Yemin Dizisi 143. Bölüm-144. Bölüm-145. Bölüm Özeti 18 Aralık-19 Aralık-20 Aralık 2019 Fragmanı 2. Sezon

Burak 17 Ara 2019 Analiz Yemin  0

Sevdiklerine bağlı ol ama bağımlı olma. fedakar ol ama kendini feda etme. Dünü unutma ama saplanıp da kalma. Sabret ama katlanma, Eleştir ama suçlama, iste ama ısrar etme. Ve en önemlisi hiç kimseye biat etme. Bir gün hepimizin öleceğini de asla unutma. Şükür nimeti çoğaltır, şikayet ise dertleri. 

Dizinin belki de en kısa özeti bu sözler olmalı. Cemre, Emir’e bağımlı. Emir’i elde etmek için annesini bile unuttu. kendini feda etti ölüme atladı. Düne saplandı kaldı. takıntılı, saplantılı bir ruh hali içindeydi Cemre. Onu bu hale Cavidan getirdi. Onun her dediğini yaptı, katlandı. Şimdi de gerçekler ortaya çıktı. Cavidan’ı suçluyor. Aklın yok muydu? Olayların bu noktaya geleceğini bilemedi Cemre. Şükretmesini bilmedi. Cavidan da öyle. Ellerinde olanın kıymetini bilemediler. hep şikayet ettiler şimdi gelinen nokta ortada. Cemre, annesini de, Emir’i de kaybetti kendini öldürmek istedi. dert üstüne dert bindi. Değdi mi? hayır.

Yemin Dizisinin 143. 144. 145. Bölümünde Neler Olacak?

Yemin dizisinde 2. sezon 15. haftasındayız. Sizlere bu sayfadan Yemin dizisinin 2. Sezon 15. haftasında 143. bölüm 144. 145. bölümünde neler olacak? bilgi vereceğiz. Yemin Dizisi İkinci sezon 15. haftasında tekrar bölümü ile önce 14. 45 de sonra akşam 19:00’da yeni bölümleri ise 20.15  de..

Yemin Dizisi 143. Bölüm Özeti 18 Aralık 2019 Çarşamba

Yemin dizisinin 2. Sezon 15. haftasında 143. bölümünde olacaklar şöyle; Yemin Dizisi Resmi Özet : Yonca Narin’e bir tuzak kurmaya çalışır. Narin Yonca’nın tuzağından kurtulabilecek mi? Tekrar kavuşan Emir ve Reyhan’ı büyük bir sürpriz beklemektedir. Yonca’nın konuşmasına şahit olan Narin, kendilerine kurulan tuzağı anlayabilecek midir?

Yemin Dizisi 143. Bölüm Fragmanında Yer Alan Sahneler

Emir ve Reyhan’ın birlikte olmasından rahatsız olan annesi Cavidan hanım, siz boşanmadınız mı diyerek nikahsız olamayacaklarını söyledi. Ve bundan sonra da usulüne göre kız isteme ve nikah tazeleme olacak. Süt anne kız tarafı olarak Reyhan’ı aldı evine götürdü. Her fırsatı değerlendiren Emir Reyhan’ın kapısından, penceresinden ayrılmadı ve ayrılmıyor da. Gece olmuş hala Reyhan’ın odasının penceresinin önünde Emir. Reyhan zor durumda süt anneye Emir’in çıkardığı seslerden dolayı sokak kedisi ama arsız bir kedi diyerek kediye suçu attı.

Cavidan dergilere bakıyor, Emir’in halası da düğün için kıyafet mi bakıyorsun diyerek damarına basıyor. Nede olsa Cavidan Reyhan’ı istemiyordu.  Süt anne Cavidan’ı arayarak çiçek ve çikolata ile gelmelerini ister. Bohçasını da layıkıyla olmalı deyince, Cavidan da; bu tür adetler eski de kaldı der. Süt anne de bende eskiyim diyerek her şeyin usulüne göre tam olmasını ister.

Reyhan Emir’e bir hediye almış. Ama bunu duyan Cavidan ayakları ile hediyeyi ezip parçalar. Reyhan da üzülür nasıl olduğunu anlamaya çalışır ama bulamaz. Emir de hediyesini ister bakalım Reyhan ne verecek? Hadi buyrun bir kızı bin kişi ister bir kişi alır. Reyhan’ın kısmeti açıldı. Annesi oğluna Reyhan’ı hayırlısı ile istemeye Emir den önce gelir. Elinde çiçeği ve çikolatası ile biz bir hayırlı iş için gelmiştik de diyerek Emir’in yanında Reyhan her ikisi de şaşkın şaşkın bakarlar.

Bu sahnede çok tanıdık. Ömer’in eşini de böyle istemişlerdi. Sar makarayı sar sar.

Yemin Dizisi 144. Bölüm Özeti 19 Aralık 2019 Perşembe

Resmi Özet : Emir ve Reyhan yeniden evlenmek için gün sayar. Cavidan bu evliliğe engel olabilecek mi? Reyhan’la tekrar evlenmek için gün sayan Emir, Reyhan’ı başka birinin daha istemesine ne tepki verecektir? Cavidan ise hala bu evliliğe taş koymanın peşindedir.  Narin ve Kemal’in anlaşmalı evliliğini kanıtlamak isteyen Yonca başarabilecek mi?

Yemin Dizisi 144. Bölüm Fragmanında Yer Alan Sahneler

Emir ve Reyhan artık barıştılar ve çok mutlular. Biran önce evlenmek içinde hazırlık yapıyorlar. Küçük bir düğün merasimi olacak, takılar alınıyor hediyeler seçiliyor her şey yolunda. Cavidan her zaman ki gibi engel olmaya çalışsa da olmuyor başaramıyor. Emir her geçen gün biraz daha aşık oluyor Reyhan’a ve sabırsızlanıyor. Her bulduğu fırsat da sarılmak istiyor. Mutfak da Reyhan’a sarılarak şuan yanındayken bile özlüyorum seni der. Zeynep mutfağa girince ayrılırlar.

Reyhan’ı istemeye komşu hanım oğlu ile elinde çiçek ve çikolata ile gelir. Emir de buna sinir olur. Süt annesine bu ne demek oluyor diye sorar. Süt annede söz yok, nişan yok, parmağında yüzük yok, kızımız da akça pakça maşallah der. Emir de bak ya diyerek tepkisini koysa da Reyhan’ın istenmesine engel olamaz. Sevdiği eski eşi Emir’in gözleri önünde istenir. Emir de şapırta şapırtata kahve içer, Çikolatalara saldırır Reyhan da Emir’in o hallerine güler. Ooo Emir damat adayı ile dışarda görüşecekmiş, Emir den okkalı bir dayak yiyeceği kesin.

Süt anne de Reyhan ile konuşur. Emir seni üzmeden önce iki kere düşünür der. Kemal ile Narin’in yatak odasına gizli kamera yerleştiren Yonca, onların konuşmalarını izler. Narin Kemal’e sonuçta kendi hayatın biz gerçekte evli değiliz der. Bunu da Yonca duyar.

 

Yemin Dizisi 145. Bölüm Özeti 20 Aralık 2019 Cuma

Resmi Özet : Cavidan Emir ve Reyhan’ın evlenmesini engellemek için evlilik sözleşmesi imzalamalarını ister. Hazırladığı evlilik sözleşmesini oğlunun en mutlu gününde imzalatmayı planlayan Cavidan, Emir ve Reyhan’ı gururlarından vurmayı deneyecektir. Narin’in sınırını aşan Yonca ise hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşır.

Yemin Dizisi 145. Bölüm Fragmanında Yer Alan Sahneler

Ve sonunda kız isteme günü gelir, tüm hazırlıklar yapılır. Emir takım elbisesini giymiş, babasını da hazırlamış ve babasına bugün benim en mutlu günüm, bana hayatımın en özel, en güzel hediyesini verdin baba der. Reyhan hazırlanırken Cavidan o zehirli iğneli sözleri ile yine Reyhan’ı iğneler.

Emir Reyhan’ı görünce bir kere daha aşık olur. Damat beyin kahvesinin içine tuz koyarlar ama o tuzlu kahve Cavidan hanıma kısmet olur. Oh olsun. Suna babasının rahatsızlığını onu ziyarete gelen babasının tanıdığından öğrenir ve Taci den kaçırmasını ister.

Narin de, Yonca ya peşinde olduğun adam evli, o benim kocam diyerek tepkisini gösterir. Kemal de konuşmalarını duyar da ne kadarını duyar? Cavidan oğlu Emir ile Reyhan dan evlilik sözleşmesi imzalamalarını ister. Reyhan kabul eder. İmzalarım sorun değil der. Emir şaşkın şaşkın bakar.

Ben bir bayan olarak hem cinsim olan Yonca yı anlayamıyorum. Evli olan bir erkekten ne bekliyorsun. Evliliği gerçek yada değil fark etmez. Onun bir kızı var ve etrafa kendisini Narin ile evli olarak göstermiş bir erkeğin peşinde koşmak nedir? Bana göre çok yanlış. O bir iş adamı sende onun yanında çalışan bir çalışansın, işine bak git.

Ya bir anne olan Cavidan’a ne demeli? Sen bir annesin, evladının en mutlu olması gereken gününde evlilik sözleşmesi niye? Sen evlenirken evlilik sözleşmesi mi imzaladın?  

İlginizi Çekebilir: Yemin Dizisi 146. Bölüm-147. Bölüm Özeti 23 Aralık- 24 Aralık 2019 Fragmanı 2. Sezon

“Aslı”

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 143. Bölüm-144. Bölüm-145. Bölüm Özeti 18 Aralık-19 Aralık-20 Aralık 2019 Fragmanı 2. Sezon” üzerine 43 yorum

 1. Rehan dedi ki:

  Rehan rAmzanlar iyi Mert geldi yeni doğan hala oldumartık sütlü kahve içlim cuma ekranaçıkarmısını yaklasyor ekranaçıkarmısını doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü

 2. Rehan dedi ki:

  Rehan rAmzanlar iyi Mert geldi yeni doğan hala oldumartık sütlü kahve içlim cuma ekranaçıkarmısını yaklasyor ekranaçıkarmısını doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya

 3. Rehan dedi ki:

  Rehan cuma yaklisyorgelirnisi ekran cikarmasin sehirobaya kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu siziozeledimturk siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya kahve iclimhaydi siziozeledimturk sehirobaya kahve kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya kahve kahve siziozeledimturk sehirobaya kahve kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu siziozeledimturk siziozeledimturk dogumgunu

 4. Rehan dedi ki:

  Rehan kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya cuma yaklisyorgelirnisi ekran cikarmasin sehirobaya kahve kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya kahve kahve iclimhaydi and dogumgunu gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya sehirobaya kahve kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu

 5. Rehan dedi ki:

  Rehan kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim

 6. Rehan dedi ki:

  Rehan kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya sehirobaya kahve kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya

 7. Rehan dedi ki:

  Rehansenibekliyorumsenibekliyorumsehirobayagelirsini

 8. ÖzgürASLI'CIM dedi ki:

  Sabah yazmak için girdim… Yazamadım fırsat olmadı.özellikle yazdıkların için teşekkür edecektim.. Her şey gönlünce olsun Allah razı olsun kızım.. Tatlı uykular rüyalar.. Tabi site sakinleri Allah rahatlık versin..

 9. K. dedi ki:

  Sag olasin canim.Sen nasilsin, i$ler yolundami?

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar.Hayirli cumalar.Internet sorunu ben de de var.
  IR abi ho$ geldiniz.Biz de sizi gördúgúmûze çok sevindik. Dizini ben de izlemiyorum, sag olsun,Asli hocamizin özetlerinden izliyorum.
  Ablacim haklisiniz,içi bo$ insanlar zaten hep havalarda gezerler,hiç bir $eyin farkina varmazlar.
  Gûnaycim sag ol canim, amin.Seninle birge.
  Amin Arzucum,hepimizi.

 11. iR dedi ki:

  merhebalar efendim . herkese gun aydin . hocam benim gorunmememin sebebi ben diziyi izlemiyoryum cunku bu diziyi yayinlayan kanal bizde alinmiyor yani izlemesi mumukn diyil , betul hocam sende hos geldin , nasilsiniz ? hepnizi burada gordigime cok sevindim . gurusuruz arkadaslar .

 12. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hepiniz hoş geldiniz kızlar. İnsanlar bugday başağına benzerler.İçleri boşken başları havadadır. İçleri doldukca egilirler. Rabbim içi imanla dolup, başı edeple yerde olan kullarından eylesin. Hayırlı cumalar.

 13. Günay dedi ki:

  Bütün arkadaşlarıma hayırlı cumalara. Allah gönlümüzce versin . Amin. Haklsın Aslıcım o kadar çocuklarını istemeyen anneler var. Cavidan da onların bir yüzü.

 14. aslı dedi ki:

  herkese hayırlı cumalar ❤

 15. Arzu dedi ki:

  Salamun alekum ,haýrly jumalar merhaba benim sevgili arkadaşlarym nasylsynyz umarım isiniz juma güni size dilek edijegm size saglyk ,haýatda mutluluk, hep o güzel ýüzleriniz gülsün Allam hepinizi korasyn ,javidan gibilerden.

  1. aslı dedi ki:

   Ve aleykümselam hayırlı cumalar amin hayırlısı ile inşallah

 16. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba çocuklar nasılsınız iyisiniz demi?iyi olun. Cavidan nasıl bir insan,nasıl bir kadın,nasıl bir anne.Fedakarlığı ona kalsın,evladı için parasından geçmiyor.her halde bu dünyada ebediyyen kalacağını düşünmüyordur.obür dünyaya gedende kendisiyle mi aparacak?yine evlatlara kalmıyormu?
  Aksak atın kör nalbantı olur demişler.Yonca da kötülükte Cemreden geri kalmak istemiyor galiba.Evli adamlardan ne istiyor bu kızlar?başkalarını mutsuz edip kendilerinin mutlu olacaklarınımı düşünüyorlar? İlahi adaletten haberleri yokmu? yine görüşürüz inşallah.
  Bu gün internet olmadı.yarın gelmesem internet yok demek ki.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım,
   sen nasılsın? Polad amcam nasıl? internet sorunu bugün herkesler de vardı.

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler arkada$lar. Amin ablacim,amin. Te$ekkúrler.hepimizin her zaman dualara ehtiyacimiz var.
  Gûnaycim onlar dogru dûzgün arkada$ degil ki. Arkada$ini kötú i$lerine alet edene arkada$ denirmi?ya da kötû i$lere alet olana.
  Hiç oturub durma pis dostla çekin,$enine eksiklik getirer senin.(Nizami Gencevi.)

 18. Betül dedi ki:

  Iyiyim sağolun yonca neden kemal in evinde neden kalıyor anlamis değilim memleketteki otellerin suyumu çıkmış ayrıca iki arkadaş bunların şimdiye kadar akılları neredeydi de adamları kafalayamamislar bugüne kadar yapamadıklarını evliyken yapabileceklerine inanıyorlar bu nasıl bir mantiktir böyle bu dizide oya ile narin dışında adamakıllı birileri yok hepsi kendi havasında oya nin kemal ile narine ayar çekmesi cavidan nin hakkından gelmesi süperdi

  1. aslı dedi ki:

   Hep iyi ol inşallah Betülcüm,
   Yonca kalmayacaktı da Talaz tehdit edince mecbur kaldı. Yonca en başında evli bir erkeğe yan gözle bakmakla hayatının hatasını yaptı hala da yapıyor.

 19. Günay dedi ki:

  Selam arkşadaşlar. Günüz aydın olsun. Haklısın ablam. Bu dizide birlik yok. Herkes kendi çıkarlarını düşünüyor. Biri düşer biri kaldırır .burda o yok. Yani dostluq yok. Hayata hiç böyle değil. Bir şey olsa arkadaşına konuşursun o da sene destek çıkar.
  Burda hiç birşey yok. Sinirleniuorum. Yonca Kemalin peşinden koşana kadar arkadaşına destek ol. Annesi yok şimdu onun saana ihtiyacı ola bilir.
  Bilmiyorum ne yazıcam.
  Kendinize iyi bakın.

 20. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.teşekkür ederim Günaycım aleykumselam.Cavidanın gerçek anne olmasına insanın inanası gelmiyor.İyi de Yoncanın Cemreden haberi yokmu? bu nasıl arkadaşlık?
  “Yağmur yaprağın,Güneş toprağın duasıdır.Benim duam da sevdiklerimin,sizlerin hep mutlu olmasıdır”.Mutlu akşamlar.

  1. aslı dedi ki:

   Sende Polad amcamla hep sağlıklı ve mutlu olun inşallah

 21. Günay dedi ki:

  İyi akşamlar. Hanım ablam, Azeri abalam. Çok şükür iyiyiz.
  Çocuklarda iyileşdiler şükürler olsun Allah. Çok korkutdular bizi.
  Şimdi herşey yolunda.Maraqlandlğın üçün çox sağ olun. Şimdi uyutdum teyzeleri. Azeri ablam Allah acil şifalar versin. Herkes hasta. Kar yağsa hastalıklar gider. Mikroblar öler.
  Hanım ablam sizler nasılsınız? Polad amcamız nasıl? Selam söylersiniz.
  Evet ablam hiç inanmıyorum . Böyle anne olurmu. Bilemuyorum. Kendi çıkarları için yaşıyor. Hep ben hep ben Cavidan böyle bi kadın.
  Reyhan ona artık kendini göstersin. Zayıf olmamak gerek. Yoksa hep sen yenilirsin. Bu dünya güclülerin dünyası. Narine bak ayakda nasıl kalıyor. Yeri gelende konuşuyur. Susmağı da biliyor. Reyhanı da böyle görmek isterim. Sayın ssenarist hanım size sesleniyorum.
  Kendinize iyi bakın. Sağlıcağla kalın. ❤❤❤

 22. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar.Ay ablam hastalik,ne hastalik bir túrlú çikmiyor,bir az iyiyiz ablam, sag olun. Haklisiniz,In$allah arkada$larimiz hepsi gelirler.
  Günaycim siz nasilsiniz? Çocuklar iyimi? Evet haklisin, hayatta da bir çok insanlar ne yazik ki,kendi çikarlari için kimlerise kullanir.

  1. aslı dedi ki:

   Geçmiş olsun canım

   1. K. dedi ki:

    Sag olasin Aslicim.Sen nasilsin,i$ler yolundami?

 23. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.hoş geldin Günaycım.çocuklar iyileştilermi?
  Aslıcım söylediklerinde çox haklısın her zaman oldugu gibi.çox öpüyorum bir tanem.Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Bende senin ellerinden öpüyorum ablacım ❤❤❤❤❤❤❤

 24. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.Hoş geldin Günaycım çocuklar iyileştilermi?
  Aslıcım söylediklerinde çox haklısın her zaman oldugu gibi.Hz.Mevlananın sözleri de çox gözeldir.Bazen ben de Günay gibi Cavidanın gerçek anne olduğunu inkar ediyorum. Cemre ile Cavidanın istediklerine çatmak için bir-birlerine ihtiyaçları vardı. Ne Cemreden ona iyi bir gelin, ne de Cavidandan ona iyi bir kayınvalide olmayacaktı.bunu kendileri de biliyorlardı. Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler ablacım, İnsan Cavidan’ın bunca yaptıklarından sonra çocukların öz annesi olduğundan şüphe eder duruma geliyor.

 25. Günay dedi ki:

  İyi günel. Nasılslnız?
  İnşallah her şey yolunda. Aslıcım sen nasılsın?
  Cavidanla Cemre bir birlerini kolanıyorlarıdı. Biri Emiri kazanmak biri de reyhandan kurtulmak istiyordu.Hiç bir birlerini sevmiyorlardı.Sadece yalandan katlanıyorlardı bir birlerine. İlk fırsatda Cavidan Cemreni nasıl kaçırtdı. Öldür deseler gözlerini kırpmadan öldürürler bir birlerini.
  Cavidan da cemre gibi hasta.
  Hiç sevmiyorum ben bu kadını. Hep tanıdık hep tanıdık sahneler..biraz gerçekçi olun. Bu dizidü bilmiyorum ne gördüler.mantık yok, hayat yok hiç birşey. Cavidan bence hiç çocuklarının annesi diğil.
  Hikmet belki çocuklarına analık yapmak için evlendi?????
  Gerçek anne böyle olmaz. Anne için ilk önce çocujları olmalı.Kendinize iyi bakın.

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler Günaycım, sağ olasın sen nasılsın? Yoğunluktan geç cevap verebiliyorum. Hikmet bey Cavidan’a acımış iyilik yapmak istemiş de Cavidan kıymet bilmiyor. Anne için önce çocuğu demişsin de şu zamanda çocuğunu düşünen anne sayısı giderek azalıyor. Haberler de o kadar üzücü haber var ki, çocuğunu bırakan, istemeyen, hasta diye terk eden anneler var ne yazık ki. Onları görünce Cavidan onlardan farkı yok.

 26. Hanim abla dedi ki:

  Selam Betülcüm hoş geldin nasılsın hayat nasıl gidiyor.hepinizi çok özlüyoruz.ayagın yüngül olsun diger arkadaşlarımız da gelsinler inşallah.
  K.Azeri babat oldunuzmu?
  Aslıcım o sözleri her kim yazıp bilmiyorum ama senin ruh ikizindir o yazmasa sen yazacaktın gibi geliyor bana. elinde olanın degerini bilmemek ne yazık ki insanda vardır. mutluluğu da bazen yanı başımızda oldugu halde uzakta arıyoruz.belku bu da bir nevi kafil olmaktır. Neredese okumuştum: hayat hesapla degil, nasiple yaşanır. Rabbim her şeyin hayırlısını versin. Amin.

  1. aslı dedi ki:

   O sözleri yazan kişi her kim ise bende bilmiyorum. İnsan sahip olduklarına değil, sahip olmadıklarına göz dikiyor ne yazık ki. Bu yüzden de elindekinin, sahip olduklarının değerini kaybetmeden anlamıyor.
   Mevlana yı severim ve o hep der ki; “İstediğin olmuyor diye üzülme. Ya daha iyisi olur ya da hayırlısı budur.” Sen bilemezsin Allah bilir. Gün gelir keşke olsaydı dediğin duaya bir gün iyi ki olmamış dersin. Senin için en hayırlısı ne sen bilemezsin Allah bilir.

   Evet ablacım, Hayat hesapla yaşanmıyor. Evdeki hesap hiç bir zaman çarşıya uymuyor.Sen ne kadar hesap yaparsan yap, Hesaptaki değil nasipteki gelir başına. Mevlana der ki; ”Kısmet etmiş ise Mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. Kısmet etmez ise Mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür.

   Amin ablacım amin ❤

 27. K.Azeri. dedi ki:

  Aleykûm selam.Hayirli gûnler. Betûlcûm ho$ geldin, nasilsin?Biz de seni özledik canim,her $ey yolundami?

 28. Betül dedi ki:

  Selam nasılsınız arkadaşlar gorusmeyeli sanki kulaklarım cinladi gibi geldi diğer arkadaşlar nerde benim ikinci kankam rada nerde ir abi de yok galiba zaten ona adını sen koy dizisinden sonra hiç denk gelmedim aslında özledim sizi ama gelemdim işte

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Betülcüm, hoş geldin. ❤❤❤❤❤❤❤
   Nasılsın görüşmeyeli? evet çok kulaklarını çınlattık canım. Rada da uzun zamandır yok ortalarda iyidir inşallah.
   Ir abi bir ara geldi torunu olmuş dede oldu kendisi.

 29. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar.Ablacim haklisiniz,Aslimizin siyah yazilarini çok özledik.
  Te$ekkûrler Aslim.Evet canim insan çok na$úkùr, elindekinin degerini kayb etdikten sonra anliyor.Cemre Cavidanin kuyusuna dü$dû.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, teşekkür ederim. Bir şeylerin değerini onu kaybetmeden önce bilmeli insan geri dönüşü yok ne yazık ki.

 30. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar. ha şöyle Aslıcım siyah yazılar yine boy gösterdi. teşekkürler canım kızım. çok özlemişim senin sade aynı zamanda hikmetli sozlerini.sanki bu kelimeler cenç bir kızın degil de dünyanın her üzünü görmüş bir insanln ağzından dökülüyor. kopyalamakla kalmıycak ezberliycem.sen hayat okulundan ögretmensin güzel kızım. görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba hayırlı akşamlar ablacım,
   o siyah yazılar bana ait değil ama severim. Dizinin bu zaman dilimine uyduğunu düşündüğüm için ekledim ablacım.
   eh hayat okulunda okuduğum doğru ama öğretmen değilim ablacım. Öğrenciğim herkes gibi. Hayatta her insanla karşılaştım Allah iyilerle karşılaşmayı nasip etsin inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir