Yemin Dizisi 14. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 08 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Emir, bilgisayarda gördüğü mesajlardan sonra düğüne gitmekten vazgeçti. Reyhan’a da hiçbir şey sormadan, açıklama yapmasını beklemeden evden çıkıp gitti. Şirkete geçince de boşanmak için evrakları hazırlattı eve gelince de Reyhan ile konuştu boşanmak istediğini söyledi ve kağıtları imzalamasını istedi. Reyhan ne olup bittiğini anlamadı. Ne ile suçlandığını dahi bilmiyor Reyhan.

Annesi de biran önce boşansınlar diye tuzak kurmuştu. Bu tuzak, plan işe yaradı. Oğlu ile konuştu ve ben her zaman senin yanındayım dedi. Boşanacakları için Cavidan hanım çok mutlu.

Leyla bir uyurgezer. Ancak bunu Kemal bey’e söylemediği için sabah uyandığında kendi yatağında uyanması gereken Leyla, Kemal beyin odasın da onun yatağında. Kemal bey uyandı bir de ne görsün yanında leyla yatıyor. Leyla uyandı gözleri açık uyuyor. Gece uyandım odaları karıştırmışım dedi. Ben bir uyur gezerim demedi. Gece neden uyumamak için direndiği şimdi daha net anlaşılıyor. Bakalım bunu nasıl açıklayacak?

Kemal bey de ölü gibi uyumuşum, ne zaman geldi haberim yok, her şey o kadar mantıksız ki dedi. Eee uyku ölümün küçük kardeşidir ve insan her gün uyur, ölür ve sabah uyanır dirilir. Kemal mantık arıyor. Uyurgezerlik de nasıl bir mantık arayacak ki, bilmiyor bilse mantıklı bulacak Leyla’nın odasına girip neden yanında uyuduğunu.

Ve kapı çaldı gelen Şehriye teyzeydi. Alış veriş yapmışta gelmiş. Bu gece Regaip Kandili helva kavurup konu komşuya dağıtacakmış. Ne güzel ekip unutmamış sevindim.

Cavidan hanım, Reyhan’ın odasına girdi boşanma kağıtlarını zorla elinden aldı ve bu konakta az bir zamanı kaldığını, dayısının bile onu kurtaramayacağını söyledi. Reyhan da ne ile suçlandığını sordu. Cavidan hanımda mesajlardan bahsetti. Reyhan ben kimse ile mesajlaşmadım dese de inandıramadı kendisini. Cavidan odadan çıktı. Mesajları söylediği için pişmandı. Emir’e söylerse diye korktu. Reyhan da telefonuna baktı bir şey yoktu. Bilgisayarı kurcaladı ve buldu Vural ile olan yazışmayı okudu bunları ben yazmadım dedi.

Bilgisayarı aldığı gibi Emir’in yanına gitti ve bunları ben yazmadım dedi. Konuştular. Emir inanmadı. Reyhan da bana inanacaksın, ben sana güvenini sarsacak bir şey yapmadım dedi. Herşeyi söyledin bana hep sustum ama namusuma laf ediyorsun, bu büyük bir iftira dedi. Emir de Vural ile Reyhan’ı sokak da gördüğü anı hatırladı ve inkar etmen gerçekleri değiştirmez, babam öğrenmeden imzala kağıtları iş bitsin dedi çıktı gitti.

Madalyonun bir görünen bir de görünmeyen kısmı vardır. Emir görünen kısmından, bilgisayar üzerindeki meaajları, Reyhan’ın Cemre ile kahvaltıya gittiği gün çıkışta Vural ile sokak da olan konuşmasını, Vural’ın Reyhan’ın omzuna dokunduğunu samimi bir şekilde gördü. Bu görünen kısım. Ya görünmeyen kısımda yaşananlar; mesajları bilgisayardan yazan Cemre ve Vural. Vural’a bu işi yapsın diye para veren Cavidan. Buluşmayı ayarlayan Cavidan, Emir’i oraya çağıran Cemre. İşin gerçeği bu aman görünmeyen kısımda olduğu için Emir gördüklerinden Reyhan’ı suçluyor. Kim olsa Emir’in yerinde öyle düşünürdü. Görünen o çünkü. Ama işin iç yüzünü de araştırmak gerek. Bakalım Emir gerçeği Suna dan öğrenebilecek mi? Çünkü Vural ile konuşan Suna, Reyhan’ın resmini gönderen Suna. Bu işi çözecek, abisini aydınlatacak tek kişi Suna. Tabi annesi Cavidan engel olmaz ise. Cavidan hemen Cemre yi aradı olanları anlattı. Emir’i yalnız bırakma dedi. Cemre de Emir’in yanına gitti.

Leyla, uyur gezer olduğu için Kemal beyin odasında uyanmıştı bundan dolayı da çok utanan Leyla, ev içinde Kemal ile karşılaşmamak için bir süre odasından çıkmadı. Masal’ın oyun saatinde yanına giderken Kemal bey durdurdu dün geceyi hatırlattı. Leyla da özür diledi. Hemen kaçarcasına utanarak Masal’ın yanına gitti. Kemal de yalan söylemediğini anladı. Utandığının da farkında. Bakalım altından ne çıkacak dedi. Kemal’in tahmin etmesi gerekirdi. Leyla bir uyurgezer. Bu gece ne yapacak Leyla?

Reyhan, Melike ablası ile konuştu. Olanları anlattı. Melike ablası da ona destek oldu ben sana inanıyorum Allah’ı şahit tutuyorsun, sana iftira atanlar ne bu dünya da ne de ahiret hayatında gün yüzü görmeyecekler dedi. Ve peygamberimizin miraç gecesinde gördüğü bir grup insanın gümüşten tırnakları ile yüzlerini çizdiğini gördüğünü, Cebrail de bu insanların gıybet etmek sureti ile insanların etlerini yiyen insanlar olduğunu söylemiş dedi. Ve bu gece kandil, bu gece her zamankinden daha fazla dua edeceğiz, o masumu da, mazlumu da yalnız bırakmaz seni de yalnız bırakmaz diyerek teselli etti. Sığındığımız Rabbimizin kapısı, o ne eşsiz bir kapı.

Melike hanım bilgisayarı ver Suna ya göstereyim o bilir çözer belki dedi.

Bilgisayarı Suna ya götüren Melike hanım, her şeyi anlattı. Suna da olayı çözeceğini söyledi. Bilgisayarı açıp da bakmadan annesi geldi. Suna’nın abisi ile konuşmasına engel oldu. Telefonunu da, bilgisayarını da aldı annesi. Emir de şirkette arkadaşı Zafer ile olanları konuştu. Zafer bu işte yerine oturmayan şeyler var dedi. Sen olsan dediğinde Emir kızdı. Zafer de tamam Reyhan’ın yerinde ben olayım. Ben böyle mesaj yazsam silerim, ulu orta bırakmam, bilgisayar açık, mesajlar ortada bu iş de bir iş var dedi Zafer ama Emir inanmamakta diretiyor.

Zafer de, daha önce de inanmadın Reyhan’a ve altından başka bir şey çıkmıştı. Ya bu da öyle ise, bunun da altından başka bir şey çıkarsa dedi. Emir’in kafası iyice karıştı.

Suna da Melike ablasının telefonundan Vural’ı aradı kendisinin resmi yerine yengesinin resmini gönderdiğini, konağa gelerek abisi ile konuşmasını bitmek üzere olan evliliği kurtarmasını istedi. Vural da kabul etti.

Taci, Leyla ya bebeklik patiklerini getirdi. Su istedi bu sayede evin alarm sistemini kurcaladı. Bilekliğini de düşürdü. Masal’ı kaçıracak olan kişilere eve girme fırsatı sunmuş oldu. Sonra da adamlara bundan sonrasında ben yokum dedi. Leyla yı da babası aradı. Kalp krizi geçiriyormuş gibi numara yaptı. Leyla da apar topar evden çıktı. Önce taksi bulacak eve gelip Masal’ı alacak ve evden babasının yanına gidecekti. Adamlar Leyla yı giderken gördüler ve eve girdiler. Bakalım neler olacak? Masal odasında uyuyor. Şehriye abla alış verişte, Kemal bey şirkette evde kimse yok.

Suna Reyhan ile konuştu Vural’ı konağa çağırdığını, telefonunu arkadaşlık sitesinden bulduğunu söyledi. Annesi de Suna yı evden zorla doktora götürmek için uzaklaştırdı. Abisini Melike ablasının telefonundan arayarak eve gelmesini konuşmak istediğini söyledi. Abisi eve geldi. Reyhan gerçekler açığa çıkacak diye sevinirken, Vural geldi bahçede ayak üstü konuştular. Vural yeni yalanlar söylemeye, Reyhan sen söyle diyerek Reyhan’ı daha zor duruma düşürdü.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 14. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 10 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Dizi güzel beğendim olaylar cabuk ortaya çıkıyor insanı bunaltip yormuyor inşallah hep böyle devam eder

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim. Hayirli ak$amlar.Te$ekkûr ederim. Ya ablacim,siz ya$li deyilsiniz, ya$li olsaniz bele min cavana deyersiniz.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.nasılsınız.Aslıcım yaşlılık böyle bir şey.düşünmedim ki senin işin tekce dizilerle degil.hastan var ev işlerin var iki ev arasında koşturmak var.canım kızım sen bana bakma işler nasıl yürüyürse öyle. kendini çok yorma.Allah yardımcın olsun.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, çok şükür, sen nasılsın? polad amcam nasıl? Yaşlıyım deme ablacım. Kimlik de görünen yaşın bir önemi yok ruhun kaç yaşında sen ona bak. Ve bu konuda ciddiyim kendini yaşlı olarak görme. Her yaşın kendine özgü güzellikleri var. Allah sağlık versin, yaş versin yaşayalım inşallah. Sen beni hep düşünüyorsun ve yol gösteriyorsun. Senin dediğin gibi yaparsam daha iyi olur. bunun için çok teşekkür ederim. burası sizler benim için çok özel insanlarsınız iyi ki varsınız. vuslat 8 yazdım. vuslat 9 da yarım Ankara dan misafirim geldi gitti. o yüzden yarım kaldı. bu gece inşallah o da biter. geriye yemin kalıyor ve yeni bölümler. yetiştim anlayacağın. Amin ablacım amin. inşallah görüşürüz şimdiden iyi geceler ablacım.
   Kamilecim sana da iyi geceler canım, sende iyi ki varsın.

   1. K.A dedi ki:

    Sen de iyi ki varsin,iyi ki bizimlesin Aslicim. Iyi geceler canim.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Sayfalarımız get-gede ısınmaga başlamış.gedenler de gelecektir.Cavidan Reyhanı batırmak isterken kendisini batırıyor haberi yok.Vuralın konağa gelmeye razılaşması bana bir az tühaf gelmişti.onda kişilik olsaydı bu işe evvel baştan razı olmazdı.Hikmet bey gelince gerşekler ortaya çıkır ve adalet berpa olur inşallah. Aslıcım dün kendi-kendime düşündüm ki sen perşenbe bölümünü cuma göndersen, cuma bölümü pazartesine kalsın.şenbe pazar Vuslat ve SAK analizlerini.yani yeni böıüm başlamadan öncekinin analizini okusak iyi olardı.şimdi öyle oldu. ruhun yakın olması için mesafenin önemi yokmuş. dur demesen duramam ki.Kal saglıcakla.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, hayırlısı. Reyhan’a kötülük ederken kendisine kötülük yapıyor Cavidan. Vural para için yaptı. ablacım analizleri yetiştirmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. dizilerin saatleri uzun, izlemesi keyifli ama yazmak için zaman istiyor. mesafeler uzak olsa bile bizler yakınız.

 5. K.Azeri dedi ki:

  Aslicim te$ekkûr ediyorum. Bayram günûnde de bizi dû$ündün,sag ol canim benim. Bu Vural da Cavidan hanimin ta kendisi. Su akar,çukurunu bulur.Suna abisi ile evde görü$mûyormu? Kendi neler yaptigini Reyhana diyil de Emire söylese.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, Cavidan hanım ceza verdi Suna odasından dışarı çıkmıyor, kimse ile görüştürülmüyor. Telefonuna ve bilgisayarına el koydu gerçekleri anlatmasın diye ve en son bölümde ayak altında olmasın diye doktorla anlaşıp hastaneye yatırdı kızını Cavidan. Abisi ile görüştürmüyor Cavidan.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Merhaba.Hayirli ak$amlar canim.Nasilsin? Cavidan hanim yaptiklarinin hesabini verecek,ama o zamana kadar Reyhanin çok çekeceyi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.