Yemin Dizisi 13. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 07 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Nerdesin aşkım? Kaç saattir seni bekliyorum. –Kurtulamadım evdekilerden. –Kendini beğenmiş dengesizin teki, nefret ediyorum ondan da, annesinden de. Merak etme kurtaracağım seni o evden. Az kaldı dayan canım, herifi tırtıklamadan mı gidelim?Seni seviyorum aşkım.

Bütün bu mesajları ve daha fazlasını güya Reyhan Vural ile yapmış. Ve Emir de açık olan bilgisayara sürekli gelen mesajların sesinden dolayı baktı ve gördükleri karşısında şaştı kaldı. Okuduklarına sinirlenen Emir, sinirle odadan sonra da konaktan çıktı. Reyhan’ın olanlardan haberi yoktu akşam gidecekleri düğün daveti için hazırlanmış, elini yıkamaya gitmişti ve odaya döndüğünde Emir’i göremeyince merak etti Emir’i. Nereye gittiğini bilmiyor Reyhan.

Cavidan ile Cemre, sinirle evden çıkan Emir’i gördüler keyiflerine diyecek yoktu. Bir erkek karısına güvenmiyorsa o evlilik bitmiştir artık hadi gözümüz aydın dedi Cavidan Cemre ye.

Cavidan hanım, Emir’in Reyhan ile olan evliliğini bitirmek istiyor. Farkında değil ama kendi evliliğinin bitişini hazırlıyor kendi elleri ile. Hikmet bey arkasından böyle işler çeviren birisini eş olarak o konakta barındırmaz. Reyhan’ı o konaktan göndereyim derken kendisi gönderilecek haberi yok. Ve üç ayların başlangıcı Regaip Kandili 7 mart 2019 da yani Yemin dizisinin 14. Bölümü yayınlandığı gün. Bakalım dizi ekibi hatırlayacak mı? Bu arada Herkesin Kandili Mübarek olsun.

Talaz, Kemal Tarhun’un canını yakmak için kızı Masal’ı kaçıracak ve iş birliği yaptığı inanlara verecek yurt dışına kaçıracaklar Masal’ı. Talaz kötü biri ama iş birliği yaptığı kişiler ondan da tehlikeli. Korkuyor Talaz onlardan. Leyla anlamadan bu işi bitirmek istiyor Talaz. Kemal Tarhun ile Talaz kanlı düşmanlarmış sebebi her ne ise, Talaz’ı görünce seni tanır mı Kemal? yaş tahtaya basmayalım dedi yanındaki genç. O esna da Leyla geldi mekana arkasından da Kemal. Babası ile konuşmak ve Leyla’nın evde yatılı kalması için izin isteyecekti Kemal.

Talaz da, Kemal olmasaydı şimdi çok daha iyi yerlerde olurdum, en tepedeydim, imparatorluğumu kurmuş, bütün şehri yönetiyordum dedi. Demek ki, pis işler peşindeydi Talaz, Kemal de engel oldu. Kini, öfkesi ondan. Bütün itibarını Kemal almış, canını yakmış, ondan da can evinden vuracakmış Kemal’i. Kızını yarın kaçıracak, adamlarla telefonda konuştu. Kemal de olanlardan habersiz Leyla’nın babası ile konuşmak için mekanda ama Leyla içeri girmesine, Talaz ile karşılaşmasına engel oldu. Talaz’ın Masal’ı kaçıracağından haberi yok Leyla’nın.

Babasına Kemal’in 7-24 evde kalmasını istediğini söyledi. Talaz’ın da işine geldiği için kalmasını uygun bir dil ile söyledi. Artık Leyla Kemal beyin evinde kalacak. Kızı Masal’ı kaçırılacağından haberi yok. Reyhan eşyalarını topladı ve Kemal beylerin evine gitti. İlk başta herkes şaşırdı. Leyla gitmek istedi ama Masal konuşmasa da beden dili ile gitme kal dedi. Leyla yı çok sevdi Masal. Leyla da kaldı.

Talaz da, Leyla’nın eve yerleşmesini kendine fırsata çevirecek, arkadaşını ziyaret eder gibi eve girecek Taci. Ve Taci, çocuk kaçırmadan intikam almanın bir yolunu bul deyince, azarı işitti Talaz dan. Adam kafasına koymuş kızı Masal’ı kaçıracak.

Emir şirkete geçmiş, çok öfkeli, arkadaşı aradı düğün başladı nerde kaldınız diye. Emir de gelmeyeceklerini söyledi. Masada ne var ne yok fırlattı attı. Sonra da birini aradı. Boşanma evraklarını hazırlatacak Emir acil gel dedi.

Akşam olmuş, Emir hala eve gelmemişti. Düğüne de gidemediler. Ne zaman bir organizasyon olacak olsa bir engel çıkar ve gidemezler. Alıştık artık bu duruma. Reyhan Suna’nın odasına gidip onunla olanları konuştu. Suna annem biliyordur ama cezalıyım çıkamam dedi. Bu sayede cezalı olduğunu Reyhan da öğrenmiş oldu. Cavidan da konuştuklarını duydu ve Nigar’a Reyhan’ı salonda beklediğimi söyle diyerek Reyhan’ı odadan çıkardı. Sonra da Reyhan’a kızdı salonda. Ve düğüne gidememişsiniz, oğlum utandı mı seni yanında götürmekten dedi. Reyhan da ağladı. Dili zehirli Cavidan.

Bir de üstündeki pahalı elbise ile bizden biri olacağını mı sandın? Yakında oğlum seni bu çöreklendiğin konaktan yollayacak, Hikmet dahil kimse senin adını anmak bile istemeyecek dedi. Reyhan için dayısına verdiği sözü, yemini tutmak giderek zorlaşıyor.

İnsanın üzerindeki elbiseye değer biçilecek ve insan onunla değer görecekse görmesin. İnsan insan olmadıktan sonra son moda elbise giyse ne olur? Mevlana’nın dediği gibi nice insanlar gördüm üzerinde elbisesi yok, nice elbiseler gördüm içinde insan yok.

Leyla’nın evdeki ilk gecesi ve uyumamak için kendisini çok zorladı. Masal’ı uyuttu ama kendisi uyumamak için çok direndi. En sonun da o da uykuya yenildi. Sabah olduğunda Kemal beye büyük bir sürpriz vardı. Leyla yanında uzanmış kendisine bakıyordu. Leyla bir uyurgezer. O yüzden de uyumak istemiyordu.

Emir de boşanmak istediğini Reyhan’a söyledi. Bakalım neler olacak?

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 13. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 16 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim. Dûnyasini deyi$mi$ anne,babalara allah rahmet eylesin.Allah size saglikli,uzun ömûrler versin. Benim rahmetli annem de babasiz bûyúmü$du,yûzûnû hiç görmemi$di,kiz karde$i de yoktu…Ben sizi çok seviyorum.Polad amcama da selamlar,saygilar. Ellerinizden öpúyorum canim ablam.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hanımlar.8 Mart.tebrik edirem ve uğurlar arzulayıram.
  Gözelcim hoş geldin. Özgür ablaya aleykum selam.ona da selam olsun.askerimiz nasıl.sizde askerlik süresi bir yılmı?inşallah sag-salim dönür.
  K.Azeri duygulanma canım.tek çocugum.annem beni tekce büyütüb.büyüten Allahtır.babam ben 7-8 aylık olarken vefat etmış.
  Aslıcım Recep ayı geldi selam olsun ve mübarek olsun.Yüreginde ne metlebin, ne isteyin varsa Rabbimin izniyle gercek olsun.inşallah.

  1. K.A dedi ki:

   Amin ablacim,amin.Aslicim bizim yúreyimiz.ben de onun çok,çok,ama çok mutlu olmasini rabbimden diliyorum.

   1. aslı dedi ki:

    Hayırlı akşamlar ablacım, öncelikle şuan hayatta olmayan tüm sevdiklerine Allah Rahmet eylesin mekanları cennet olsun. Rabbim sana ve Polad amcama çocuklarına torunlarına sağlıklı ömür versin inşallah.
    Recep ayı geldi çok şükür. Rabbim ramazana ulaşmayı bizlere nasip etsin inşallah. Amin inşallah ablacım. Bilmukabele.
    Kamilecim sana da çok teşekkür ederim canım. Bilmukabele canım.

    1. K.A dedi ki:

     Iyi ak$amlar Aslicim.Ben te$ekkûr ederim canim.

 3. Günay dedi ki:

  Bu gün dünyanın qadınlar qarşısında baş əydiyi gündür. Hamının varlığı sizə borcludur. 8 Mart bayramınız mübarək.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar günaycım

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar.8 MART bayraminizi tebrik ediyorum.
  Ablacim sizi unutmak olurmu?Siz bizim sevimlimizsiniz.”Sevil”i hatirlatmaniz iyi oldu, kadin özgûrlúyûnûn bir simvolu da Sevil,o kadar ezilmeye ragmen.
  Gözelim te$ekkûrler canim. Senin de bayramin mûbarek. Askerin nasil, konu$uyormusun? Özgûr ablaya da bizim selamimizi söyle canim benim.

 5. Gozel dedi ki:

  Arkadaşlar size Ozgur ablamyn cok selamy var mubarek kandilinizi kutlady diger sitede benden iletmemi istedi Aslicima ve diger arkadaşlara mubarek kandiller dedi

  1. aslı dedi ki:

   Gözelcim, bizden de ona çok selam söyle, kandili mübarek olsun. sevgilerimizi ilet.

 6. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canlarym benim oncelikle hepinizi kadynlar gununizle kutlyyorum rabbim size mutluluk saglyk huzur doly bir hayat versin sizi cok sevyorum

  Aslicim cok teşekkuller analiz icin guzel olmuş ellerin dert gormesin rabbim muradyna yetirsin canim benim

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler gözelcim teşekkür ederim.

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba güzel insanlarım.ne yapıyorsunuz duadasınızmı? Allah kabul eylesin.lütfen beni de unutmayın.
  Aslıcım çok-çok teşekkürler.güzel gönlüne saglık.İçleri zengin olmayan insanlar zahirlerini kıymetli libaslarıla süsleyerek kendilerini zengin zann ederler.oysa bir kadına kıyafettren çok hanımefendilik yakışır. Emirle Zaferi görende Ömerle Demiri hatırlıyorum.canım kızım bizde “Sevil”adlı bir eser var.orada bir personaj söylüyor ki şekkere Hindustan şekkere Mazandaran.her do şirin est.ama an koca in koca.yani hindistan şekeri ve Mazandaran şekeri .her ikisi şirindir.ama o hara bu hara. Hayırlı geceler.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar ablacım, Demir ile Ömer’e benziyor çok doğru.

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Aslicim çok sag ol,ellerin var olsun.Evet canim çok gûzel hatirlatdin “Mevlana”ni.Cavidan bu ya$a kadar anlamadi pahali elbise giyinmekle adam olunmuyor, insanlik,zenginlik içten gelmelidi.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, aynen öyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.