Yemin Dizisi 128. Bölüm-129. Bölüm ve 130. Bölüm Özeti 27 Kasım-28 Kasım ve 29 Kasım 2019 Fragmanı 2. Sezon

Burak 26 Kas 2019 Analiz Yemin  0

Yemin de Neler Olmuştu?

Emir, süt annesi ile konuştuktan sonra artık Reyhan’a kötü davranmaktan vazgeçer. Emir’in yüreğinde hala Reyhan’a karşı büyük bir sevgi vardır. İlk adımı Reyhan’ın atmasını bekler. Nede olsa boşanmayı Reyhan istemiştir. Arada yaşanan tatsızlıklardan sonra..

123. bölüm de Emir, Annesinin yaktığı resimleri Reyhan yaktı diye düşünür. Reyhan’a konağın kapısının önünde benim sana verdiğim kutuyu bahçede yakmış, küle çevirmişsin. İlişkimiz gibi der ve görelim bakalım kim kimin canını daha çok yakacak der. İşte Emir’in kendi ağzından bizzat Reyhan’a bunu söylediğini duyduktan sonra, ben Emir’in Reyhan’a iyi davranmasını pek de inandırıcı bulmuyorum. Neden derseniz? Adını Sen Koy dizisinden bu sahneleri çok yakından tanıyor ve biliyorum da o yüzden. İzleyen arkadaşlar ne demek istediğimi gayet net anlamıştır. Ömer de Zehra ya iyi davranmış, sonrada düğün gecesi hayatı zindan etmişti. O sebeple Emir’in bir gün Ömer gibi can yakacağını düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Yemin dizisinde 2. sezon 12. haftasının son günlerindeyiz. Sizlere bu sayfadan Yemin dizisinin 2. Sezon 12. haftasında 128.bölüm 129.bölüm ve 130. bölümünde neler olacak? bilgi vereceğiz.

Yemin Dizisi İkinci sezon 12. haftasında tekrar bölümü ile önce 14. 45 de sonra akşam 19:00’da yeni bölümleri ise 20.15  de..

Yemin Dizisi 128. Bölüm Özeti 27 Kasım 2019 Çarşamba

Yemin dizisinin 2. Sezon 12. haftasında 128. bölümünde olacaklar şöyle;

YEMİN DİZİSİ 128. BÖLÜM ÖZETİ 27 Kasım 2019 ÇARŞAMBA

Yemin Dizisi Resmi Özet :

Yemin dizisinin 27 Kasım günü yayınlanacak bölümünde bugün Reyhan herkesten gizli bir şekilde çalışmaya başlar. Cemre ise onun planlarını bozmak için uğraşır.

Herkesten gizli çalışmaya başlayan Reyhan, Cemre’nin sinsi planı yüzünden zor durumda kalır. Talaz ve Yonca, planlarını uygulamaya koymuştur. Ormanda kaybolan Kemal ve Narin yolu bulabilecek midir?

Yemin Dizisi 128. Bölüm Fragmanında Yer Alan Sahneler

127. bölümde Emir tüm gece Reyhan’ı eve geç kaldığı için merak etmiştir. 127 128 in devamı Reyhan sabah olduğunda Emir işe giderken sana söylemem gereken bir şey var diyerek ben bugün çalışmaya başlıyorum der. Bundan sonra kimseye yük olmak istemiyorum der.

Evlere temizliğe gitmek için bir şirkete başvuran Reyhan, huysuz birinin evine temizleye gider. Evin hanımı her fırsatta Reyhan’ı azarlar. Konakta işittiği azar yetmezmiş gibi şimdi de ilk iş gününde, ilk iş yerinde evin hanımı, Reyhan malzemelerin yerini gösterin hemen başlayayım dediğinde, banyoda daha önce temizlik yapmadın mı hiç diye sorar. Sonra da senin gibi beceriksiz birini temizlikçi diye nasıl gönderiyorlar der. O esna da Reyhan merdivenleri paspas yapmaktadır. Paspasla değil, bezle sileceksin diyerek bezi atar.

Cavidan da Nigar gibi bir hizmetçi parçasının oyuncağı oldum diyerek kahveyi döker.

Kemal ile Narin kampta geceyi birlikte geçirdikten sonra, Kemal belki de ilişki dediğimiz şey yapılan fedakarlıkların bir bütünüdür der.

Emir şirkette, Reyhan’ı düşünmekte nerde ne iş yapıyor derken Reyhan’ı arar, evin hanımı telefona bakar Emir arıyor sevgilin mi? diyerek telefonu kapatır. Emir de aramayayım diye telefonu kapatmış der. Yine yanlış anlar.

Şu Cemre’nin de bir kere bir şeyden haberi olmasın ya. Sülük gibi yapıştı Reyhan’a çıkmıyor hayatından. Şimdi de Reyhan’ı cam silerken görüyor. Nasıl kız ki bu Cemre Reyhan nerde Cemre orada takip cihazımı var nedir? Sinir etti adamı çık git Cemre. Şimdi de Reyhan’ı cam silerken resmini çekiyor. Videoya alır. Gündeme bomba gibi düşecek bu haber diyerek. Ah birde sen bomba gibi patlayıp kendi kendini imha etsen de kurtulsak senden.

Resmin altına da flaş haber Tarhunların gelini temizlikçilik yaparken görüntülendi yazar.  Emir de görür bunu.

Yemin Dizisi 129. Bölüm Özeti 28 Kasım 2019 Perşembe

Resmi Özet:

Yemin dizisinde bugün Cemre Reyhan’ı küçük düşürmek için elinden geleni yapar.

Cemre Reyhan’ı herkese küçük düşürmek için bir video hazırlar. Reyhan’a ait videoyu gören Emir ne tepki verecektir? Reyhan çok zor durumdadır. Süheyla ise büyük bir sırrı öğrenmek üzeredir. Narin ve Kemal’in kamptaki mutlu hali, Narin’in aldığı haberle altüst olur.

Yemin Dizisi 129. Bölüm Fragmanında Yer Alan Sahneler

Emir, Cemre sayesinde Reyhan’ın temizlik işi yaptığını öğrenir ve buna çok kızar. Ben seni mutlu edebilmek için her şeyi yaptım ama her şeyi, gözünün içine baktım ben senin. Bu işte çalışman için izin vermemi bekleme benden olmaz der.

Cavidan hanım da Reyhan’ı köşeye sıkıştırıp, Tarhun ailesinin gündelikçi gelini, Emir asla müsade etmez der. Reyhan da, Emir’in haberi var Cavidan hanım merak etmeyin diyerek konaktan çıkar işe gider.

Oğlu ile konuşan Cavidan hanım, böyle bir şeye nasıl müsaade edersin Emir dediğinde, Emir büyük bir tepki göstererek, o artık benim soyadımı taşımıyor. İstediğini yapmakta özgür der.

Narin, Kemal’in Narin için tuttuğu evi öğrenir ve Kemal’in benimle konuşmak istediği konu buydu. Benim bu evden gitmemi istiyor der.

Cemre’nin annesi arabanın torpido gözünde cd yi bulur. İzler. Emir’in bir adamı vurduğunu görür. Gerçekleri ortaya çıkaracak kişi Cemre’nin annesi mi olacak?

Emir, Reyhan’ı temizlik yaparken çekilen videosunu izler. Yüzüğünü parmağından çıkarmamış neden hala parmağında der. Ve Reyhan aynı eve temizliğe gittiğinde ocaktaki süt taşar ve ocak söner, gaz eve dolar Reyhan bayılır. Bakalım Reyhan’ı kim kurtaracak?

Yemin Dizisi 130. Bölüm Özeti 29 Kasım 2019 Cuma

Resmi Özet:

Yemin Dizisi 130. Bölüm Fragmanında Yer Alan Sahneler

Reyhan’ı kurtaran Emir, Reyhan’ı hastaneye götürür. Hastanede kan değerleriniz çok düşük çıkmış en son ne zaman yemek yediniz diye sorarlar, Reyhan da dün gece der. Emir de oradadır duyduklarına çok şaşırır. Sonra da Emir kendi elleri ile Reyhan’a yemek yedirir.

Yemek yedirirken de aklında hep alyansını hala neden taktığı sorusu vardır. İçinden bıkmadın mı aklımı karıştırmaktan der.

Cemre’nin annesi Cemre’yi yurt dışına göndermek istediğinde elindeki her şeyi almış ve arabasında Emir yazılı cd yi bulup izlemişti. Konağa gidip konuşmak istediğinde, Cavidan ile Cemre ne yaptık ise birlikte yaptık der. Cavidan da, yine de Emir ile Reyhan’ı ayırmak için başka bir yol bulabilirdik der. Bunu da duyar ve siz ne korkunç ne aşağılık insanlarsınız diyerek Cavidan hanımın üstüne gider ve Cemre’nin aklına Emir’i sen soktun diyerek bağırır. Kumpas kurup Emir ile Reyhan’ı ayırdın. Yaptıklarını herkes öğrenecek, cezanı çekeceksin der. Cavidan ile Cemre’nin yaptıkları artık gün yüzüne çıkacak.

Kemal, Narin’in başka evde kalması için ev tutmuş ama bunu ona bir türlü söyleyememişti. Narin eve gelen ve giriş kartını veren kişiden sonra olanları bir araya getirince kendisini bu evden göndermek istediğini düşündü. Kemal de, Narin’e durumu beni yanlış anladın diyerek açıklamaya çalışır. Benim amacım başkaydı der, içinden de sana kapılmamak için der.

Reyhan ile Emir sahilde bir bankta otururken, Emir ceketini Reyhan’ın üzerine örter. Cemre’nin annesi Emir’i telefonla arayarak seninle önemli bir konuda konuşmam gerek ayrılığınızla ilgili der. Bakalım Cemre annesine engel olacak mı? yoksa Emir bütün gerçekleri cd yi şantajı, boşanma sebebini öğrenecek mi? Yoksa Süheyla hanım da Hikmet bey gibi bir sonla mı karşı karşıya gelecek? Emir ile konuşmasına Cavidan ile Cemre engel olacak mı?

Sizlerde yorumlarınızı yazarak düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Sizce Süheyla hanım Emir ile konuşabilecek mi? Yoksa Cemre ile Cavidan konuşmasına engel olacaklar mı? 

**************************************************************

DİZİ EKİBİNE BİR KAMU SPOTU İLE SESLENİYORUZ

KADIN HAYATIN YARISIDIR

Kadın Hayatın Yarısıdır

Canım, Hayatım Desen Ne Olur?

Bağırmadan da Olur

Nezaketle Tatlı Dille Olur

Yok Saymadan Olur

Değer Vererek Olur

Dinleyerek Anlayarak Olur

Elini Kaldırmadan Olur

İyi ki Varsın Desen Ne Olur?

Kırmadan, İncitmeden Olur

Canını Yakmadan Hayatını Karartmadan Olur

Konuşarak Haydi Haydi Olur

Şiddetin Sonu Hep Pişmanlık Olur

Aile Sevgi ve Saygı ile Tam Olur

Kadın Hayatın Yarısıdır Yarım Kalma

Bu kamu spotundan yola çıkarak, tv de, dizilerde artık şiddet görmek istemediğimizi bir kere daha dile getiriyor, rica ediyoruz. Lütfen aile değerlerimizi koruyun, kadına ne sözle, ne elle, nede psikolojik baskı ile şiddet uygulayan sahneleri dizilerde göstermeyin. Bunlar normal değil, anormal olanı sürekli göstererek normalleştirmeyin.

 

“Aslı”

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 128. Bölüm-129. Bölüm ve 130. Bölüm Özeti 27 Kasım-28 Kasım ve 29 Kasım 2019 Fragmanı 2. Sezon” üzerine 35 yorum

 1. aslı dedi ki:

  Hayırlı cumalar arkadaşlar

 2. Hanim abla dedi ki:

  İyi cumalar kızlar. hoş geldiniz.hepiniz dogru söylüyorsunuz.ben artık ne deyim bilmiyorum.Allah islah etsin.görüşürüz.

 3. Günay dedi ki:

  İyi cumalar. Hiç inanmıyorum. Burda da bir oyun ola bilir. Kadına birşey yapmasınlar. Cemre annesine birşey yapa bilirmi? Hər cür kötülük bekliyorum. Onlardan. Onsuzda kötülük baş alıb gidiyor.
  Ben izlemiyorum. Vaz geçtim sinir krizi geçiriyorum. Analizden okuyurum. Ben olumlu heç birşey deşünmüyorum.

 4. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn hayirli cumalar mutly gunler arkadaşlar.Cemrenin annesine soyletmezler bence .Reyhan hamiledir diye sevinmişdim olmady ac kaldygy icin başy donyomuş meger

 5. Arzu dedi ki:

  Ýemin dizie gelinçe ýorumum Emir Reýhany çoh sevio o hakinda fikretmeden oturmio zalym anne neden buny gormio Reýhanda unuty zanedýo ama bir birne çoh sevio çemrenin anesi bunlaryn problemni çözijekmi

  1. aslı dedi ki:

   Cemre’nin annesi cd buldu. Görüntüleri izledi. Kızının eline nasıl geçtiğini sorgulayacaktır. Belki de Emir ile de konuşabilir gerçekler ortaya çıkacak yakında ve Cemre’nin Reyhan’a bu cd ile şantaj yaptığı da ortaya çıkacak.

   1. Arzu dedi ki:

    Salam alekum arkadaşlar. Haýrly jumalar nasylsyniz Asly abla Suleýha hanmda hikmetbeý gibi fleş geçirtirler iki jady onlar allahy unutmuşlar ben şu iki aşyga endişeleniorum o ýüzden gerçeği bilinmesine bekliyorm.

 6. Arzu dedi ki:

  Merhaba igünler arkadaşlar naslsniz,umarım isiniz hepinuz ardaşlar reýtngi toplin naparsaniz ýapin kötülük kadyna şitdet hiç bitmijek erkekler kadynyn anesi ,kyzy kardeşi, aşgydgny hiç anlamijaklar çinki onlaryn kafası boş ýa çoh bilmiş oýüzden öýle

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Aslıcım kimse ne ekranda ne de hayatta kötülük,şiddet, insana yakışmayan haraketler görmek istemiyor.ama bu şiddet virusunu insanlara en çok ta yeni nesle bulaştırıplar.her şey ecnebi cizgi filmlerinden başlıyor ve devamı geliyor.hele haberlerde komşu komşunu silahla vurdu.eşi karısını yaraladı.kimse kendini 17.kattan aşağı attı vs.biri bana söylesin bunları demeyin bir kese faydası varmı?hatta bazi dizilerden hırsızlık yapmayı ögrenmek mümkündür.Yapanları hapis gözlüyor demek istiyorlarsa bunu her kes biliyordur zaten.
  Aslıcım çoklar bizim gibi bu hakta yazıyorlar. bir qazetede bir köşede bu konuya yer verilse iyi olmazmı?terapistler davet edilsin.heycan tebili çalmak gerek artık.İnsanları en çok gencleri, genc aileleri egitmek lazımdır.iyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim, söylediklerinde haklısın. Kimse istemiyor. Kim ister ki? Çocuklara çizgi film ile subliminal mesajlar veriliyor. ilk izlenildiğinde bunu kimse anlamıyor, çizgi film ne var ki deniyor ama en çok da çocuklar yolu ile beyinler yıkanıyor. çocuk büyüyor, genç olduğunda çocukken beynine kazınanları uyguluyor. Gördüğünü yapıyor. O sebeple ilk 6 yaşına kadar çocuklara tv izletilmemeli. Anne ve babalara ve sonrada tv kanallarına çok iş düşüyor.
   Kendi çocuklarına yapılmasını istemediklerini başka çocuklara yapmamaları gerek. Bu diziler içinde geçerli.
   Senin o söylediğin haberler sıradan doğal normalmiş gibi algılanıyor oysa tam tersi.
   Gazetede yazanlar vardır bilmiyorum terapiye gerçekten ihtiyacı olan çok insan var. Günay’a da dedim bu dünyada bir savaş var, fiziksel olarak başaramadıklarını psikolojik olarak yaparak başarıyorlar. Burada tv kanal sahiplerine, senaristlere, oyunculara örnek alınan insanlara çok iş düşüyor.
   Ben dizi ile ilgili düşüncelerimi hep yazdım Adını Sen Koy zamanından beri ve hep de dizide gördüm. İnşallah bu yazdıklarımızı da görürler ve dizi kendisine bir çeki düzen verir. Zararın neresinden dönülse kar o dur.
   Neden ilk öncü örnek dizi Yemin olmasın? Olabilir. Bir ilk adımı atacak ve arkasından koskoca dizi furyasını peşinden koşturacak ve bu konu da duyarlı olacak dizi neden Yemin dizisi olmasın?
   Geçen bölümde 27 kasımda yayınlanan bölümde Masal’ın arkadaşı anne ve babasının boşanacağını duyduğunda nasıl ağlamıştı. Narin anne ve baba ile konuşup çocuklarına nasıl zarar verdiklerini söyledi. Bu çok güzeldi mesela. Artık bir şeylerin değişmesi gerekiyor. Yoksa toplum, gençlik elden gidiyor. Farkına varılsın artık.

 8. Hanim abla dedi ki:

  İyi akşamlar. Amin Kamilecim.

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar arkada$lar. Hepiniz haklisiniz,bu kadar kötûlúgú nasil dû$únúr, qaliba dûnyanin sonu geldi. Hem de insanlar tarafindan zorla getirildi.Allah sonumuzu hayir etsin.

 10. Günay dedi ki:

  Anonim benim.uyğunlana bilinir. Reyting için herşey yapıyorlar. Her cür kötülük oluyur.

  1. aslı dedi ki:

   Benim için para kağıt ve demir parçasından ibaret. İhtiyaçlarımı karşılamak için bir araç ama birileri için para amaç.
   Para kazanılır, yeter ki helalinden hayırlısından olsun. Ama bir insanı kaybedersen onu kazanması çok zor. Şuan para kazanmak için insan kaybediliyor, geleceğimiz kaybediliyor.

 11. Günay dedi ki:

  Anonim benim.uyğunlana bilinir. Reyting için herşey yapıyorlar. Her cür kötülük oluyur.

 12. Anonim dedi ki:

  Evet Aslıcım haklısın sonuna kadar.Bilmediklerini de öyretiyorlar. Hırsızlık nasıl yapılır, kadina, kocaya, yaşlılara, çocuklara, hayvanlara nasıl şiddet uyğunlana

  1. aslı dedi ki:

   İzleyenler bunun farkındaysa ve herkes bu kötülükleri artık ekranlarda görmek istemiyorsa reytingler neden yüksek? Reytingler kötülük oldukça artıyorsa, demek ki izleyen bir kesim, bunu isteyen var diyerek çekiyorlar.
   İyilik ve güzellikler oldukça reytingler düşüyorsa ve bu yüzden iyi aile dizileri ekranlardan kaldırılıyorsa burada bir yaman çelişki yok mu?
   Dediğinde haklısın, hırsızlık nasıl yapılır? kadına, kocaya, yaşlılara, çocuklara, hayvanlara nasıl şiddet uygulanır tv yi seyret öğren. Bunu gören ve yapan nice insan var. Haberlerde bunu görmek mümkün. Bu çok vahim bir durum. içten içe bir toplumu yok etmek bu. İnşallah birileri gidişatın vehametini görür de bir son verirler temiz televizyon izlenebilir bir televizyon olur. Diziler güzelleşir. Buna pek inanmıyorum ama umut ediyorum.

   1. Günay dedi ki:

    İnşallah iyi olucak?
    İyi olucağına, Pek inanmıyorum. Hep böyle, böyle olmağada devam edicek. Belki bir gün o gün ne zaman gelir????????
    Neden böyle; neden amma. Artık İsyan ediyorum. Güzellikler neden yok. Hep şiddeti ön planamı çıkarmak lazım? ??
    Bilmediğimizi de öğretiyorlar. İyiye iyi diyiyorsun kötüye kötü. Neden iyilik kazanmasın. Inşallah iyi olur İnşallah. Kendinize iyi bakın. İyi geceler. Aslıcım çok güzel analiz.

    1. aslı dedi ki:

     Günaydın canım,
     bende inşallah diyorum inanmasam da inanmak istiyorum güzel günlerin geleceğine.
     O gün gelmesi için artık birilerinin taşın altına elini koyması gerek. iyinin kötüden ayırt edilmesi gerek, yayınlanan dizilerin kendilerine çeki düzen vermesi gerek.
     Sormuşsun ya neden hep şiddet? dışardan başaramadıklarını içerden yapmak için, savaş sadece fiziksel olarak değil, psikolojik olarak da yapılıyor. Çoğu kişi bunun farkında yada farkında değil. Bir toplumu yok edemeyenler, psikolojik yoldan baskı ile yok ediyorlar. buda çocukları, gençleri etkiliyor geleceğin büyüklerini.

 13. Günay dedi ki:

  Hep şiddet , şiddet. Bütün diziler, filimler de şiddet görüyoruz. Şiddet üstüne konulmamalı. Güzelliklerde olsun. Hayati şeyler olsun. Tek biz izlemiyoruz. Çocuklar, böyükdü, yaşlılar da izliyor. Bu nasıl olur. Onsuzda tüm dünyada şiddet var, savaş var, kötülük var. Dizilerde böyle yapmayın hoşunuzamı gidiyor. Ben izleyici olarak hiç de hoşuma gitmiyor. Benim çocuğum sizleri izləyib ne örnek götürücek. Savaşmı, şiddetmi ne?
  Bunları birileri dur deməli yeter artık durun. Sayın ssenarist hanım sayın yöneticiler. Səsimizi duyun. Sizde kadın bir Anne bir eşsiniz. Yeni dizileri başlıyor. Şiddet şiddet. Ne izleyelim. Bize siz söyleyin? ??????????
  Yeni başlayan Güvercin dizisi kızı kuyuya atdı.Hercai, SAK, Azize, nice içinde şiddet olan diziler. Bir aile dizisi yok. Hep kötü örnek baş alıb gidiyor. O KADAR SÖYLENECEK, YAZILICAK SÖZLER VAR Kİ.HAYIR DİYORUM. DUR DİYORUM.

  1. aslı dedi ki:

   Günaycım, söylediklerinde haklısın. Yeni başlayan bütün diziler, şiddet içerikli. Var olanlarda öyle. Şiddeti normalleştiriyorlar tv de sonra da onu gören gerçek hayatta eşine, çocuğuna vs. uyguluyor. Gösterilmesin. Kanal sahipleri almasın bu tür senaryosu şiddet içeren dizileri.
   Senaristler yazmasın.

 14. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Iyi gûnler arkada$lar. Evet $iddet artik haddini a$ti,ali$kanlik haline geldi. Bakin çocuklar $iddet yapilan dizileri,oyunlari nasil kendileri de uyguluyor.2,3 çocuk,yeniyetme 5 dakika dogru-dûzgûn yol gidemiyor birlikte.Sonunu dü$únmek çok korkunc.Insanlik ölmek tehlikesiyle yûz-yúzedir.Allah korusun.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, Şiddetin her türlüsünü tv de gösterirlerse, bunu bir süre sonra artık kabullenip sıradan günlük bir olaymış gibi algılarsa insanlar ki, yapılan yapılmak istenen de bu. Bilinç altına kavgayı, şiddeti, öfkeyi, korkuyu, yerleştiriyorlar. Farkında olan var, olmayan var ama bu geleceğin gençlerini, şimdinin çocuklarının beynini çok fazla etkiliyor. İnsanlarda saygı kalmadı. Hoş görü kalmadı. Anlayış kalmadı. Güven kalmadı. Büyüğe saygı, küçüğe sevgi, hayvanlara sahip çıkan insan sayısı azaldı.
   İyiler de var elbet ama kötüler çoğunlukta. Aile dizisi diyebileceğin, örnek gösterebileceğin, kavgasız, gürültüsüz bir dizi bir elin beş parmağını geçmez.Var olanlarda reyting kurbanı olarak ekranlara veda ediyor. Yazık.
   Küçük anaokuluna giden çocuklar, kendi arkadaşını dövüyor o derece durum vahim. O çocuk beyni taptaze, bomboş kim öğretti ona kavgayı, kötü söz söylemeyi? kimden gördü de uyguluyor?

 15. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Hepiniz çok dogru söylüyorsunuz.Kalbe dokunan bir konudur.Bana karşı olmamışsa bu o demek degildir ki komşuda ve ya akrabada görmemişim.Ve ben ne yapmışım? hiç bir şey.aile dahili meseledir karışmak dogru degil, demişler.peki bu aile uzaydanmı gelmiştir?bu adamlar benimkidir,benimdir. ama karışırsam suçlu çıkarım.kanunlar, kurallar nezerden geçirilmeli.Benim fikrimce şiddet gösteren her kes milletine ihanet ediyor.çünkü bu şiddetlere şahit olan.hatta maruz kalan çocuklar milletin geleceyidir.demek ki geleceyimiz tehlikededir.
  Aslıcım ince ruhlu kızım, yüreginize sağlık senin de o şairin de.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, söylediklerinde haklısın, geleceğimiz büyük tehlike altında.
   Televizyonlarda, sigara yasak gösterilmesi. Şiddet sahneleri, sözleri de yasaklanmalı. Bu gidişe artık birileri dur demeli. Elekten geçirilip diziler, filmler, kanallar, senaristler bir çeki düzen vermeli. Televizyon kirliğine bir son verilmeli.
   Herkes geleceğine sahip çıkmalı. Banane dememeli.

 16. Günay dedi ki:

  İyi günler arkadaşlar.
  Kadın cennetdir ❤
  Kadın annedir ❤
  Kadın ailedir ❤
  Kadın kız çocuğudur ❤
  Kadın iffetdir ❤
  Kadın Peyğemberi doğuran anadır ❤

  Kadına şiddete bende hayır diyorum.

  1. aslı dedi ki:

   İyi günler canım, hem fikiriz.

 17. Arzu dedi ki:

  I sabahlar arkadaşlar naişdim bugün iim slsniz ben bir kaçgün hastalanm arkadaşlar bu Tarhun soýadi Reýhanin iş çalyşmasynada engel oljakmi bu çemre varýa allah kahretsin oni kadina şitdete kArşılar çemre gibilere öldürüp taşlasada kardil ben Reýhan ona hiçbişeý ýapmio boşa kojandan diýdi boşadi salak Reýhan

  1. aslı dedi ki:

   Geçmiş olsun Arzu

 18. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hoş gördüm sizleri.Aslıcım çok-çok teşekkür ederim.emeyine sağlık.Ben de şiddetin aleyhineyim,hem de tekce kadına degil, erkege ve ya her hangi bir canlıya karşı şiddetin kesinlikle aleyhineyim.şiddet vahşiliktir, insana has degil.şiddet çahıllıktir.Bazen erkekler kadına el kaldırarak kendilerinin güçlü olduklarını göstermek istiyorlar.Oysa böyle davranarak aslında ne kadar güçsüz olduklarını ispatlamış oluyorlar.
  Aslıcım çok dogru artık dizilerde şiddet görmek istemiyoruz.evlerde çocuklarımız bakiyor.alışkanlık haline gelmesin. görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhabalar ablacım, şiddetin her türüne, her kesime yapılmasına bende karşıyım, karşıyız. Artık yeter. Durun. Çocuklar gördüklerini uyguluyorken, onlara güzel örnekler göstermek varken, hangi kanalı, diziyi açsan şiddet, kavga, gürültü, bağrış. Çocuğa 6 yaşına kadar tv izletmeyeceksin. Ben bile izlemiyorum. İşim gereği bakıyorum sadece tv de zaman harcayacak hele şiddet içerikleri olanlara harcayacak zamanım yok benim. Sürekli ekranlarda oldukça bu sahneler içten içe alıştırıyorlar. Bir süre sonra sıradan doğal bir durum gibi geliyor insana, sonrada gerçek hayatta tv de gördüklerini yapıyorlar neden onu gördüler, olağandı onlar için. Sonra da insanlar gençlik nereye gidiyor diye hayıflanıyor. Nereye gidecek? sen nasıl bir yol gösterdin ise o yoldan gidiyor.

 19. Gozel dedi ki:

  Hayirli akşamlar arkadaşlar canym Aslim teşekkuller eline saglyk cok dogry soyledin kadynlarynda mutlylygny gorelim artyk.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler Gözelcim, kadınların, çocukların, erkeklerin, herkesin doğadaki hayvanların bile mutlu olmaya hakkı var.
   Dizide kadın var, izleyen kadın, yapımcı kadın, yazan kadrodaki kadın, ekip çalışanlarında da kadınlar var. Peki bunca eziyet bir kadına hemcinsinden neden reva?

 20. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar her kese. Te$ekkürler Aslim. Harika,çok gúzel,sana katiliyorum.Bu kadar $iddet yeter.$iddetin sonu her zaman pi$manliktir, hem de dönû$û olmayan pi$manlik. Evet ya.Kadin hayatin ta kendisidir.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler canım, şiddetin artık her yerde her şekilde sonlanması gerekiyor. Buna artık birilerinin dur demesi gerek. Evet Kadın hayatın ta kendisi bunu ne güzel anlatmış şiir kadın giderse, birde bunu hayatından gittiğini düşün vah haline.

   Bir Kadın Gittiğinde

   Kadınlar bir gün çekip gittiklerine, peşlerinde yetim öksüz kalan çok olur.
   Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanoz içindeki eski düğmeler, özenle saklanan küçülmüş giysiler,
   dolap diplerindeki kurdeleler.
   Çekmecenin dibinde kimsesizdir eski tarak.
   Sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar, yetim kalmıştır tabaklar.

   Bir kadın gittiğinde, hep suyu unutulur saksıların.
   Sık sık boynunu büker sarıkız.
   Teki kalmış o eski bardağın anlamını bilen olmaz,
   değerini kimse anlamaz,
   Balkon artık sessizdir.
   Koridor kimsesiz.
   Bir kadın gittiğinde.

   Bir kadın gittiğinde, ne çok kişi gider aslında.
   Bir ağır işçi, bir temizlikçi, bir bakıcı, bir bahçıvan, bir muhasebeci.
   Bir anne gider…
   Bir dost…
   Bir sevgili…
   Ne çok kişi yok olur aslında, bir kadın gittiğinde

   Bekir Coşkun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir