Yemin Dizisi 12. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 05 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Reyhan, Cemre’nin sabah kahvaltısını birlikte yapalım teklifini kabul etti ve birlikte kahvaltı yaptılar. Ancak bu kahvaltı da kötü niyet vardı. Cavidan ile Cemre birlik olmuşlar Reyhan’a tuzak kurmuşlardı. O tuzakta Vural dı. Vural internet üzerinden Suna ile konuşuyordu. Artık nasıl öğrendi ise konağa kadar gelmiş ve Suna yı görmek istemişti. Annesi de Vural’ı beğenmemiş evden göndermişti. Ancak kızı Suna’nın resim olarak Reyhan’ın resmini gönderdiğini öğrenmesi ile Vural’ı geri çağırmış ve para karşılığında onunla iş birliği yaparak Reyhan’a tuzak kurmuştu.

Emir’e bizi almaya gelir misin diyen Cemre sayesinde mekana gelen Emir, dışarda Vural ile konuşan Reyhan’ı gördü. Vural da Emir’in geldiğini görünce daha da yakın davrandı Reyhan’a tabi Emir sinirlendi bu duruma yanlarına giderken Vural kaçtı gitti. Konuşamadılar. Cemre de onları uzaktan izledi mutlu oldu. Plan işe yaramıştı. Emir, Reyhan’a o kim diye sordu. Reyhan da abuk subuk konuştu işte dedi sonra da hep birlikte eve dönmek için araba da yol aldılar.

Reyhan tokasını düşürdü, Cemre gördü almak için çaba sarf etti çaktırmadan geçmiş bir hikayesini anlattı. Emir’in hız tutkunu olduğundan bisiklet yarışı yaptıklarından bahsetti. Senin İstanbul da tanıdıkların, akraban, arkadaşların var mı diye sordu. Bu soru kasıtlı sorulmuştu. Adamı tanıdığını ima edecek Cemre ama Reyhan Vural’ı tanımadığını söyledi. Emir’in kafası karıştı, Cemre sorun çıkarmak için kasıtlı sordu bu soruyu. Akşam birlikte dışarda vakit geçirelim, sinemaya gidelim deyince, Emir akşam düğüne gideceklerini söyledi. Cemre’nin de morali bozuldu.

Leyla’yı dört gözle camlarda bekleyen Masal’ı parka götürdü Leyla hemde sabah kahvaltısı yapmadan. Babası evde uyuyordu. Haberi yoktu haberi olunca da kızdı her zaman ki gibi. Masal ile dışarda olan Leyla ya ulaşamadı Kemal bey, parklara bakmaya gitti ama bulamadı. Evde sinirle beklerken Leyla Masal ile geldi. Kemal bey nerde olduklarını, telefonla ulaşamadığını söyledi. Leyla da su almaya gittiğini belki o ara geldiğini, telefonunun da şarjı bittiği için kapalı olduğunu söyledi.

Kemal bey ile kavga etmeye başladılar. Masal da onların kavga etmesini istemediği için kavga etmeyin diye konuştu. Her ikisi de şaşırdı. Çünkü, Masal uzun zamandır konuşmayan bir çocuktu ve ilk kez konuşmuştu. Ağlamaya başladı. Kemal beyde dr. Gelse iyi olur diyerek dr. Aradı.

Cavidan hanım kızı Suna’ya ceza vermiş, odasından çıkmayacak yemeği odasında yiyecekmiş, Melike ye de sen bu işe karışma sorma, anne-kız arasındaki mesele dedi. Nigar da kocası Sefer’e ceza vermiş, onu kanepe de yatırmış, adamın beli, her yeri ağrıyor. Yemekte vermiyor, vicdanınla karnını doyur dedi.

Cavidan hanım eve gelen Cemreden haberleri aldı ve planın 2. Aşamasına geçtiler. Cemre, Reyhan’ın kullandığı bilgisayardan Vural’a mesaj gönderecek, Vural’ı aradı hazırda bekle sana mesaj gelince ben yaz deyince sen cevap yazacaksın, Suna ile konuştuğun sayfadan dedi. Reyhan bilmeden Suna’nın bilgisayarından ders çalışıyor. Bir tuzak da buradan geliyor Reyhan’a. Hikmet bey de kaç gündür yok. 2 günlük iş gezisine gitti hala da dönmedi. Hikmet bey gel artık. Olaylara el koy. Sen yokken Cavidan hanım at koşturuyor kafasına göre, acil müdahale lazım Hikmet bey tarafından.

Cemre, odasında ders çalışan Reyhan’ın yanına gitti. Yardım edebileceğim bir şey varsa dedi. Reyhan da bir soruda takıldığını söyledi. Su istedi Cemre, Reyhan da getirirken o arada Cemre, ben geldim aşkım diye mesaj yazıp gönderdi Vural’a. Sonra da bende çözemedim ama Emir çözer onu çağırayım diyerek Emir’i çağırmaya gitti. Niyeti soru çözdürmek değil, niyeti o mesajı bir şekilde Emir’e göstermek istiyor Cemre. Emir geldi acelesi olduğunu hemen soruyu çözüp çıkacağını söyledi. Kağıt üzerinde cevabı anlatırken, bir mesaj da karşıdan geldi ama Emir bu mesajı görmedi. Cemre de sinir oldu.

Akşam ki davet de ne giyeceğini sordu. Elbisesini görmek istedi Cemre, Reyhan elbiselerini getirdi, olmaz diyerek kestirip attı Cemre. Emir de bunları duydu ve gördü. Akşam erken gelir alırım seni dedi çıktı.

Kemal bey eve Masal’ın doktorunu çağırdı. Cemre’nin annesi Masal’ın doktoru ve Leyla ile karşılaşınca ben sizi nerden tanıyorum diye sordu. Leyla tanımadı. Bakalım zamanla ne çıkacak ortaya? Leyla’nın yaptıklarını doğru buldu ve Masal ile daha fazla vakit geçirmesini, bunun içinde 7-24 evde olmasını istedi. Bu Leyla için iyi bir haber değildi. Babası telefon açtı o an ve konuştu babası ile olanları anlattı. Babası için bu iyi haberdi. Körün istediği bir göz, Allah verdi iki göz oldu bu.

Leyla’nın gitmesini istemeyen Masal, Leyla’nın kolunu sıkıca tuttu ve bırakmadı. Leyla’nın koluna sıkıca sarılarak uyudu Masal. Leyla da Masal uyuyunca evden gitti. Masal uyandı ve Leyla yı görmeyince bağırdı babası da Leyla yı getirmek için evden çıktı.

Emir akşam katılacakları düğün için Reyhan’a kırmızı bir elbise almış eve gönderdi. Reyhan onu giydi. Emir eve gelince Reyhan’ı o elbise içinde görünce çok sevdi. Ellerini yıkamak için odadan çıkan Reyhan, bir tuzakla daha karşı karşıya. Cemre bilgisayarı Emir’in göreceği şekilde ayarlamış, Vural ile de konuşup mesaj atmasını söylediler. O da saçma sapan mesajlar attı. Emir gördü şaşırdı ve kızdı.

Suna da odasından çıkıp Reyhan ile konuşmak istedi ama annesi engel oldu. Bilgisayarını Reyhan’ın kullandığını bilmiyor Suna. Bilirse bütün plan suya düşer. Hikmet bey de daha gelmedi. Nerde kaldınız Hikmet bey gelin artık. Konak siz olmadan fena halde karıştı. 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 12. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 14 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Merhabalar canlarim. Hayirli Kandiller.Iyi geceler hepinize.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hanımlar.Hoş geldin Faticim.aya güne dönmüşsün.nasılsın, ogullar nasıl. arada bir görün.
  Aslıcım çok teşekkür ederim. Ben sana zahmet vermeden yapamıyorum galiba.ama bu da var ki seni çok seviyorum. Hayırlı Kandiller.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, sen bana hiç bir zaman zahmet vermiyorsun, için rahat olsun ablacım. benim mesajlarda arada takılıyor. Sen dert etme. Bende seni çok ama çok seviyorum ablacım. Hayırlı kandiller. Bolca dua et ablacım. Ellerinden o güzel yanaklarından öperim. Polad amcama da selamlar. Onun da ellerinden öpüyor ve kandilini kutluyorum. Dualarda buluşalım ablacım.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. Ho$ geldin Fati.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım

 4. Fati dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.nasilsin aslicim?

  1. aslı dedi ki:

   oooooo kimleri görüyorum Faticim hoş geldin nasılsın? uzun zamandır yoktun, nerelerdeydin? bende bildiğin gibi iyiyim çok şükür. Asıl haberler sende.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim. Aynen öyle,ama bakalim mesaji anlayan varmi,yoksa Sunanin yaptigini yapiyorlar.Problem de bundadir ablam, mesajlarin aksini yapmak.

 6. Hanim abla dedi ki:

  Günaydın kızlar. Aslıcım maşallah bu kadar analizin yazılması söylüyor ki bu gece uyumamışsın.gece 11 ve 12.bölümlerin analizlerini okudum 12.ye yorum da yazdım.sayfa yenilendi ama yazı yoktu.bir de gönderdim yazıldı ki hızlıymışım.anlamadım eger yorum yetişmeyipse 2.defa yazdıgımı nereden bildi filtre.yetişipse yazı neden yok.her neyse.Sunanın internet üzerinden tanımadıgı bir erkeyi arkadaş edinmesi ne fesatlara yol açtı. hatta aileler dagılır.dizi belki genc kızlara bir mesaj veriyordur.dürüst insanların get-gede azaldıgı bir zamanda yaşıyoruz.Allah yardımcımız olsun.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar ablacım, daha vuslatı yazamadım. Uykuya yeniliyorum ablacım. mesajın filtreye takılmış, düzelttim ablacım. Amin ablacım amin. Allah hep iyi insanlarla karşılaştırsın inşallah.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Gúnaydin.Te$ekkürler Aslim. Ellerine saglik.Evet,Hikmet bey eve dönse iyi olur da, ama Cavidan yatiklarini gizli yapiyor,Hikmet beyin bilmesi zor,belki Suna odadan çikar da,bir $eyler söylerdi.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, Hikmet bey de öğrenir elbet. Şoför ona da söyler olanları öğrenir.

 8. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Aslıcım bu Cavidanla Cemre çok ileri gittiler.Hikmet beyin olmaması onların kötü niyetlerine revac verdi.Cavidan Reyhanı tekce azarlamakla,hakaret etmekle kalsaydı belki dözmek olurdu. ama o namuslu bir kadına iftira alıyor.bu kabuledilmezdir.Bir defa böyle bir yazı okumuştum:hatalı olduğunuzu bile-bile karşınızdakını suçlayarak vicdanınızı rahatlata biliyorsanız çok şanslısınız.benim öyle vicdanım olsa çöpe atarım. çok geç oldu.ilacımı henuz içmedim.analiz için sağ ol kızım.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, söylediklerinde haklısın. Hikmet beyin yokluğu Reyhan için hiç iyi olmadı. İftira atmak çok büyük günah. Bakalım işin sonu nereye varacak? ilaçlarını ihmal etme kendine iyi bak görüşürüz ablacım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.