Yemin Dizisi 11. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 05 Mar 2019 Analiz Yemin  0

Suna internet üzerinden Vural isminde biri ile konuşuyordu. Vural görüntülü konuşmak istedi. Suna bir bahane buldu erteledi. Vural da görüntülü olmuyorsa bir resim gönder deyince, Suna da abisinin nikahında çekilen resimden Reyhan’ın resmini kırpıp tek resim haline getirdi ve Vural’a bu benim diyerek Reyhan’ın resmini gönderdi. Vural da resimden çok etkilendi buluşmak istedi. Suna olmaz konakta iş çok çıkamam deyince Vural nerden ve nasıl öğrendi ise konağın adresini? Ki Suna konağın adresini söylemedim burayı bilmiyor, benim gerçekte kim olduğumu bilmiyor demişti.

Ama artık çekim hatası, Suna daha bunu söyler söylemez Vural konağa geldi. Jet hızı ile nasıl geldi elinde çiçekle bilinmez ama geldi. Korumalar Cavidan hanıma haber verdi. Cavidan da görünce adamı beğenmedi. Bir de okul arkadaşıyım, deyip hangi okul sorusuna cevap veremeyince, konaktan uzaklaştırıldı Vural. İyi hoş kızını korudu Cavidan ama kızın dan da Suna’nın Reyhan’ın resmini gönderdiğini öğrendi. İşin rengi değişti. Reyhan’ı sevmeyen Cavidan bu adamı kullanarak Reyhan’ı zor durumda bırakacak.

Babasına hiçbir bilgi verilmeyecek bu konudan Hikmet beyin haberi olmayacak. Kızının bilgisayarına el koydu ve korumalara adamı geri getirin dedi. İşin ucunda Reyhan’ı zorda bırakmak var. Suna kendi başına iş yaparken annesinin eline çok büyük koz vermiş oldu.

Emir, konağın şoförü Sefer den Reyhan’ı itenin annesi olduğunu Hikmet beye söyleyenin Reyhan olmadığını, söyleyen kişinin Nigar olduğunu öğrendi. Vicdan azabı duymaya, bir hata yaptığının farkına varan Emir bunu düzeltmek için özür dilemesi gerektiğinin farkında. Ama Emir için özür dilemek çok zor. Özür dilerim ben yanlış anlamışım demek neden bu kadar zor? Zengin insanlar özür dilemez diye bir kural mı var? Talaz da Masal’ı kaçırma planları yapıyor.

Reyhan odasında kuşu ile başbaşa, en kötüsü bu derken hep daha kötüsü oluyor. Her şey Reyhan için çok zor, anne yok, baba yok, yakın kimse yok. Dertleşeceği, akıl alacağı, yol göstereni yok. Tek başına Reyhan ve karşısında ona zarar vermek isteyen, kötülüğünü isteyen tuzak kuran insanlar var ve onlarla aynı çatı altında yaşıyor Reyhan.

Leyla, Kemal ile kendi şartlarının olduğu yeni bir sözleşme imzaladı. Artık evde Kemal’in değil Leyla’nın kuralları geçecek. Şehriye hanımda şaşırdı olanlara nede olsa yıllarca o evde yaşıyordu ve Kemal beyi hiç böyle görmemişti.

Reyhan terasa çıkmış hava alırken, konaktan görebildiği kadar deniz manzarasını izliyor. Annesi ile yaşadığı yeri özleyen Reyhan’ın yanına Melike ablası geldi sıcak çay verdi ve sohbet ettiler. Reyhan ömrü hayatında hiç denizi yakından görmemiş, görebilmenin hayalini kurmuş hep. Bunları söylerken Emir de arkada onların konuşmasını duydu gülümseyerek dinledi onları. Melike hanımda, kimileri hayali ile yaşıyor, kimileri de elindekilerin kıymetini bilmiyor dedi.

Melike hanım çok doğru söyledi. İnsan hayal kurar elde edemediklerini elde etmek için. Umut eder, dua eder. Bekler ama elinde var olanlar kıymet bilmez. Nede olsa elinde sahipdir. İnsan sahip olduklarının değil, sahip olmadıklarının özlemini duyar. Sahip olunca da ya değer bilir, ya da değer bilmez.

Emir, Reyhan’ın Melike ile olan konuşmasını duymuş ve Reyhan’ı dışarı çıkarmak istemişti ama Reyhan çıkmak istemedi.

Leyla, Masal’ın kıyafetlerinden keserek bebeğine yeni elbise dikti. Masal da bundan memnundu ama babası pek memnun olmadı. Yemek saati diye salona gelince, Leyla da Masal’a sordu karnı acıkmamıştı Masal’ın o yüzden yemek yemediler. Ne zaman ki Masal’ın karnı acıktı işte o zaman mutfağa geçtiler. Yemekte sebze yemeği brokoli, havuç falan vardı. Masal’ın pek hoşuna gitmedi. Leyla da pizza siparişi verdi. Şehriye abla da nani nani diyecek bizim oğlan diyerek karşı çıktı ama nafile. Pizza yenecek bugün. Ve bu bir ilk olacak Masal için.  

Ve pizzalar geldi. Masal ilk kez yiyecek olmasına rağmen çok sevdi ve severek yedi. Kemal bey de gördü. Karşı çıksa da kızının yediğini görünce bir şey yapamadı. Şehriye hanımda çok şaşırdı. bunca yıllık kurallar birbir yıkılıyordu.

Cavidan hanım, apar topar Vural’ı yolundan geri döndürdü ve anlaşma yaparak onunla Reyhan’a kötülük yapma konusunda anlaştılar. Ancak Vural, Reyhan’a yapacağı kötülükten habersiz, Cavidan hanım çok para kazanmak istermisin diyerek söz girdi Vural da kazanmak istediğini söyledi öylece ortak oldular. Sonra da Nigar’a kızdı Emir ile konuştuğu için. Nigar da ben konuşmadım diyerek kendisini savundu. Cavidan da kocan ile sen ayağınızı denk alın, benim sözümden dışarı çıkmayın yoksa diyerek tehdit etti. İçinden de çok şey bilmeseydin şimdi seni kapı dışarı etmiştim dedi. Sefer de duydu bu konuşmayı. Karısı da ona kızdı. Sefer de ben doğru olanı yaptım dedi.

Emir, Reyhan’ı ikna etmiş ve sahil kenarına getirmişti. Reyhan’ın denizi yakından görmesini sağladı. Reyhan çok sevdi. Mutlu oldu. Emir de çocukluğundan beri sık geldiğini söyledi. Denizin manzarasının güzelliğine bakarken, bir balıkçı balık tutuyordu. Reyhan balıkların yaşadıkları yerde suda olmasını istediğini söyledi. Emir de martı ile balığın aşkını anlattı. Bir martı, bir balığa aşık olmuş ama bir gün balığı gagasına alıp gökyüzüne uçunca balık martının ağzında ölü vermiş. Balık da aşıkmış martıya ve onunla giderse öleceğini biliyormuş. Olan olmuş. Martı aşık olduğu balığı aşkı uğruna öldürmüş.

Emir de tüm martılar adına balıklardan özür dileyelim diyerek adamın kovasındaki balıkları suya bıraktı. Balıktan özür dileyen Emir, Reyhan dan özür dilemedi. Annemin seni ittiğini babama Nigar söylemiş, babama senin söylemediğini biliyorum dedi.

Masal’a müzik dinleten Leyla, bir kere daha Kemal beyle karşı karşıya. Leyla yaptığı işi bilinçli ve farkında olarak yapıyor. Masal yakında Leyla sayesinde konuşur.

Leyla, müzikten sonra bahçeye çıkardığı Masal ile çamur ile oyunlar oynadı. Masal’ın keyfine diyecek yoktu. Kemal bey yine kızdı. Çamurun içinde kaç çeşit bakteri var diye. Ama Kemal bey sende, bu kadar korumacı olma. Mikroplara vücudunu alışacak ki bağışıklık sistemi güçlensin. Aşırı korumacı olmak bağışıklık sistemini güçlendirmez ve çok çabuk hastalanmasına sebep olur. Leyla doğru olanı yapıyor endişe etme.

Bu Cavidan şeytana pabucu ters giydirecek cinsten birisi. Önce Cemre ile telefonda konuşarak davetiyem gelmedi, hevesim kaçtı dedi sonra da yeni planından bahsetti. Reyhan yakında köyüne döner dedi. Bakalım o konaktan önce sen mi? Yoksa Reyhan mı gidecek göreceğiz Cavidan hanım? Salonda masada duran bibloyu Cavidan kimse görmeden kendi eli ile kırdı. Bunu da Reyhan kırdı diye Reyhan’ı suçlayacak.

Kemal bir ihale üzerine çalışırken, bir telefon geldi adı Soner olan kişi, bu ihaleden çekilin ki, bir tatsızlık yaşamayalım diye tehdit etti. Tehdit etmek güçlü olan kişilerde huy olmuş anlaşılan. Tehdit eden tehdit edene.

Reyhan ile Emir konağa geldiler. Emir işle ilgili çalışmak için çalışma odasına geçti. Arkadaşı gelmişti. Cavidan hanımda Reyhan’ı salona götürdü ve bibloyu neden kırdığını sordu. Reyhan ben bugün salona girmedim bile derken Cemre geldi ve ne olduğunu sordu. Cemre de ben kırdım dedi. Cavidan ile sözleşmeli iş yapıyor Cemre. Reyhan da Cemre ye teşekkür etti. Cemre de arkadaş olmak için elini uzattı ve nikah günü konuştuklarına özür olarak kabul etmesini, arkadaş olmak istediğini, bir şans vermesini istedi. Reyhan da kabul etti ve elini uzattı. Tokalaştılar, sarıldılar.

Emir arkadaşı ile konuştu. Arkadaşı giriş, gelişme var ama sonuç yok sonuç almak için özür dileyeceksin dedi. Emir de dışarı çıkardım ya yetmez mi dedi. Özürün yerini tutmaz ki.

Reyhan ile Cemre salonda kahve içerek sohbet ettiler. Reyhan annesi ölene kadar köyde kaldığını, lise bitince üniversite İstanbul da kazandığını ama gidemediğini, açık öğretimden halkla ilişkiler bölümünü okuduğunu ama kitaplarının evde kaldığını söyledi. Cemre de yurt dışında okuyup mezun olduğunu, gezip dolaştığını söyledi. Reyhan odasına geçince, Cavidan geldi ve Emir Reyhan’ı başka bir adamla görünce son noktayı koyacağız dedi. Cemre de Reyhan’ın çok saf olduğunu söyledi. Konağa da Emir tarhun ve eşi adına düğün davetiyesi geldi. Eşi cümlesi Reyhan’ın dikkatini çekti.

Cemre, yarın sabah kahvaltıyı birlikte dışarda yapalım dedi Reyhan’a ve Suna’nın bilgisayarını annesi almıştı o bilgisayarı Reyhan’a verdi derslerini çalışsın diye ama niyeti başka Cemre’nin. Emir düğüne katılacaklarını söyledi Reyhan’a, birlikte gidecekler düğüne.

Sabah olunca Cemre ile kahvaltıya giden Reyhan kendisine kurulan tuzaktan habersiz, Cemre bu buluşmaları gelenekselleştirelim dedi. Çantamı unuttum diyerek içeri girdi Emir’i aradı arabamı almadım bizi gelip alır mısın? Dedi. Vural da Reyhan’ın yanına gelerek konuşmaya başladı. Emir geldi ve onları konuşurken gördü.

Talaz birisi ile anlaştı. Masal’ı yurt dışına kaçıracaklar. Leyla’nın olanlardan haberi yok ama genç delikanlının olanlardan haberi var ve Talaz onu tehdit etti. Kimsenin bundan haberi olmayacak dedi. Bakalım Masal’ın kaçırılmasına engel olabilecek mi Leyla?

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 11. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 7 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar Gúnaycim. Te$ekkûr ederim,sen nasilsin? Evet,bakalim neler olucak.

 2. Günay dedi ki:

  İyi akşamlar. Nasılsınız arkadaşlar?? Evet bakalım ne olucaq. Reyhan vakit keçdikce iç üzlerini bilicek. Şimdi dost gibi biliyor Cemreni. O da cavidan hanımla bir birlerine benziyorlar. Kötülük saçıyorlar resmen. Talzlada bir olsalar hiç şaşırmam. Leyla umarım yardım eder. Bakalıb görücez. Suna abisine gerçeyi söylüyücek.

 3. Anonim dedi ki:

  İyi akşamlar arkadaşlar. Nasılsınız? Evet Aslım inşallah çocuka bir şey yapmaz. B

  1. K.A dedi ki:

   Iyi ak$amlar B.In$allah.

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Aslim. Te$ekkûr ederim canim,analiz için. Cavidan hanimdan hakikatan korkulur ya,kadin çok acimasiz. Reyhani istemeye bilir.Emirden uzakla$tirmaya da çali$a bilir,ama böyle diyil. Bu resmen vicdansizlikdir.

  Talazin yaptigi da öyle. Problemin neyse Kemal beyle hall et,çocugu bu i$lere kari$dirman ne kadar dopru?

  1. aslı dedi ki:

   merhaba iyi akşamlar canım, Cavidan ile Talaz inşallah bir araya gelip birlik olmazlar. Tanışırlar ve birlikte iki aileye zarar vermek isterlerse yandı Reyhan, Yandı Masal.
   Talaz Emir ile baş edemiyor gücü ancak küçük bir kız çocuğuna yetiyor umarım başarılı olamaz.

   1. K. dedi ki:

    Iyi ak$amlar canim. Haklisin. Böyle olursa $a$irmam. In$allah olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.