Yemin Dizisi 1 ve 2. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 19 Şub 2019 Analiz Yemin  0

Kanal 7 de 18 şubat 2019 Pazartesi akşamı saat 19.00 itibari ile Yemin ismi ile yeni bir dizi başladı.

Ekip yabancı değil, hele mekanlar hiç yabancı değil. Oyuncular desen tanıdık bir çok sima var dizide. Yeni yüzler de var elbet. Günlük bir dizi olarak Kanal 7 de başlayan bu dizi daha önce Adını Sen Koy Ekibinden tanıdık çok kişinin bulunduğu ekip. İzleyenler vede izlemiş olan ve izleyecek olanlar bana bu konu da hak vereceklerdir eminim.

Konak Adını Sen Koy dizisinde kullanılan konak. Odalar, bahçe, çok tanıdık. Eşyalar yenilenmiş, tanıdık aksesuarlar var elbet. Sadece içinde yaşayanların isimleri değişmiş o kadar tabi rolleri de.

Konakta bu kez anne ve babası hayatta olan Emir var. Emir de Gökberk Demirci. Namı Diğer Kılıç bu dizide Emir olarak karşımızda ve konakta şirkette o var, otomobil ve motor hız tutkunu, şirketi idare eden ama babası tarafından evlendirilmek ve düzenli bir hayatı olsun istenilen birisi Emir. Okulu, işi her şeyi babasının isteği ile yapmış ama söz konusu olan evlilik olunca biraz ayak direten birisi.

Annesi ise, çok tanıdık bir sima, Eskiden herkese yardımına koşan tek başına yaşayan, yemek yapan Şükran teyze, burada asabi, aksi, dediğim dedik, otoriter bir konak hanımı Gül Arcan. Emir’in evleneceği kızı bulan eşine ve kıza çok çektiren birisi. Gelin kızımız ise, Özge Yağız. Adını Sen Koy da Zeliha olarak karşımıza çıkan Özge bu dizide Reyhan olarak karşımıza çıkmakta. Annesini kaybeden Reyhan Dayı diye sevdiği Hikmet bey ölümcül bir hastalığın pençesinde ve ölmeden önce oğlu Emir’i evlendirerek akıllanmasını ve düzenli bir hayatı olsun diye çabalamakta.

Adını Sen Koy da Hediye abla olarak karşımıza çıkan Derya Kurtuluş Oktar bu dizide bir Karadenizli şivesi ile Şehriye abla olarak karşımızda. Masal isimli dünyalar tatlısı ama hiç konuşmayan bir kızın babası ile birlikte kaldığı evde yardımcı olarak çalışmakta.

Tanıdık yüzlerden birisi de Melike. Adını Sen Koy dizisinde Aysel olarak karşımıza çıkan Esra Demirci Çoban. Başı kapalı mütevazi evin işlerine yardım eden ve konağın sahiplerinin engelli kızına yardımcı olan kişidir ve Reyhan’a konağa ilk geldiğinde yardımı çok olmuştur.


Dizinin ilk bölümü 18 şubat 2019 da yayınlandı

Dizinin ilk bölümü 18 şubat 2019 da yayınlandı ve Reyhan’ı memleketinden dayısı konağa getirdi. Yengesi evin hanımı Reyhan’ı besleme olarak gördü ve onu hiç sevmedi. Annesini de sevmeşmiş zaten. Ve Reyhan’ın memleketinden gelirken yanında getirdiği valizini kokuyor diye yaktırdı. Reyhan son anda valizden annesinin resmini zor kurtardı. Tüm yengeler böyle midir? Yeğen sevilmez mi? hele görümce çok mu zor bir aile de sevgi ile yaşamak?

Reyhan istenilmiyor konakta, besleme olarak görülüyor. Dayısı misafir odasını hazırlansın dedi ama Cavidan hanım evin hanımı olarak Reyhan’ı müştemilata hizmetkarların kaldığı yere yerleştirdi. Evin mutfağında sorumlu olan Nigar ise bir emir ile valizini yaktı. Mutfakta antika tabağı bilerek yere düşürdü ve Reyhan kırdı dedi. Cavidan da Reyhan’a çok kızdı konuşmasına bile izin vermedi.

Dizinin İkinci Bölümü 19 şubat 2019 da yayınlandı

Emir Reyhan’a para verdi ve memleketine dönmesini istedi. Ama Reyhan dayısına başına ne zorluk gelirse gelsin Emir ile evleneceğine ve vazgeçmeyeceğine dair yemin ettiği için gitmedi. Parayı da Emir’in odasına bıraktı.

Masal’ın annesi olmadığı için büyük bir psikolojik sorun yaşamakta konuşmamakta. Babası da onun için çok sayıda bakıcı almak istese de olmadı. İstediği gibi birini bulamadı. İşteyken de sürekli bilgisayardan evini kameralarla izlemekte. Her şeyi saat gibi tıkır tıkır işlemekte. yeme, içme, uyuma, banyo saati hep belli. Bu çocuk robot değil. Bu kadar saat ayarlı yetişmesi bir çocuğun doğru değil.

Aradıkları bakıcı, Masal’a iyi gelecek ve Masal’ı konuşturacak tek kişi onunla arkadaş gibi olacak, saat kuralları olmayacak biri. Bakalım Reyhan ile Masal ne zaman tanışacaklar. Ve aranılan bakıcı Masal’a iyi geldiği gibi babasına da iyi gelmeli.  Bakalım bu kişi kim?

Emir artık ne olduysa Reyhan ile evlenmeye karar verdi. Evlenmem diye direten Emir ve annesi Reyhan’a o konağı dar edecek kesin. Emir zamanla Reyhan’ı sevecektir ama o zamana kadar Cavidan dan çekeceği var Reyhan’ın.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Yemin Dizisi 1 ve 2. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 5 yorum

 1. Gozel dedi ki:

  Hayirli akşamlar Aslim Hanim ablam nasylsynyz
  Aslim bu dizinin analizini gorunce cok sevindim ellerine saglyk canim mekany gorup eski hatyrladyk evet ben cok tuaf oldum nebiliyim omer zehrayy ozledim heralda eşyalar degişmiş hatda dunki bolumde Emirin kardeşinin kiyafeti zehranyn geydigi.Gul arcana yakyşmamyş bu rol.Aslim sagolasyn bizim icin yorulyosun sana kolay gelsin canim

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Gözelcim, çok şükür hayat koşturmaca ile geçiyor. Sen nasılsın? sağ ol bir tanem evet haklısın mekanı görünce insan bir garip oluyor. Ömer’i bende özledim. Eşyların çoğu değişmiş. Reyhan güzel kız da Emir ne bileyim olmamış gibi başka biri olabilirdi Reyhan’ın yanına eş.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Dizinin saat 19-da başlaması iyi oldu.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Yeni dizi, analizler mübarek olsun.ne iyi etdiler de sana verdiler diziyi.hele izlemedim.yarına kalsın.ilac içmek ve uyumak lazım. bir az tez başlasaydı televizyondan izlerdik. bana iyi geldi dizi.belki oyunculara göredir.bilmiyorum.iyi geceler.Allah rahatlik versin.Dizi sana da iyi gelecek inşallah.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, yeni dizi evet. Sağolasın. Dizi bugün 3. bölümü ile ekrana gelecek. İlaç şifa olsun daha iyi misin? ağrıların geçtimi?

   Mekanı görünce eskiyi hatırlayacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.