Yaşım Kaç Yarışması Formatı ve Kuralları Katılım Şartları

Yaşım Kaç Yarışması Formatı Kuralları ve Konsepti

Yaşım Kaç adlı ekranların yeni yarışma programı 22 Haziran’da yayınlanan ilk bölümüyle Kanal D ekranlarındaki yerini aldı. Usta sunucu Behsat Uygur’un sunduğu programın formatı ise bir hayli farklı ve ilginç. Yaşım Kaç Programı’nın Formatı kuralları ve konseptini merak edenler için hazırladık.

Yaşım Kaç Yarışma Formatı

Yalım Kaç yarışmasının formatı ilk etapta karışık gelse de aslında oldukça basit. Yarışma porgramının konsepti yaş tahiminnie dayanıyor. İlk etapta her yarışmacının kasasında 500.000 TL bulunuyor. Ayrıca tahminlerin tam isabetli olması halinde 5.oo Tl lik de bonus dağıtılıyor. Seyircileri ilk turda yanlış yaptıkları yaş tahmininde sene başı 5.000 tl , ikinci turda 10.000 , üçüncü turda 15.000 , 4. turda 20.000 , 5. turda 25.000 , 6. turda ise 30.000 Tl kaybeditorlar. Yarışmanın 7. sorusundaki etap ise final etabı oluyor.

Yarışmanın bir diğer ilginç ve güzel tarafı jokerleri. İlk altı soruda yarışmacılara altı joker hakkı tanınıyor. Her soruda bir joker kullanma hakkı bulunuyor. Bir joker kullanıldığı zmaan final etabına kadar ikinci kez kullanılamıyor.

Yarışmanın 7. turu olan final etabında ise yarışmacıların dört tahmin hakkı bulunmakta. Final etabında yapılan hatanın işe bedeli ağır. Yarışmacılar her yanlış tahminde kasalarındaki paranın yarısını kaybediyorlar. Yarışmacılar dört tahmin sonunda doğru yaş tahminini yapamazlarsa kazandıkları bonus ödülüyle yarışmadan ayrılıyor. Finalde daha önceki altı joker yeniden açılıyor ve dört tanesi kullanılabiliyor.

Final etabında yarışmacı yaş tahminini doğru yaparsa kasadaki paranın tamamını ikinci hakkında bilirse yarısını üçüncü hakkında bilirse çeyreğini dördüncü hakkında bilirse çeyreğin yarısını (1/8 ini) alıyor. Dördüncü hakkında da doğru tahmin gelmezse tam isabet bonuslarından kazanılan ödüllerle ayrılıyor.

Yaşım Kaç Jokerleri

Hatıralar Jokeri : Yaşı tahmin edilen kişi öenmli bir tarihi olayı anlatıyor. ( Örneğin ben 13 yaşındayken darbe oldu . )

Spor Jokeri : Yaşı tahmşn edilen şahıs yaşını belirttiği tarihteki bir spor olayını anlaıyor.

Yaşıtım Ünlü Jokeri : Adından da anlaşılacağı gibi yaşıtı olan bir ünlünün adını veriyor.

Yaklaş Bana Jokeri :  Yaşı tahmin edilen şahıs yarışmacılara yaklaşarak yakından incelemelerine fırsat veriyor.

Unutulmaz Olay : Yaşı Tahmin edilen kişinin doğum tarihindeki önemli bir olay anlatılıyor.

Ah O Şarkılar Jokeri : Yarışmanın belki de en keyifli jokeri olan “Ah O Şarkılar ” jokerinde ise yaşı tahmin edilen kişinin doğum tarihinde piayasaya sürülen bir şarkı çalınıyor.

Yaşım Kaç yarışmasında büyük ödül ise 500.000 Tl.

Yaşım Kaç Yarışması ile ilgili son haberler için tıklayın

dizibilgi google play

Yaşım Kaç Yarışması Formatı ve Kuralları Katılım Şartları (3 Yorum)