Yasak Elma Zeynep (Sevda Erginci) Kimdir ?

Burak 09 Mar 2018 Oyuncu Kadrosu  0

Yasak Elma Dizisi Zeynep Kimdir ? Gerçek Adı Biyografisi

Fox Tv ekranlarında yayınlanması beklenen  Yasak Elma dizisinin yayınlanacağı tarih saatler önce belli oldu. Dizinin fragmanları da yayınlandı. Yayınlanan fragmanlarda dizinin karakterleri de iyice yerine oturdu. Bu karakterlerden bir tanesi de Zeynep adlı karakterdir. Zeynep karakterini canlandıracak oyuncu Sevda Erginci oldu. Bugün de yazımızda Sevda Erginci hakkında bilgiler vereceğiz.

sevda erginci

 

Sevda Erginci Kimdir ?

Yasak Elma dizisinde Zeynep kimdir ? Hangi oyuncu canlandıracak ? Merak edenler için bu sorulara hemen cevap verelim. İstanbul doğumlu oyuncu 1993 yılında dünyaya gelmiş olup 162 cm boyunda ve 53 kg ağırlığındadır. Makedonya göçmeni bir anne ile Mardinli bir babanın çocuğu olan Sevda Erginci’nin biri kız biri erkek olan 2 de kardeşi vardır. İşletmeci olan babasıyla ev hanımı olan annesi oyuncu daha 3 yaşındayken ayrılmıştır. Ama güzel oyuncu bu durumu kendi lehine çevirerek hayatına hep pozitif bakış açısıyla bakmayı başarmıştır.

oyuncu sevda erginci

 

Verdiği bir röportajda adalet olmayan bir yerde yaşayamayacağını ve haksızlığa uğramaya hiç tahammülü olmadığını da belirtmiştir. Kadınlara ve hayvanlara karşı üstünlüğünü şiddetle gösteren ve vicdanı olmayan insanlara karşı olan oyuncu onlara adeta savaş açmış durumdadır. Röportajında da bunu açıkça söylemiştir.

Daha lise yıllarında okul tiyatrosuyla bunu meslek olarak yapabileceğinin farkına varmış olup Semaver Kumpanyasında eğitimini tamamlamıştır. Daha sonrasında da çocuk oyunlarında devam etmiştir. Oyuncu ilerleyen zamanda bir yandan çocuk tiyatrolarına devam edip bir taraftan da çocuk turnelerine devam etmiş Yıldız Kenter ile çalışma imkanı bulmuştur. Daha sonrasında Ozan Güven ile tanışan Sevda Erginci Ozan Güven’in yapım şirketinin Koyu Kırmızı isimli dizisinde ve daha bir çok projede rol almıştır. Sinemalarda ise Türkan Şoray ile birlikte rol alarak Uzaklarda Arama filminde de oynamıştır.

sevda erginci yasak elma

 

2012 yılında Veda isimli dizide ardından da 2013 yılında Karagül dizisinde rol almıştır. 2016 yılında Birce Akalay ile rol aldığı Star Tvde yayınlanan Hayat Bazen Tatlıdır isimli dizide Kara Sevda karakterine hayat vermiştir. Son olarak da Ver Elini Aşk isimli dizide oynayan bu güzel oyuncuya yeni dizisinde başarılar dileriz.

 

 

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

“Yasak Elma Zeynep (Sevda Erginci) Kimdir ?” üzerine 2 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    bu dizi çok güzel olucak bence şu an merakla beklediğim dizilerden biri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.