Yasak Elma Dizisi Şahika (Nesrin Cavadzade) Kimdir?

2019-2020 yeni sezon başlamasına az bir zaman kala diziler de hareketlilik başladı. Yasak Elma dizisi de 3. sezonu ile ekranlarda yerini alacak.

Yasak Elma 3. sezonda Şahika karakteri ile Nesrin Cavadzade diziye katıldı ve Yasak Elma Dizisinin 3.sezonunda da yer alacak ve önemli karakterlerden birisi olacak.

Yasak Elma Şahika Nesrin Cavadzade Kimdir?

30 Temmuz 1982 Bakü doğumlu olan Nesrin, Annesi ile birlikte 11 yaşında İstanbul’a geldi. Türkçe’yi çok kısa bir sürede anadili kadar iyi öğrendi. Ortaokulu Şişli’deki Özel Bilgi Lisesi’nde okurken okulun Tiyatro Kolu’na katıldı. O sene sahnelenen “Türkmen Düğünü” adlı oyunda rol almaya hak kazandı. Liseye Şişli Terakki Lisesi’nde devam etti. Burada da Tiyatro Kolu’na yazıldı.

Ardından Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünde okuyarak mezun oldu. Fakültede okurken beş kısa film çekti, filmleri aralarında Berlin Film Festivali’nin de bulunduğu çeşitli yurt içi ve yurt dışı festivallerde gösterildi, ödüller aldı.

Nesrin Cavadzade Türkçe’nin dışında, Rusça, İngilizce ve Fransızca konuşuyor. Üniversiteden sonra “Yersiz Yurtsuz” adlı TV dizisinde başrol oynadı. “Dilber’in Sekiz Günü” adlı filmindeki performansıyla Erzurum,Bursa ve Ankara Film Festivalleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görüldü. Hemen ardından “Acı” ile de yeniden Erzurum Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

2011 yılı itibariyle “Al Yazmalım” dizinde oynamaya başladı. Aynı yıl içinde Hasan Tolga Pulat’ın yönettiği “Güzel Günler Göreceğiz” ve Murat Saraçoğlu’nun yönettiği “Yangın Var” filmlerinde başrol oynadı. “Güzel Günler Göreceğiz” filmiyle Antalya Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”, Ankara Film Festivali’nde ve Magazin Gazetecileri Derneği Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerini aldı. “Yangın Var” filmiyle yine Ankara Film Festivali’nde ve Sadri Alışık Ödülleri’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödüllerine layık görüldü.

Bizim Hikaye dizisinde Tülay karakterini canlandıran ünlü oyuncu Nesrin Cavadzade, 2019 yılının başlarında ünlü İspanyol dizi La Casa De Papel’e katılabileceğine yönelik haberlerle gündeme gelmişti.

Oyuncu, instagram hesabından “Doğru olmayan haberler” diyerek açıkça yalanlamıştı. Şimdilerde ise, Yasak Elma dizisi ile sevenlerinin karşısına çıkacak.

 

dizibilgi google play