Yalaza Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

1999 yılında yönettiği Deli Yürek dizisi ile insanların ümit kaynağı olan, 2002 yılında çektiği Ekmek Teknesi filmiyle seyircinin kalbinde taht kuran, daha sonra Kurtlar Vadisi dizisi ile bütün televizyon reytinglerini yerle bir eden Osman Sınav’dan yeni bir dizi daha geliyor.

TRT 1 ekranlarından yayınlanacak olan ve ismi Yalaza olarak kesinleşen  dizide Osman Sınav yönetmen koltuğunda otururken başrollerinde Hasan Kaçan, Kadir Çöpdemir, İpek Tuzcuoğlu, Sinan Albayrak, Didem Balçın, Zeynep Gülmez gibi usta oyuncular rol alacak. TRT 1 ‘de yayınlanacak dizinin 16 Eylül Cumartesi itibaren yayınlanacağı açıklandı.

Yalaza Dizisi Hasan Kaçan(Settar Gönlübol)

10 Aralık 1957 yılında doğan tecrübeli oyuncu Kayserilidir. Henüz 5 yaşındayken ailesiyle Kayseri’den İstanbul’a taşınmıştır. İlköğretim ve lise hayatını İstanbul’da tamamlamıştır. 15 yıl boyunca GırGır dergisinde çalışmıştır. Ününü kazanmasına yardımcı olan dizi ise Heredot Cevdet karekteriyle oynadığı Ekmek Teknesi dizisidir. Daha önceden Osmanlı Tokadı, Leyla İle Mecnun,Babam İçin gibi dizilerde oynamıştır.

Kadir Çöpdemir(Santral)

1 Eylül 1967 doğumlu oyuncu Elazığlıdır. Daha sonra babasının  tayini çıktığı için Eskişehir’e gitmişti. İlköğretim ve liseyi Eskişehir’de okumuştur. Üniversite hayatını ise İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olarak tamamlamıştır. Sunuculuk ile Demet Akbağ, Beyazıt Öztürk ile Ntv Ve Kanal D’de çalışma fırsatı bulmuştur. Sunuculuk sayesinde ün kazanan Kadir Çöpdemir dizi hayatına başlama fırsatı bulmuştur. Avrupa Avrupa, Şimdi Onlar Düşünsün gibi dizilerde oynamıştır.

İpek Tuzcuoğlu(Nalan İNCE)

11 Kasım 1971 tarihinde İzmir’de doğmuştur. 3 yaşındayken başladığı Aynur Ressamoğlu Bale Stüdyosuna 10 yıl boyunca gitmiştir. Küçüklük hayatı boyunca bale olmak isteyen İpek 16 yaşında iken İzmir Devlet Tiyatrosunda kadro altına alınmıştır. Lise hayatını İzmir’De tamamlamıştır. Üniversite eğitimini ise Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümüde tamamlamıştır. Avrupa Avrupa, Aşkın halleri gibi dizlerde rol almıştır.

Sinan Albayrak(İbrahim Akartürk)

1973 yılında Almanya’da doğmuştur. Babası çalışmak için Almanya’ya gitmiştir. Almanya’Da doğup büyümüştür. Daha sonra Türkiye’De dizi hayatına Başlamıştır. O Hayat Benim, Tozlu Yollar gibi dizilerde rol almıştır.

Didem Balçın(Alev YANARDAĞ)

18 Mayıs  1982 yılında Ankara’Da doğmuştur. Çocukluğunu Ankara’da geçirmiştir. Daha sonra ise Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro ve Oyunculuk Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Diriliş Ertuğrul dizisinde Halime Hatun olarak rol almaktadır. Çakallarla dans filminde de rol almıştır. Birçok film ve dizide rol almıştır.

Yalaza Dizisi Zeynep Gülmez(Kezban Weismuller)

10 Temmuz 1974 tarihinde doğmuştur. Tecrübeli oyuncu Bursalı ‘dır. İlköğretim ve Liseyi Bursa’da okuduktan sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Alemin Kıralı dizisinde başrol oynayarak ün kazanmıştır. Ayrıca Yeşil Deniz, Düşler ve Umutlar dizilerinde de rol almıştır.
ErdalCindoruk(Yaşar ÇELİK)

Özkan Ayalp(Asil)

Merve ERDOĞAN (Burcu AKTÜRK)

Gamze Karaduman (Aysu AKTÜRK)

Tibet Tursun(Arda AKARTÜRK)

Ergül Miray Şahin(Gökçe AKARTÜRK)

Lalizer Kemaloğlu(Tuba Akartürk)

Hasan Kaçan(Settar GÖNLÜBOL)

Ercü Turan(Helmut Weıssmullıer)

Gizem Koçer(Kübra ÇELİK)

Mert Carim(Oral Abi)

Kerem Muslugil(İsmail Küçükbalta)

Elif İnci

Batuhan Aydar

Ömer Gecü

Eray AYAZ

Eylül Naz Özgen

Yalaza Dizisi Tanıtım Fragmanı

dizibilgi google play

Yalaza Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (12 Yorum)

  1. Çok güzel çok beğendim,bence beş yıldızı hak ediyor⭐⭐⭐⭐⭐ ama bir küçük şey yanlış oda didem balçın diriliş Ertuğrul dizisinde selcan hatun rolünü aldı,halime hatun rolünü Esra Bilgiç alıyor,yani didem balçın değil ,merak etmeyin ben size ⭐⭐⭐⭐⭐ beş yıldız verdim

  2. Size başarilar hadi meydan sizin bizlere lise devriyesini,babacandiri,adini sen koyu unutturun sizler emin olun azerbaycandan sizi bilyonlar izleyir ben bile dizilere bakmaktan türkceyi temiz öyrendim özelliklede (Oral-Burcu) size bayiliyoruuuuuum iyi reytingler ver seyirler çiteks

  3. dizi yikiliyiooooooooooyaaaaamükemmek bayilmak üzreyim önceliklede(Oral-Burcu) size bayiliyorummmmm çiteks

  4. Resul abi didem balçın diriliş ertuğrulda halime değil selcan hatunu oynuyordu halime ertuğrulun karısı