Yade Çizgi Film İzle TRT Çocuk (Bütün Bölümler)

furkan 12 Nis 2020 Çizgi Filmler  0

Çocukları ekrana bağlayan TRT Çocuk kanalından miniklere müjde! TRT Çocuk yayınladığı eğitici ve öğretici çizgi filmlerin yanında yeni bir çizgi filmin kanala ekleneceğini belirtti. Bu haberi duyan minikler ve veliler çizgi filmin ne zaman başlayacağını hangi saatlerde izlenebileceğini merak etmeye başladılar.

Yade çizgi filminin minikleri sevindireceğini belirtmeliyiz. Korona virüs yüzünden dışarı çıkamayan miniklerin evde de sıkılmamaları için çalışan TRT Çocuk ekibi Yade çizgi filminin çocukları eğlendirirken eğiteceğini de söyleyince velilerin yüreğine su serpildi.  Bu çizgi filmde çocukların sayılardan ve problemlerden kısacası matematikten korkmamaları istenmiş  onları bu yönde eğitmek amaçlanmıştır.

Yade yayınlanmaya başladığı zaman çocuklara öz güven ve başarı arzusunu aşılamayı amaçlamaktadır. Yapımcılar özellikle maceracı bir karakter yaratmıştır. Yade ve dostu Mati’nin çizgi filmde birçok macera yaşayacağını biliyoruz. Bu sayede çocuklara sıkıcı değil başarılı, maceracı ve zeki bir karakter izletilecektir. Çocukların bu karakteri benimsemesi ve ona özenmesi amaçlanmıştır. Çünkü Yade’nin sayılarla da arası iyidir ve çocuklara matematiğin faydalarını benimsetecektir.

Eğitici bir çizgi film olacak olan Yade’nin genel konusu minik dostu Mati’nin karşılaştığı problemlerde sakar ve düşüncesiz davranması yüzünden başını iyice dara sokması halinde Yade’nin bir kahraman gibi problemleri ve engelleri başarılı bir şekilde aşıp onu kurtarmasıdır. Yani Yade çizgi filmde kurtarıcı olarak rol almaktadır.

Yade Saat Kaçta Yayınlanacak?

Vazgeçilmez bir çizgi film kanalı olan TRT Çocuk yeni bir çizgi filmin çıkarılacağını duyurdu. Yade adlı çizgi filmin eğlendirici ve eğitici olacağını, çocukları ekrana bağlayacağını biliyoruz. Ancak çizgi filmin ne zaman başlayacağı ve hangi saatler aralığında izlenebileceği net olarak belli değildir. Yani Yade Saat kaçta olacak henüz netleşmedi.

Çizgi film ne kadar güzel olursa olsun yayınlanacağı saatin daha önemli olduğunu düşünen veliler çizgi filmin saat kaçta olacağına dair bir bilgi alamadılar. Yade çizgi filmi için net bir saat belli olmasa da Nisan ayında vizyona gireceği ve sadece hafta içi yayınlanacağı bilinmektedir. Yade yeni bölümleri yayınlandığında tekrarları sitemizde paylaşılacaktır. Yade tüm bölümleri sitemizde bulabileceksiniz.

Yade 1. Bölüm İzle (Tanıtım)

Etiketler:
Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Yade Çizgi Film İzle TRT Çocuk (Bütün Bölümler)” üzerine 1 yorum

  1. Louise Quinn dedi ki:

    You are my aspiration, I possess few blogs and rarely run outfrom post :).Here is my blog post … psicura.it

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.