Vuslat Dizisi Tahsin Korkmazer (Osman Alkaş) Kimdir?

Burak 17 Oca 2019 Oyuncu Kadrosu  0

3 Kasım 1955 Lefkoşa doğumlu. 1.80 boyunda. 99 kilodur.
İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Lefkoşa’da  tamamladı.
Liseden mezun olduktan sonra ailesiyle meslek seçimi konusunda tartışmalar yaşadı; ama annesinin karşı çıkmasına karşın 1973-74 ders yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Anabilim Dalı’na girdi. 1976 yılında mezun oldu.

1976 yılının haziran ayında Kıbrıs’a dönen Alkaş, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli sanatçı olarak işe başladı. Bu dönemde iki buçuk yıllığına askerliğe gitti; ama askerliği boyunca zaman zaman oyuncu açığını kapatmak için oyunlarda rol aldı. 1980 yılında Lefkoşa Kültür-Sanat Festivali’nde Güzel Sanatlar Derneğinin bir oyununda rol alınca tiyatrodan atıldı.

Bunun ardından 3 Kasım 1980 tarihinde Lefkoşa Türk Belediyesi Belediye Meclisi’nin onayıyla Yaşar Ersoy, Işın Cem ve Erol Refikoğlu’yla birlikte Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nu kurdu.Halen bu tiyatronun kadrosunda yer almaktadır.

Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli olarak sanat hayatına başlayan Osman Alkaş, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nu kurmuştur. Uzun süre çocuk programları, sabah programları, yemek programları yapan ve radyoda kadın programları yapan Alkaş, ilk 1985 yılında Züğürt Ağa sinema filminde oynamıştır.

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi ile tanınmıştır. Hayat Şarkısı, Bedel, Kurt Seyit ve Şura ve Eski Hikaye dizilerinde de rol almıştır.

2010 yılı Gölgeler ve Suretler, 2010-2012 yılları arasında Kanal D ekranlarında yayınlanan Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizi de Ekrem Tatlıoğlu karakterini canlandırmıştır.   2012 yılında vizyona giren Efsane Beşli ve Pamuk Prenses ve Avcı isimli sinema filmlerinde Türkçe seslendirme yapmıştır. 2012 yılında yönetmenliğini Osman Sınav`ın üstlendiği Uzun Hikaye adlı sinema filminde Musa Çavuş karakterine hayat vermiştir. 2013 yılı Hükümet Kadın 2 filminde Veysi karakteri ile gündeme gelmiştir. 2014 tarihinde yönetmenliğini Tolga Karaçelik`in üstlendiği Sarmaşık isimli sinema filmin de rol almıştır.

Şimdi ise Trt 1 de yayın hayatına başlamış olan Vuslat dizisinde Tahsin Korkmazer’i canlandırmaktadır.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.