Vuslat Dizisi Faik Çağlar (Murat Karasu) Kimdir?

Burak 13 Oca 2019 Vuslat  0

8 Mart 1971 Akyazı Sakarya doğumlu. 1.86 boyunda. 104 kilo. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu ve Devlet Tiyatroları’da göreve başladı. Bursa, Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatroları’nda oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı. 

Devlet Tiyatroları’ndaki yönetim görevlerinin yanı sıra Devlet Tiyatroları Spor Kulübü’nde ve Devlet Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV’da da yöneticilik yaptı. Hüzün Mahallesi Otobüsü isimli bir kitabı vardır.

Devlet Tiyatroları’nda Bursa, Adana, Diyarbakır, Trabzon, Ankara ve İstanbul’da oyunlar yönetti. 

Ayrıca İzmit Şehir Tiyatrosu, Bakırköy Belediye Tiyatroları, Eskişehir Tiyatro Anadolu, Yeditepe Oyuncuları, Abdullah Şahin/Nokta Tiyatrosu, Tiyatro Ti, Ankara Maliye Tiyatrosu, Tiyatro Adam gibi topluluklarda ve Makedonya Üsküp Halklar Tiyatrosu ile Bulgaristan Rusçuk Devlet Tiyatrosu’da yönetmenlik yaptı. 

Özel ve ödenekli tiyatrolarda birçok oyunda oyuncu olarak da görev aldı.  Hüzün Mahallesi Otobüsü ve Kaplumbağanın Ninnisi isimli iki oyun yazdı. Bunlardan ilki yayımlandı ve Devlet Tiyatroları’nda sahnelendi. 

Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü, Mimar Sinan Üniversitesi Sahne ve Görüntü Sanatları Ana Sanat Dalı ve Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitmenlik yaptı. 

Halen Haliç Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde eğitmen olarak çalışmaktadır. Ayrıca sinema, televizyon ve dublaj çalışmaları da yapmaktadır. TOBAV İstanbul Şube Başkanı’dır. 

Murat Karasu’nun Rol Aldığı Bazı Sinema ve Diziler

Yılan Hikayesi, Kurtlar Sofrası, Kerem, Baba Evi, Alacakaranlık, Kamyon, Sağır Oda, Komiser Nevzat, Kahramanlar, Evlerden Biri, Acayip Hikayeler, Cumhuriyet, Leoparın Kuyruğu, Sevgilim İstanbul, Büyük Firar, Şarkıcı, Abdülhamid Düşerken, Sis ve Gece, Sonsuz, Payitaht Osmanlı İstanbulu, Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak, Gitme Baba, İçimdeki İnsan, Deliha, Sürgün, Aşkın 5 Hali, Defne’nin Bir Mevsimi ve Düğüm Salonu.

Şimdilerde ise, Trt 1 de başlayan Vuslat dizisinde Faik Çağlar olarak rol almaktadır.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.