Vuslat Dizisi Aziz Korkmazer (Kadir Doğulu) Kimdir?

Burak 12 Oca 2019 Oyuncu Kadrosu  0

19 Nisan 1982 Mersin doğumlu. 1.79 boyunda. 72 kilo. ismi tam olarak Abdulkadir Doğulu dur.
Annesi ev hanımı, babası işçi emeklisidir. 3 erkek bir de kız kardeşi vardır.  İlk ve orta öğrenimini Mersin’de bitirdi. Ortaokul ve lise yıllarında hem okudu hem de bir yandan kafelerde çalıştı.

2000 yılında İstanbul’a ağabeyi Kemal’in yanına geldi. Önce Beyoğlu Frape’de işe girdi. Ardından Refika’da çalıştı. Cafe City ve Buz’da garsonluk yaptı. Salomanje’de cumartesi pazar günleri mutfakta ekmek pişirip kahvaltıları hazırladı. Biriktirdiği paralarla Barcelona ve Roma’daki kafeleri ve restoranları inceledi. Oradaki yemekleri tattı. Türkiye dönüşü House Cafe’de işe girdi. İki sene işletmecilik yaptı.

Okan Üniversitesi Gastronomi bölümü mezunudur.
Sinema dünyasından Funda Düşgör ve Timur Savcı ile tanıştıktan sonra oyunculuk kariyerine adım attı. İlk olarak 2010 yılında Çakıl Taşları dizisinde konuk oyuncu oldu. Daha sonra sırası ile Küçük Sırlar, Pis Yedili dizisinde oynadı.

Kadir Doğulu Vuslat dizisi Aziz

2013 Yılında ilk sinema filmini Bir Hikayem Var‘ı çekti. Daha sonra Fatih Harbiye, Sevdam Alabora, Beyaz Gece, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Bana Sevmeyi Anlat ve Babamın Günahları dizilerinde de yer aldı.
Kadir Doğulu, 2014 yılında Kanal D’de yayınlanan “Star Işığı X-Factor” şarkı yarışmasında sunuculuk yaparak bu alanda da başarılı olabileceğini gösterdi.

Şimdiler de ise Trt 1 de yeni yayın hayatına başlayan Vuslat dizisinde Aziz karakterine hayat veriyor.

Neslihan Atagül ve Kadir Doğulu

Dizi setinde tanıştığı Neslihan Atagül ile Kadir Doğulu 8 Temmuz 2016’da evlendi. Spor yapmayı, tiyatroyu ve motosiklet kullanmayı çok seviyor.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.