Vuslat Dizisi 7. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 20 Şub 2019 Analiz Vuslat  0

Feride, Kerem sayesinde şirkette çalışmaya başladı. İlk başlarda Feride Aziz ile çalışacağını bilmiyordu. Öğrendiği gece de şirket toplantısı olacak diye gittiği mekanda çıkışta Feride vurulmuş ve göğsündeki Salih babanın  Feride ye taktığı broş sayesinde hayatta kalmıştı Feride ve o broş Abdullah aracılığı ile yeniden Salih babanın eline geçmişti. Salih baba kurşun izini bir taşla kapattı yenilendi broş.

Ve bu broş Salih babadan Aziz’e verildi. Aziz antikacı dükkanına geldiği akşam uyumuş ve rüyasında dipsiz kuyuya düşerek çıkamazken bu broşu rüyasında görmüş tuttuğunda halat olarak onun kurtuluşu olmuştu. Bıraktığında havada asılı kalan bu broş uyanıp kendine geldiğinde, antikacı dükkanına Salih baba ve Abdullah’ın gelmesi ve Aziz’in gitmek üzereyken Salih babanın broşu Aziz’in avcunun içine koyması ve sahibi senden alacak demesi ile broş yeniden antikacı dükkanından çıkmıştı.

Broş Aziz deydi ve Aziz çok şaşkındı. Rüyasında gördüğü broş şuan avuçlarının içindeydi ve sahibini çok merak ediyordu. Feride şirkette Aziz’e çizimlerini gösterirken Aziz’in beğendiği çizimlerde oldu beğenmedikleri de işte o zaman masadan kalkan Aziz ceketini çıkarırken broş yere düştü ve Feride broşu gördü şaşırdı kaldı.

Salih babanın sesi bu sahnede şunları söyledi. “Zaten ordaysan kaybolduğun bilinmez, kaybolduğun bilinmezse arayanın olmaz, aranmazsan bulunamazsın. Bulunmazsan kurtulamazsın “ dedi.

Aziz’in düştüğü o çıkmaz kör kuyusundan Aziz’i çıkaracak olan Feride ve her ikisi de bir şeylerin arayışı içerisindelerdi. Feride hayatını kurtaran broşu ararken, Aziz de eline verilen rüyalarına kadar giren broşun sahibini merak ediyor kendisinden gelip almasını bekliyordu. Her ikisi de sonunda bir araya geldiler. Feride broşunu buldu. Aziz broşun sahibini öğrenmiş oldu.

Yalçın komiser Aziz’i tutuklamakta kararlı ama olmadı Aziz kaçmadı suçlu insanlar kaçar diyerek kendi rızası ile karakola gitmek istedi ve gitmeden önce şirket işleri yürüsün diye Nehir’e tam yetki verdi. Serpil ve Feride de bu ekip işinde yardımcı olacaklar şirket için. Aziz şirketten çıkarken Abdullah ile gözgöze geldiler birbirlerine gülümsediler. İyi anlaşıyorlar.

Abdullah’ı ilk kez gören biride Kerem. Şirkete girerken gördü ve Kerem’e “ Kaderin değirmeni yavaş döner, ince öğütür, un olur gidersin” dedi ama hiç bir şey anlamadı Kerem.

Aneta teyze evine giren hırsızlardan aldığı darbe nedeni ile sağlık sorunları yaşıyor. Doktora gitmeyi de kabul etmedi ve sokak ortasında düşüp bayıldı. Zamanında doktora gitseydi işler bu noktaya gelmeyecekti. Fırat da Sultan’ın özel şoförlüğünü yapmaya başladı. Mahalleye geldiklerinde Salih babanın dükkanında öğrendi olayı Fırat ve hemen hastaneye gittiler. Sultan içeri girip durumunu öğrendi ve Fırat’ı bilgilendirdi. Daha sonra da Fırat bir fırsatını bulup Aneta teyzenin yanına Sultan ile girdi. Aneta teyze Sultanı görür görmez birine benzetti. Sırlarla dolu bir dizi.

Salih babanın yanında akşamları satranç oyunu oynarken olan genç delikanlı Tekin, babasını ziyarete huzur evine gitmiş. Konuşamıyor, yürüyemiyor, bakıma muhtaç babası. İnsan ne oldum değil, ne olacağım demeli. Bugünün gençleri geleceğin yaşlıları olacak.

Aziz hapse girmedi. Onun yerine suçu üstlenen ben yaptım diyen bir itirafçı içeri girdi. O itirafçıyı da Aziz’in arkadaşı buldu. Aziz de emniyete gidip Yalçın’ın odasına girince, duvarda ki adını resmini gördü. Yalçın kendince bir sorun çözme tablosu hazırlamış onu gördü Aziz.

Suçsuz olduğu o itirafçı ile belli olunca da şirkete geçti ve Kerem’i şirkete daha fazla zarar vermesin diye imza yetkilerini aldığını duyuracağı bir toplantı yaptı. Aneta teyze hastanede yatıyor. Testler, tahliller ve doktorlar durumuna bir türlü karar veremiyor. Çakal da sonuçları al Salih babaya götür dedi. Genç delikanlı da bütün testleri tahlilleri Salih babaya götürdü. Salih baba inceledi ve kendince durumu değerlendirdi. Sonucu kağıda yazdı ve genç ile Çakala ulaştırdı. Genç olup biteni anlamadı.

Salih baba doktor hemde dünyaca ünlü bir beyin cerrahı kendi branşında bir hasta Aneta teyze doğru teşhis ile doğru tanıyı koyarak, yapılması gereken tedaviyi yazdı gönderdi. Sonra da hastaneden birkaç doktor Salih babayı ziyarete geldi. Olanda hayır vardır dedi Salih baba. Yalçın ile Feride’nin evlenmesini istiyorlar ama Yalçın’ın fikrini soran olmadı. Ablası son anda söyledi. Yalçın da Feride ye hiç o gözle bakmadığını kardeşi gibi gördüğünü söyledi. Sonra da düşündü Aziz den Feride yi korumak için bu evliliği yapacağını kendi kendine söyledi. 

Bu arada da Salih baba sıfırdan bir kolye yaptı. Taşlarını ince ince yerine yerleştirdi. Kullanıma hazır hale getirdi ve bu kolyeyi de Abdullah aldı. Hasibe’nin evde olmadığı bir zaman diliminde kapıya onun görebileceği yere bıraktı. Hasibe eve gelip de o kolyeyi görünce çok şaşırdı. eski sakladığı eşyaların içinden bir resim buldu ve resimdeki kolye ile aynıydı. O resim kime aitti ve kolye kimindi? Hasibe o resmi neden saklamıştı hemde iç içe çok derinlere kolayca bulunmayacak şekilde. 

Aziz şirkette herkesi bir araya topladı ve konuşmaya başladı. Feride geçmişte Aziz’e güç böyle bir şey mi diye sormuştu onu çok düşünmüş Aziz. Güç Nasıl Bir Şeydi?

Güç; bir oyundur. Bu oyuna girdiğiniz de bütün dengeler değişecek, buna iç dünyanız da dahil. En önemlisi de bu dedi ve ekledi. Karanlık bir tünele girdiğinizi düşünün ve tünelden çıktığınız da aynaya baktığınız da kendinizi görmeyi deneyin görebiliyorsanız aynada kendinizi güç zehirlenmesinden kurtulmuşsunuz demektir dedi. Güç, sadece holding yönetmek, para sahibi olmak değil, sizlerin de güçleri var onları da tanımlayalım. Beden, zeka, bilgi, böyle devam eder. Ağzınızdan çıkacak iki yada üç kelime ile insanların hayatını başlatabilir yada bitirebilirsiniz işte bu güç insanı değiştirebilir, gerçeği görmenizi engeller dedi.

Kerem’e bakarak da  bir yerlerde kırılmışızdır, kendimizi bir yerlerde bırakmışızdır, bir çığlık da, bir göz yaşında, bir anı da. Birileri bize ait olan en derinde olan, en masum olanı bizden çalmış olabilir ve biz onu alabilmek için hayatımız boyunca bir savaşa gireriz ama bu elimize güç geçtiğinde başka insanların hayatını sonlandırabileceğimiz anlamına gelmez dedi.

Aziz haklı, sahip olduğunuz gücü, nerde ve nasıl kullandığınız önemli. Ne oldum delisi olmamak gerek. Para insanı değiştirir mi? Değiştirmez mi? Bu kişinin karakteri ile ilgili bir durum. Kıyafetlerini, eşyalarını değiştirir ama iç dünyasını kötü yönde değiştiriyor ve etkiliyorsa sahip olduğu güç Aziz’in dediği gibi karanlık tünelin sonunda çıkışta aynaya baktığında insan kendisini göremez. Söz vardır, savaşları bitirir. Söz vardır, insanı ipe götürür. Söz vardır, her acıyı mutluluğa dönüştürür.

Bir sözümüzle dost da kazanabiliriz, en iyi dostumuzu da kaybedebiliriz. Söylediğimiz bir söz bize sevginin de kapısını açar, nefretin de. Sevenimiz de çok olabilir, sevmeyenimiz de.

Bunlardan hangisinin gerçekleşeceği sözü nerede ve nasıl söylediğimize bağlıdır.

Aziz şirketi bir gemiye, çalışanları da gemide olan kişilere benzetti ve gemiyi batırmak isteyenlerin olduğunu söyleyerek 9 kişinin daha önceden uyarıldığını söyleyerek şirket ile ilişiğinin kesildiğini söyledi ve o kişiler kendisini biliyor isim söylemeden ayrılın dedi ve o kişiler kendilerini bildiği için ayrıldı. Güvenlikten sorumlu birini de herkesin içinde açıkladı ve işi kardeşi Kerem’e getirdi. İmza yetkisinin ikinci bir karar alınıncaya kadar elinden alındığını bu işte ne kadar ciddi olduğunu söyledi Aziz sonrada toplantıyı bitirdi.

Toplantı sonrası çok şaşıran Kerem, babasından gelen telefonda babasını tehdit etti. Ben gidersem giderken seni de götürürüm dedi sonra da Aziz’in yanına giderek kavga edip dövüştü. Feride de onların kavgasına tanık oldu. Kavga bitince de Aziz’in yaralarını sardı Feride.

Satranç oyununu bu kez oldukça kalabalık bir ortamda oynadılar ve bu kez 6 sayısı ile korku ya gitti Salih baba. Korku; Sadece Allah dan korkmamız gerektiğini, diğer korkuların gerçek olmadığını öğütler. Ama biz insanız. Kendimizi bıraktığımız kuyulardan çıkamamaktan korkar insan, orada sıkışıp kalmaktan. O yüzden onların üstünü kapatır yok sayar, yüzleşmekten korkar.

Aşık olmaktan korkar. Çünkü; aşk olurları olmaz, olmazları olur yapar ama en çok olmazı olur yapmasından korkar dedi.

Aziz babası ile yüzleşti. Kerem’in anne ve babasını öldüren Tahsin beymiş ve Aziz bunu çocukken arabanın içindeyken görmüş. Yıllarca söyleyememiş kimseye. Kerem’i annesiz ve babasız bırakan Tahsin bey onu yanına alarak büyütmüş. İşlerini yaptırmış. Aziz babası ile yüzleşti ve bu gerçeği bildiğini Kerem’i yıllarca babasından korumaya çalıştığını söyledi. Kerem’in çok zor geçen bir çocukluğu olduğu ve bugün neden bu kadar öfkeli, kinli olduğu bir kere daha ortaya konmuş oldu. Kerem ailesini elinden alanın Tahsin bey olduğunu öğrenirse hiç acımaz onu da vurur.

Feride’nin kız kardeşi de kendince iş bulup para kazanmak isterken kötü niyetli adamların mekanına farkında olmadan girdi. Zor kaçtı ellerinden ve Nehir onu arayınca ondan yardım istedi ve Nehir onu asistanı olarak işe aldı.

Feride yi istemeye geldiler. Aziz de Nehir den öğrendi engel olmak evlenmemesi için Feride’nin kapısına giden Aziz yapma dedi. Altan da Yılmaz’ın yeğenini kurtarmak isterken vuruldu bakalım Altan kurtulacak mı?

Bu bölüm korku üzerineydi ve Salih baba son sahnelerde şunları söyledi; korkuları ile yüzleşmeden onun ne kadar gerçek olduğunu bilemez. Korkunun yanına ümidi koymazsa yaşayamaz insan dedi.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Vuslat Dizisi 7. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 37 yorum

 1. Çiğdem dedi ki:

  Merhaba notunuzu görünce beğendiğim bu dizinin de analizlerini okudum
  Okumak gercekten daha başka bir keyif verdi izlerken kaçırılan veya yeniden baksam denilen anlar elimizin altında. Çok teşekkürler gönlünüze kaleminize sağlık… sevgiler

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Çiğdem, Teşekkür ederim. Bu diziyi bende severek izliyorum. Analizlerini yazarken de keyif alıyorum. Ancak 2 bölüm yetiştiremedim en kısa zamanda telafi edeceğim inşallah. Hayırlı geceler. Hayırlı kandiller. Analizler başlığında olanları okuyabilirsin.

 2. K.A dedi ki:

  Iyi ak$amlar. Ablacim nasilsiniz,bu gûn neden yoksunuz?

 3. K.A dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. Kimse yokmu?

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba.Hayirli ak$amlar ablacim.Ho$ bulduk. Nasilsiniz?

 5. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hoş geldiniz.

 6. aslı dedi ki:

  Herkese iyi geceler arkadaşlar

 7. Gozel dedi ki:

  Hoş buldum Hanim ablacim maşallah cok guldurdun aslynda senkide dogry nerdeee genclik diyosun iy geceler ablam

 8. K.A dedi ki:

  Ablacim siz bizim ba$ tacimizsiniz. Polad amcama da selamlar. Amin. Ablacim amin. Her kese iyi geceler. Allah rahatlik versin.

 9. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba hoş geldin asker annesi.haberler iyidir inşallah. K.Azeri Allah hepimizi güldürsün.Bakın kızlar kendinizi kandırmayın.güzellik falan yok.Aslında K.Azerinin “iyi geceler”ini okumaya gelmiştim.Gozelin de gelmeyi iyi oldu.onu da görmüş oldum. Size iyi geceler.Allah rahatlık versin.

 10. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba güzel kızlar. amca ile ben unutkanlık hastalığına tutulmuşuz.çok utancverici bir şey, anlatamam. Aslıcım 5-10 kelime söz seni gülümsettiyse ne mutlu bana. seni ne kadar sevdiyimizden haberin varmı? Asıl biz şanslıyız seni tanıdığımız için,bizimle olduğun için.iyi ki varsın.her zaman var olasın kızım, kızlarım Allah hepinizi korusun.Amin.

  1. Gozel dedi ki:

   Amin ablacim amin allah hepimizi sevdiklerimizi korusun. Ya ablacim utanyljak bişey yok allah uzun omurler versin ben 42 olsamda cok şeyi unutyorum bicogy yemek dibi tutup yanmak uzere hatyrlayorum sonra tencereni temizlemekde ayry dert.
   Iy geceler canlarym

  2. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler ablacım, Teşekkür ederim sende sizlerde iyi ki varsınız. evet çok mutlu ediyor senin benim için yazdıkların.
   Unutkanlıktan yana sıkıntı yaşadığını söylüyorsun ablacım. bunun bir çok sebebi vardır. şekerin yüksek olması, b12, demir, D vitamini eksikliği, stres. sen doktor kontrolüne gittiğinde demirine, d vitaminine, b12 ne baktır. düşük ise bunları normal seviyeye gelmesi için doktor ne diyorsa onu yap. sonrasını söylerim ablacım polad amcama selamlar. kursa gitmek istersen de gidebilirsin ben bu dönem gidemedim.

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar Gözelim. Sana da mutluluklar canim. Iyi geceler.

 12. Gozel dedi ki:

  Hayirli akşamlar Hanim ablam,Azeri ablam,Gunaycim nasylsynyz her kes iydir inşalla size ayilece mutlulyklar dileyorum sevgilerimle

 13. Gozel dedi ki:

  Hayirli akşamlar canlarym Aslicim cok teşekkuller eline saglyk cok guzel olmuş allah senden razy olsun karadeniz sayfasynada yazmyşdym ama silindi ama şimdi sorun yok hep birlikdeyis sana kolay gelsin Aslim

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Gözelcim hoş geldin canım. Nasılsın? askerin nasıl? evet canım yeniden birlikteyiz sıkıntı yok canım. iyi geceler.

   1. Gozel dedi ki:

    Hoş buldum Aslicim iyim askerim cok iy selamy var konuşyorum sykynty yok ama inan cok ozliyorum.inşalla canim hep birlikde olalym iy geceler

 14. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba ablacim.Allah sizi gûldûrsûn.Ablacim size ma$allah kursa falana ehtiyac yok canim benim.Rabbim saglikli uzun ömúrler versin canim ablam.

 15. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. yine yanlış. Feride ile Yalçın demek istemiştim. çok ayıp oldu. 70 bana yaramadı.kursa falanmı gitsem.zehnim açılır belki.Allah yardımcımız olsun.görüşürüz.

  1. Gozel dedi ki:

   Hanim ablacim ellerinden operim her yaşyn ayry guzelligi var her yaşda mutlulyk dileyorum

 16. Hanim abla dedi ki:

  Selam Günaycım. Hoş geldin nasılsın. çocuklar nasıl.2 defa seninle selamlaşdım ikisi de silindi.bu kez inşallah kalır.
  Aşagıda yanlış yazmışım.Aziz ile Yalçın olacaktı.
  Gören Tahsin beyin öyle acımasız olmasına sebep ne olmuş.Ama bu huyu evlatlarına yansımamış.
  Sevginin oldugu yerde kötülük barınmaz,
  Kötülükle kirlenen bir kalp sevgiyi tatmadan arınmaz… Rabia Barış

  1. Günay dedi ki:

   Hoş bulduk güzel ablam. Sizler nasılsınız? İnşallah iyisuniz. Polat amcada iyi inşallah. Her zaman iyi ve sağlığlı olun. Şükür bende iyiyim . Çocukları uyutdum. Bu gün çok yorucuydu. Yoruldum o üzden uyucam. Vakit bir göz kırpımında geçiyor. Bir zamanlar çocukdum şimdi bi anneyim. Ey gidi günler. Çocukken vakitin geçmesini isyiyordum. Annem diyordu ki. Büyünce anlıyıcaqsın vakitin geçmesini. Şimdi annemi çok iyi anlıyorum. Ömürden gidiyor. Vakit su gibi akıb gidiyor. Sağlığ olsun inşallah. Allah sizlere ömür versin. Tüm anne ❤ babalarımızl ve sevdiklerimizi korusun. Amin…..❤❤❤

   1. K.A dedi ki:

    Aleykum selam Gûnaycim. Çok $úkûr canim,hep iyi olun in$allah. Evet canim,insan çocuk olarken zamanin çavuk geçmesini istiyor.Artik 30 ya$tan sonra zamanin nasil keçdiyini bilmiyor.Çocuklarin hayirli övlatlar olsunlar in$allah,bir anne için bundan bûyúk mutluluk olamaz.
    Gûnaycim kardan bize de göndere bilseydin ke$ke.

   2. K.Azeri. dedi ki:

    Merhaba ablacim. Ho$ bulduk. Nasilsiniz?

 17. Günay dedi ki:

  Selam arkadaşlar. Nasılsınız ? Hiç vaktim olmuyur. Vakit olduqca bura geliyorum. Sizleri unutmadım. Güzel kalbli arkadaşlarım. Çocuklarda iyi şükür bende iyiyim. Havalar biraz soğuq. Kar yağdı . Sonra diyandı. Şimdi kar yok. Amma soğuq var. Analiz yine çok çok güzel. Aziz Kereme haddini bildirmeli idi. Bildirdide . Kerem çok can yakacak. Kendi canı yanmış o üzden can yakmak istiyor. Hayatı hiç getirmemiş. Anne yok baba yok. Tek kalmış. Tahsinde tün pis işleri ona gördürmüş. Ondan iyi olmağı bekleyemeyiz. Evet Aslım Azizin arkadaşl ne olucaq. Ölmesin. Aşıq olmuş Yalçının ablasının kızına. İyi olur. Salih babada çok iyi. Dizi sırlarla dolu. Bir – bir açılıcaq. Amma iyi olucaq.Sizleri çok seviyorum

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Günaycım iyi geceler canım. Bizde seni seviyoruz. Aziz’in arkadaşına ne olacağını bende bilmiyorum umarım ölmez.

 18. aslı dedi ki:

  Söz Ola Kese Savaşı
  Keleci bilen kişinin yüzünü ağ ede bir söz
  Sözü pişirip diyenin işini sağ ede bir söz

  Söz ola kese savaşı söz ola bitire başı
  Söz ola ağılı aşı bal ile yağ ede bir söz

  Kelecilerin pişirgil yaramazını şeşirgil
  Sözün us ile düşürgil dimegil çağ ede bir söz

  Gel ahî ey şehriyâri sözümüzü dinle bâri
  Hezâr gevher ü dinârı kara taprağ ede bir söz

  Kişi bile söz demini demeye sözün kemini
  Bu cihân cehennemini sekiz uçmağ ede bir söz

  Yürü yürü yolun ile gâfil olma bilin ile
  Key sakın ki dilin ile cânına dağ ede bir söz

  Yûnus imdi söz yatından söyle sözü gayetinden
  Key sakın o şeh katından seni ırağ ede bir söz

  Yunus Emre

  1. Günay dedi ki:

   Super☺

  2. K.A dedi ki:

   Hayirli geceler Aslim.$iirin tamami için te$ekkürler sana. Yúnûs Emreni ben çok severim canim benim.

 19. K.Azeri. dedi ki:

  Ho$ geldiniz ablacim. Nasilsiniz,Polad amcam nasil? Haklisiniz,az kaldik,bizim kizlar resmen unutdular bizi. Evet gittim,bir kaç problem var,artik çaresine bakicaz. tedaviye ba$ladik,bakalim nasil olur?

  1. Gozel dedi ki:

   Kamili ablam allah acyl şifa versin tedavini ihmal etme inşalla faydasyny goruceksin ama ben ihmal edyorum cunki doktorlardan serrumdan korkyorum cocuk gibi kocam ellerimden tutarak alyorum serumy neyse ablacim sana iy geceler allah rahatlyk versin

   1. K.A dedi ki:

    Gûnaydin Gözelim. Te$ekkür ederim canim. Artik korkudan geçmi$,çaresine bakacagiz.

 20. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler Aslim. Te$ekkúrler canim.Senin bu analizlerini okumak dizini izlemekden daha zevkli bilirmisin? Haklisin canim, sözün ne zaman,nerede diyilmesi çok önemli.
  Söz var kestirer sava$i,
  Söz var kesdirer ba$i. Kereme ûzùlmemek mûmkûn deyil. Aslinda Aziz de travmayla búyúmù$ ta çocukluktan, babasinin bir katil oldugunu bilmek,bu hiç de kolay biy $ey diyil,ne kadar çaba gösterse,de Keremi koruyamami$ babasindan. Aneta hanim Sultani neden kizina benzetti,hayalmi görür? Bu i$te de bir i$ var bakalim bunun altindan ne çikacak?Feride babasi sevindi diye Yalçinin ablasi gilin onu istemesine razi oldu.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı günler kamilecim, çok teşekkür ederim. O söz Yunus Emre nin şiirinde var bak o şiirin tamamını ekleyeyim buraya.

   Haklısın Kerem’in hayatını öğrendikçe insan ona üzülüyor. Aziz de travma ile büyümüş ama Kerem ile arasında çok fark var. Kerem tek ana yok, baba yok, öz kardeş yok, bir çocuğun ölümünden sorumlu tutularak büyümüş, hep suçlanmış, dışlanmamak sevilmek için hep kötü işlerini yapmış Tahsin beyin. Sevgiye aç büyümüş Kerem. Ama Aziz anne var, baba var, kardeş var, sorumluluk sahibi, iyi işler hep ona verilmiş, korunmuş kollanmış. Kendince onunda hayatı elbet zor ama Kerem’in hayatı Aziz’e göre daha zor.
   Aneta teyze Sultanı kızı Alice benzetti. Kızı terk etmiş onu tek kalmış. Başını çarptığı için olabilir. Onun hayat hikayesi de böyle ortaya çıkacak. Feride Yılmaz ile evlenmez. Onlar abi kardeş gibiler.

 21. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar nasılsınız.inşallah bu sayfada görüşürüz.yine azaldık.K.Azeri doktora gittinmi?
  S en benim
  E n
  M ehriban
  İ nce kaipli
  H ayran oldugum
  A slımsın.
  Canım kızım analiz için teşekkürler.her zamankı gibi çok iyi.Feride ile Aziz evlenirlerse bu evlilik muhtemelen sözleşmeli evlilik olur.Bir de demek istiyorum korku hissi tüm canlılara mahsustur.mesela ben şu an korkuyorum yazılar çıkmaya.çok dogru diyorsun bir tanem ümidsiz insan yaşayamaz sadece mevcut olur.hoşca kalın görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, hayat koşturmakla geçiyor. Sen nasılsın? Sen doktora gidecektin. Gitmiştin de serum vermişti doktor. Daha iyi misin? Polad amcam nasıl?
   Her seferinde bu güzel şiirlerinle yüzümü gülümsetiyorsun çok teşekkür ederim ablacım. Seni tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Kimse böyle şiirler yazmamıştı bana çok teşekkür ederim öpüyorum o güzel yanaklarından bir de sıkıca sarılıyorum sana ve seni çok ama çok seviyorum ablacım çok teşekkür ederim.
   Korkma ablacım, yazılar burada çıkar, sıkıntı yok. buradan da konuşuruz biz. Ümit hep olmalı ümit biterse yaşama sevinci de biter insanda. İnsanı hayata bağlayan bir ümidi, umudu, hayali olmalı insanın. Görüşürüz ablacım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir