Vuslat Dizisi 6. Bölüm Fragmanı

Burak 05 Şub 2019 Vuslat  0

Bir “aşk yolculuğu” nun serüvenini anlatan Vuslat, Leyla ile Mecnun, Kerem ile Aslı gibi imkansız aşkların hikayelerinden ilham alarak, İbn-i Arabi’nin Satranc-ı Urefa oyununun üzerine inşa ediliyor. Bu oyun, İslam tasavvufunda kişinin “İnsan-ı Kamil” olma yolculuğundaki 101 basamaktan oluşuyor. Oyunun her basamağındaki maddeler ise “iyi insan” olmak için gereken temel insani kavramlardan başlayarak, derinleşen bir yapıyı irdeliyor.

İşte bütün bunların olduğu dizide 6. Bölüme gelinmiş durumda.

11 Şubat 2019 Pazartesi akşamı saat 20.00 de Trt 1 de yaşanacaklar fragmanda olanlar şöyle;

5. bölümde hasret den bahsedilen dizide bir kere daha döngüye girilmiş, Feride’nin başına gelen bu kez Aziz’in başına gelecek. Ne gelmişti Feride’nin başına? Aziz’in emaneti olan köstekli saati zamanı gelince Aziz Feride’den alacaktı. Aldı da Salih baba söylemişti Feride ye, zamanı gelince sahibi senden alacak diye. Şimdi ise, Feride’nin olan hayatını kurtaran broş Salih baba tarafından Aziz de ve zamanı gelince Feride Aziz den alacak. Böylece döngü tamamlanmış olacak.

Geçmişin izleri bugüne taşınıyor. Salih baba aslında dünyaca çok ünlü bir beyin cerrahı ve Prof. Dr Salih Koluber. Dergilerde gazetelerde zamanında hakkında haberler yapılmış birisi ve gazete haberini yakıyor. Neden yakıyor acaba? Bir sır var ama ne? Neden Doktorluğu Bıraktı? Bırakmak zorunda mı kaldı? Neler oldu öğreneceğiz. Salih babanın da dediği gibi her şeyin bir vakti saati var.

Aziz ile Kerem çocukken oyun oynarken topları kuyuya düşer, Almak için biri kuyuya iner yada inmek ister ki bu bana göre Kerem dir. Aziz de Kerem’i kuyudan kurtarmıştır. Şimdi ise Fırat Kerem yüzünden bir çıkmaz kuyunun içine düşmek üzeredir. Kerem Fırat’ı kurtarması için Aziz’e bir fırsat vereceğini söyler. Bakalım Aziz ne yapacak? Fırat’ı bu çıkmaz kör kuyudan nasıl kurtaracaktır. Feride ye de durumu nasıl açıklayacaktır? Nede olsa Feride Aziz’in Fırat’ı kaçıran kötü biri, katil birisi olduğunu düşünmektedir.

Ama aslında Aziz, Feride’nin düşündüğü gibi kötü birisi değildir.

“Aslı” 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Vuslat Dizisi 6. Bölüm Fragmanı” üzerine 20 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar.Ablacim sizin duygusal oldugunuzu biliyorum.Gúnlûk yazmak da her kesin becerdiyi bir i$ deyil.fikirleri kaleme ala bilmek çok önemli,bu da sizde var canim ablam.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba K.Azeri. ben teşekkür ederim o söz yıgıncagını okuduğun için.amandır o yazıya şiir demeyesen.Aslında satır başındakı harflardan yeni söz almayı Aslıdan ögrenmişim.ama gerek dili iyi bilesin ki hem manası olsun hem kafiyesi.Şiir yazmak ağır yüktür altına girmedim gençliyimde bile.günlük yazmayı severdim.neyse geçmiş olsun.hoşca kal.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin canim ablam. te$ekkürler size,demek ki,siz $iir-qezel vurgunusunuz, kalbinize saglik ablam benim. Kalbiniz hep sevgiyle dolu olsun ablacim. Sizin geli$iniz bizi her zaman na$ad diyil,$ad eyledi. Hep $ad olun in$allah,canim ablam.

 4. Hanim abla dedi ki:

  A zadesin artık könül, ben azad eyledim seni
  S evgi azabından kurtardım,guya şad eyledim seni.
  l aletek kıpkırmızı kanım gedir o gözelin ardından
  I sınmıyor kalbim onsuz belki naşad eyledim seni. İyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   🙂 Canım ablam benim teşekkür ederim. iyi geceler

 5. K.A dedi ki:

  Iyi geceler arkada$lar. Ablacim nasilsiniz? Doktora getdinizmi?”Sen anlat Karadeniz” 39 bölûm analizini buldunuzmu?

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Ablacim,çok $úkûr Polad amca iyi. Doktora mutlaka gedin canim ablam,allah yardimciniz olsun. Iyi geceler hepinize.

 7. Hanim abla dedi ki:

  merhaba yine her geç kaldım. sag olun amca iyi. benim bir az agrım var sol tarafta. doktora gitmek gerek.her kese iyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Dikkat et kendine ablacım. Doktoru ihmal etme mutlaka git.

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar gûzeller. Nasilsiniz? Hanim abla neden yoksunuz,nasilsiniz,Polad amca nasil?

 9. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba iyi geceler.s.12

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler canlarim.

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar.Ablacim geçmi$ olsun.Çok $úkúr, Polad amca iyi,Allah yardimciniz olsun.Haklisiniz canim ablam,hayatimizda iyi insanlar ne yazik ki,çok az kaldi.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım hayırlı akşamlar

 12. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar, sormaga gerek yok iisinizdir inşallah.Dün amca bir az rahatsızlandı.şimdi iyi çok şükür.ben de fırsatını bulup görüşe geldim.Aslıcım Rabbime şükürler olsun yine işinin başındasın. analizler için çok-çok teşekkürler. Salih baba Abdullah amca gibi hikmet dolu insanlar maalesef hayatımızda çok azlar.Gören bu Allahın onlara verdiyi yetenekdirmi ve ya onlar fıtratlarını koruya bilmişler. ne olursa olsun Allahın iradesi iledir bu işler.Müsadenizle diger analizi okumaya gediyorum.hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba hayırlı akşamlar ablacım, hoş geldin. Çok geçmiş olsun Rabbim sağlık versin inşallah. Polad amcama çok selam söyle ellerinden öpüyorum ablacım. dikkat ersin kendine. Fazla yormasın kendini.
   Çok şükür ablacım, gündüzleri sizlerle olamasam da bir kaç gün böyle akşamları geceleri buralardayım uykuya yenik düşmediğim sürece.
   Haklısın ablacım, bir eli geçmeyecek derecede sayıları az bu kıymetli insanlar.

   Senin dediğin gibi ablacım, Allah’ın sevdiği, seçtiği, özel insanlar onlar. Bende tanımıştım böyle birini. Allah dostu, dünya ile bağını koparmış hak yolunda giden insanlar Abdullah gibi, Salih baba gibi olanlar. Allah murad edecek, kul da isteyecek Allah da ol diyecek. Olacak. bu işler böyle.

 13. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar.Evet haklisin,anne baba sevgisinin olmamasi. Ya Firat,ayni annesi gibi para dû$kûnû. Salih baba doktorlugu neden birakti,adam önceden bilir olacaklari.Ferideyle Azizi Kerem yakinla$tiracak,ama Azizin kötû biri olmadigini Feride bakalim nasil,ne zaman anlayacak?

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım,
   Anne ve babasız büyümek çok zor. Onların vereceği sevgiyi kimse veremiyor yeri hiç dolmuyor. Salih baba doktor iken birinin ölümüne sebep olmuş olabilir, bu kişi de Feride olabilir ve bu yüzden de doktorluğu bırakmış olabilir. Yada Feride çaresi olmayan bir hastalığa yakalandı ve Salih baba da tedavi edemediği için mesleği bırakmış olabilir. Yada çok başka bir konu yüzünden de olabilir bilmiyorum? sadece tahmin yürüttüm o kadar. İzleyip göreceğiz bakalım Salih baba bu kadar ün yaptığı doktorluğu neden bıraktı? Broş sayesinde anlayabilir izleyip göreceğiz.

 14. K.Azeri. dedi ki:

  Günaydin Aslim. Seni görmeyi çok özlemi$im Te$ekkûrler canim benim. Bu Kerem eclafin tekidi,akilsiz Firati nelere súrûkledi,Azizle, Feridenin çok çekeceyi var Keremden.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, teşekkür ederim. Bende seninle sohbet etmeyi özledim. Kerem kötü biri ama annesiz ve babasız olması her kötü işi yapıyor olması, istenmeyişi onun bu halde olmasına sebep bence. Fırat’ı kullanıyor. Fırat’ın da para hırsı onu bu yola sürükledi. Aziz ile Feride yi birbirine yakınlaştıracak kişi Kerem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.