Vuslat Dizisi 3. Bölüm Fragmanı

Burak 15 Oca 2019 Vuslat  0

Aziz’in istememesine rağmen annesi camia da kalmak, çevre edinmek, var olan çevreyi kaybetmemek için, insanlara iyi görünmek için oğlu Aziz için büyük bir doğum günü organizasyonu yaptı ama her şey onun istediği gibi gitmedi. Partinin sonunda parti salonuna polisler geldi ve Aziz’i kelepçeleyerek götürdü. İyi görünmek isterken herkese kötü bir şekilde lanse oldu Aziz’in annesi babası ailesi ve tabi ki Aziz.

Salih baba Çakal Necmi ile satranç oyununu oynamak isteseler de feleğin çarkı onları mihnetten bir adım bile ileri götürmedi. Salih baba bir çevirdi olmadı iki çevirdi olmadı. İyice anlaşılması, anlatılması, yaşanılması, ders çıkarılması gerekiyordu Mihnetten.

Mihnet neydi, Zahmetdi, dertdi, gamdı, kederdi, üzüntüydü, sıkıntıydı. Aziz de de vardı bu Mihnet, Feride de, onun ailesin de de ve Abdullah da da. ve Abdullah olduğunu düşündüğüm birisi hayır gibi görünen şer, şer gibi görünen hayır diyordu ki, Abdullah 2. bölümün sonunda Feride’nin babasının dükkanını yakan kişi olarak suçlanıyordu ve polisler ona daha bir şey söylemeden o polis aracına binmişti başına gelecekleri biliyordu.

Dükkanı yakan Feride’nin üvey annesi Hasibe idi. Polislerin dükkanda inceleme yaptıklarında bulamadıkları bilekliği Feride dükkana gittiğinde bulmuş ve anlamıştı dükkanı yakan üvey annesiydi ve şimdi yüzleşme zamanıydı bilekliği göstererek dükkanı sen yaktın değil mi? diye sorduğunda evet ben yaktım dedi. Kocası da bu itirafı duydu ama ne Feride’nin nede Hasibe’nin haberi yok duyduğundan.

Hasibe’nin Dükkanı yakma sebebi sigortadan para almak ve borçları da bu para ile ödemekti. Çünkü dükkanı yaktığı gece kocasının cebinde bir zarf bulmuş okumuştu borcu vardı kocasının.. Bunu da ödemek için aklına böyle bir fikir geldi ve uyguladı.

Aziz’in babası dikkatli ol diye Kerem’i uyarıyor. Kerem de Fırat’ı kendi tarafına çekmek için elinden geleni yapıyor.

Ve benim anladığım kadarı ile umarım yanlış anlamadım Aziz geçmişi ve kendini hayatı sorgularken uyuya kalıyor ve rüyasında askerde iken yaşanan çatışmada ölen arkadaşlarını vuruldukları anı görüyor yada hatırlıyor Altan vuruluyor ve şehit olan arkadaşını görürken Abdullah bir kere daha Aziz’in yanında onlara ölüler demeyin diyor. Aziz kan ter içinde. Aziz ile Abdullah aynı yerde polis gözaltında tutuluyor olabilir.

Evet şehitler ölmez onlara ölü diyemeyiz. Şehitlik çok özel bir makamdır.
Allah yolunda ölmek yani şehit olmak sıradan bir ölüm gibi değildir. 

“Aslı”

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Vuslat Dizisi 3. Bölüm Fragmanı” üzerine 25 yorum

 1. K.A dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Aslicim ho$ geldin. Seni çok özledik canim doktor kontrolun nasil geçdi? Kom$unun nikahi vardi?Mutlu olsunlar.Allah hayirlisi ile sana da nasib etsin,canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler canım. hoş buldum. Bende sizleri özledim 🙂
   işler o kadar çok ki, kendime zaman ayıramaz oldum. randevuma yetiştim çok şükür. Doktorum çok iyi çok anlayışlı, iyi geçti bir kaç sorun var onlarda yeni çıktı. Bakalım haftaya bir randevu daha verdi yine gideceğim.
   Evet nikahları oldu ama düğün yaza olacakmış. onlarında ailesinde ablası şehir dışında köydeydi diyaliz hastası fenalaşmış gelmiş. kulağında kristaller yerinden oynamış yürümekte zorluk çekiyormuş ben görmedim ama böyle hasta, hastane ömür geçiyor işte. bu da benim imtihanım.
   Hayırlısı nasip kısmet bu işler.
   Hayırlı geceler iyi uykular canım.
   ❤❤❤❤❤❤❤

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Gûnaydin her kese. Aslicim her $ey iyi olacak canim, sorunlar çözûlecek in$allah. Dializ hastasi olmak da zor ya, allah $ifa versin,her kesin yardimcisi olsun. Bu dûnya zaten imtihan dûnyasi canim. Rabbim hepimize bu imtihandan üzû ak çikmayi nasib etsin.

    1. aslı dedi ki:

     Günaydın hayırlı cumalar canım, inşallah canım. Sorunlar doktor kontrolü altında Allah’ın izni ile düzelecek inşallah. Herkesin imtihanı başka bu dünya da amin canım amin. Rabbim kaldıramayacağımız ağır yükler yüklemesin omuzlarımıza amin.

 2. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar arkadaşlar yeni açılan analiz sayfasından haberiniz yok sanırım. O yüzden sayfanın linkini ekliyorum Analizi okumak isteyenler oradan okuyabilir dün ekledim.

  https://dizibilgi.tv/vuslat-dizisi-2-bolum-analizi-asli/

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar ablacim. Ba$ agrilariniz in$allah tezlikle geçer,havalar da deyi$ken, ba$ agrilari ben de de tez-tez olur. Ablam ben hakikatan da bir birimizi kayb etmeyimizi istemiyorum,yillarin yakinlariyiz saniyorum. Evet Özgûr abla ile Gözelin telefon sorunu var qaliba.

 4. Hanim abla dedi ki:

  İyi akşamlar sevgili kızlarım. Ben baş ağrıları olmasa iyiyim. sizler nasılsınız.Günaycım o yatan oğlanin ismi ne, diger çocuğun kızmı, adı nedir?Xanımcım baban tamam iyileştimi?Gözel ile Özgür abla beraber gittiler. K.Azeri Allah razı olsun. Xanımdan sonra bizi bir araya getirmek zahmeti senin omuzlarında.sağ ol.Aslıcım seni merak ediyoruz.sağlıklı ol da biz bekleriz.görüşürüz inşallah.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim çok geçmiş olsun baş ağrısı zor bilirim Allah yardımcın olsun.

  2. özgur dedi ki:

   haırlı akşamlar yok gitmedim telden giremiyorum televizyon nete boğlı musait olmuyor sevgiler.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar.Hanim abla nasilsiniz? Aslinin i$leri çok qaliba,allah yardimcisi olsun, zaten i$ bitmiyor ki.

  Gûnaycim hep iyi ol in$allah canim. Ben de seni seviyorum,çocuklari da öp benim için.

 6. Günay dedi ki:

  İyi günler güzel arkadaşlarıma. Nasəlsınız? Ben çok şükür iyiyim. Oğlanı yatırıyorum . Dedim sizlerede merhaba diyeyim. Hepinizi çok seviyorum. Aslıcım sanada Allah kolaylık işelir çok. Canım arkadaşım Allah yar ve yardımcın olsun. Amin❤

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar günaycım, iyi olmana sevindim canım. Merhaba canım bizde seni seviyoruz. amin canım amin ondan gayrı yardımcım yok zaten. Çok teşekkür ederim.

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.Eheeeyy Aslıcım nerdesin beni duyuyormusun? duymuyor.belki de ben duymuyorum.birazdan gelir inşallah. Allah saglık versin her kese.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ben geldim 🙂
   Aslıcık çok yoğundu komşumuzun oğlunun nikahı vardı anarneme baktığım için onun yanındaydım. doktor kontrolüm vardı ona gittim velhasılı kelam evde değildim. Amin ablacım herşeyin başı can sağlığı.

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar ablacim.Ho$ geldiniz. Geçmi$ olsun,iyi olun canim ablam. Vuslat 1 bölûm sayfasinda yazdim size.

 9. Hanim abla dedi ki:

  Yanlış yazmışım,Vuslat 1 olacaktı.

 10. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Bir az daha iyiyim.Öglen gelmiştim ama başka kapıya gelmişemmiş.(Vuslat 2) Yeni sayfadan haberim yoktu. Bana bir iyilik yapın.Yeni sayfa olanda biriniz yazsın bizahmet
  Aslıcım analizde her şeyi çok aydın bir dılde anlatmışsın teşekkür ederim.Allah razı olsun.Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar hoş geldin ablacım. Daha iyi olacaksın inşallah. Amin inşallah ablacım.

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar. Siz nerdesiniz? Aslicim haklisin biz hayirin nerden,ne zaman geldiyini anlayamiyoruz,isyan ediyoruz. Ama her $eyin en iyisini yaradan bilir. Allah her kesin yardimcisi olsun.Hanim abla da gelemedi,nasil oldu bilmiyoruz.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, Aynen öyle canım. Amin inşallah Allah herkesin yardımcısı olsun.

 12. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli geceler arkada$lar. Aslim te$ekkûr canim. Evet, $ehitler ölmez,$ehit olmak da her kese nasib olmaz. Tùm $ehitlere allah rahmet eylesin.

  Felegin çarkini heç kimse döndúremez.
  Aslicim Azizin annesi,kendini her kesden yúksekte tutan, kizini da kendine benzetmeye çali$ir,bu resmen zorakilik. Azizin Abdullahla bir yerde olmasi da Aziz için iyi. Her $erde bir hayir vardir.
  Iyi geceler her kese. Allah rahatlik versin.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler canım, aynen öyle şehitlik herkese nasip olmaz. Allah rahmet eylesin ruhları şad olsun. Haklısın canım Dünyayı ancak onu yaradan döndürür.Ol der olur. Her şey O’nun elinde.
   Evet Aziz’in annesi makamı mevkisi, parası ile kendisini üstün gören biri ama kızı kendisi gibi değil. annesi gibi de olmak istemiyor.
   Her şerde bir hayır vardır ama bazen biz aciz kullar bu hayrı hemen idrak edemiyoruz. Anlayamıyoruz.
   Sana da iyi geceler canım.

 13. Günay dedi ki:

  İyi akşamlar aslım . Düz söylüyorsun. Şehitlik zirvesine her yükselemez. Allah rahmet eylesin. Tüm şehitleri ailelerinede sabr versin. Aslım anesinin düşürdüyü bilerziyi Feride buldu. Orası bana pek inandırıcı gelmedi. Polisler her yeri aradılar. Ayaklarının altındakı bilerziyi görmediler. Feride hemen gördü. İnandırıcı gelmedi bana. Abdullah önceni görenmi? Herşeyi hiss ediyor. Başlarına ne gelecek anlıyor. Aslım senin fikirlerini de bilmek isterim. Analizin yine muhteşem, muhteşem. Herşey açık-aydın yazmışsın. Ben bakdığımda anlamadığım yerler oluyur. Sağ olasın yazdığlarından anlıyorum. Ellerine, gözlerine ve yüreyine sağlığ. Allah kalbince versin. İnşallah . Kardeşin, aneanen nasıllar? İnşallah iyiler. Canım arkadaşlarım sizler nasılsınız? Hanım ablam nasıl oldun??? İnşallaj iyisin. Allah acil şifalar versin. Amin. Sizleri çok seviyorum. İyi geceler, tatlı rüyalar. Allah rahatlık versin…❤❤❤

  1. K.A dedi ki:

   Sana da tatli rüyalar Gûnaycim.

  2. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler Günaycım, Amin canım. Allah tüm şehitlere rahmet eylesin. Polislerden önce feride’nin bulması gerektiği için öyle olmuştur. Bazen gözümüzün önünde duranı bile biz fark etmeyiz göstermeyen Allah göstermez. O bileziği Feride’nin bulması ve itirafı Hasibe’nin yapması kocasının da bunu duyması gerekiyordu bu da ancak böyle oldu.
   Abdullah öngörüsü olan kalp gözü ile gören birisi o sebeple de olacakları önceden hissediyor. Teşekkür ederim canım sağolasın. Anlaşılmayan yerleri elimden geldiğince açıklamaya çalışıyorum bakalım yeri gelecek benimde açıklayamayacağım durumlar olacak.
   idare ediyorlar iyi diyelim iyi olsunlar inşallah. Sende çocuklarda iyisinizdir inşallah ve sana da iyi geceler canım tatlı rüyalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.