Vuslat Dizisi 2. Bölüm 2. Fragman

Trt 1 de 7 Ocak 2019 Pazartesi akşamı saat 20.00 de ilk bölümü ile seyirci karşısına çıkan Vuslat dizisinin 2. Bölümü 14 Ocak 2019 Pazartesi akşamı saat 20.00 de Trt 1 ekranlarında yayınlanacak.

Vuslat dizisinin 2.bölümünde neler olacağına dair ipuçlarının olduğu 2. fragman da yayınlandı işte bu ikinci fragmanda yer alanlar

Dizinin temel konusu vuslata ermek İbn-i Arabi’nin Satranc-ı Urefa sından Alimler satrancından yola çıkılarak yapılmış hazırlanmış olan bu dizi de ilk bölümde oyun nasıl oynanır onu gösteren Salih baba vuslata ermek için oyuna girilmesi gerek demiş ve oyuna girmek içinde çarkıfeleğin 6 yı göstermesi gerektiğini söylemişti.
6 ile oyuna girdikten sonra gelen her sayıca basamak ilerler yolcu. Her basamaktaki kavramı anlatmak zorundadır. Öğrenip anlatması gerekir, anlamazsan anlatamazsın, anlatamazsan geçemezsin demişti.

Yani ben aslı olarak diyorum ki, Hayatı yaşarken öğrenmek, öğrenirken anlamak, anladığını da başkalarına anlatmak yol göstermek. Kısacası hayat okulunda iyi bir öğrenci olmak. Vuslata ermenin ilk adımı.

6 neydi toprak altı. Arzularına isteklerine ulaşmak için her şeyi yaptıktan sonra, o noktada her şeyin anlamını kaybetmesi. 6 dan sonra bir kere daha çarkı çarkıfelek’i çeviren Salih baba çarkın 4 gelmesi ile 6 dan 4 basamak ilerleyerek 10. basamağa geldi. 10. Basamak da MİHNET vardı. Onun açıklamasını yaptı.

Neydi Mihnet? Mihnet, zahmettir. Gam dır, Kederdir. Aşk senin mihnetin olur diyerek açıkladı.

Aziz Salih amcayı dükkanında ziyarete gelmişti. Camdan onu izledi. Dükkanı yanan Feride’nin babası evlerinde oğluna kızıyor, varsa yoksa ablasının babasının parasını yiyen evlat diyerek karşısından gitmesini söyleyerek oğluna kızıyor.

Aziz’in doğum günüydü ve annesi oğlu istemediği halde büyük bir doğum günü organizasyonu yapmış. Aziz de buna sinirlendiği hoşlanmadığı için konuşma yapması gerektiği zaman konuşmasında bu doğum günü benim için yapılan son doğum günü organizasyonudur. böyle özel günleri böyle özel kılan insanlarla sevdiklerimizle kutlayalım diyerek durumdan rahatsız olduğunu dile getirdi.

“Aslı”

dizibilgi google play

Vuslat Dizisi 2. Bölüm 2. Fragman (6 Yorum)

    • Merhaba Eylül aramıza hoş geldin. Dizinin ilk bölümünün analizini de okuyabilirsin. Evet dizi çok güzel umarım uzun soluklu bir dizi olur.

      • Merhaba Aslim. Nasilsin,çok yogunsun öylemi? Aslicim binada sorun çikaran biri vardi ne yaptiniz,sorun çözüldûmû

  1. Gûnaydin Aslim. Te$ekkûrler canim. Evet,hayat okulunda iyi bir öyrenci olmak,bu her kesin i$i deyil. Azizle Feride nasil ögrenciler bakalim, görelim. Bence iyi ögrenci olacaklar.

    • Günaydın hayırlı hafta sonları canım. Hayat okulu çetin sınavları olan bir okul. İyi bir öğrenci oluruz inşallah. Feride iyi bir öğrenci. Aziz yolun henüz başında o da iyi olmak için yola çıkanlardan. Sınavı ağır.