Vurgun Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 10 Ara 2018 Oyuncu Kadrosu  0

Gold Film’in FOX için hazırladığı ‘Vurgun’ dizisinin çekimleri geçtiğimiz 6 Aralık Perşembe günü başladı. Altan Dönmez’in yönettiği, Başar Başaran ile Emre Özdür’ün kaleme aldığı dizi, güçlü oyuncu kadrosuyla sezonun en iddialı ve büyük bütçeli projeleri arasında yer alıyor.

Vurgun Dizisinin Konusu

FOX’un yeni yılda ekrana getireceği ve hikayesi ile çok konuşulacak olan Vurgun Dizisinde 10 yıl komada kalan Kemal’in mucizevi hikayesi ekranlarda olacak. Kemal fabrika sahibi zengin bir iş adamıdır. Vurgun dizisinde Kemal ve Reyhan’ın aşkını izleyeceğiz.

Erkan Petekkaya’nın, fabrikasında çıkan yangından son anda kurtarılan ancak 10 yıl komada kalan Kemal rolüne hayat verdiği dizide Kemal’in eşi Reyhan’ı Deniz Çakır canlandıracak. Kemal Vardar elim bir olay sonrası 10 yıl komada kaldıktan sonra mucize eseri hayata dönen başarılı iş adamıdır. Yufka yürekli bir adamdır.

Vurgun dizisi sadece etkileyici senaryosu ile değil yüksek bütçesi ile de uzun zaman konuşulacak bir dizi olacak. Erkan Petekkaya’nın yeni dizi Vurgun için bölüm başı 150.000 TL gibi çok yüksek bir rakama sözleşme imzaladığı konuluşuluyor.

Vurgun Dizisi Oyuncu Kadrosu

Erkan Petekkaya (Kemal )

11 Aralık 1970 Elazığ doğumlu. 1.89 boyunda. Eşi Didem hanımla 2003 yılından beri evlidir. 2004 yılında oğlu Cem Cano dünyaya gelmiştir.Aslen Diyarbakırlıdır. Çocukluğu İstanbul’da geçmiştir. İlkokulu nu Mehmet Karamancı İlkokulu’nda, ortaokulu Bostancı Ortaokulu’nda, liseyi ise Fenerbahçe Lisesi’nde okumuştur.

Üniversitede Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı kazandı. Devlet tiyatrolarında kadrolu olarak 1993’te çalışmaya başladı. Erkan Petekkaya 1994 yılında kamera şakalarıyla televizyon dünyasındaki kariyerine giriş yaptı. 1998 yılında Güzel Günler dizisiyle kariyerine devam etti.  1999 yılında Aynalı Tahir adlı dizi için kamera karşısına geçti..

2003 yılında rol aldığı Serseri dizisiyle beraber artık ekranların tanınmış yüzleri arasına girmişti. 2005 yılında ilk büyük rolünü Beyaz Gelincik dizisiyle elde eden Petekkaya, aynı yıl rol aldığı Köpek adlı dizide canlandırdığı Yılmaz karakteri ile Beyaz İnci Televizyon Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne aday gösterildi. Erkan Petekkaya, Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dönem dizisinde Ali Kaptan karakterini canlandırdı. Bu dizi 2010-2013 tarihleri arasında yayınlandı. 2012 – 2014 yılları arasında yönetmenliğini Aydın Bulut ‘un yaptığı “Dila Hanım” adlı dizide başrolde oynadı.

2014 yılında “Paramparça” adlı dizide başrolü Nurgül Yeşilçay ile paylaştı. Şimdi ise Vurgun dizisi ile seyirci karşısına çıkacak.

 

Deniz Çakır ( Kemal’in eşi )

31 Aralık 1981 Ankara doğumlu, 1. 75 boyundadır. Aslen Trabzonludur. Ankara, Ayrancı Süper Lisesi’nde okudu. Lisedeyken bir gün gittiği tiyatroda Zeynep Eronat’ı seyredince oyuncu olmaya karar vermiş.
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Kendisine bu dönemde Cihan Ünal hocalık etmiştir. Konservatuvar öğrencisi iken Ankara Radyosu’n da, radyo tiyatrosu yaptı ve radyo reklamı seslendirdi. 2004 yılında okuldan mezun olunca İstanbul’a taşınmıştır.

2004 yılında Birol Güven yapımı, Hülya Avşar ve Cihan Ünal’ın başrollerini paylaştıkları “Kadın İsterse” adlı dizide Deniz Çakır, Alev rolüyle ilk televizyon deneyimini yapmıştır. 2006 yılında “Yaprak Dökümü” adlı dizide Ferhunde karakterini canlandırdı. 2013 yılı Ocak ayının ilk haftasında “Muhteşem Yüzyıl” dizisine katılarak Şah Sultan karakterini canlanmıştır.

2014 yılında yönetmenliğini Kudret Sabancı’nın yaptığı “Yasak” adlı dizide Fikret Kuşkan ile başrolde oynadı. 7 Eylül 2015 tarihinde Atv’de başlayan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde rol aldı. 2010 – İsmail Cem Televizyon Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Dram ödülünü aldı.

 

Cemal Toktaş ( Kemal’in  kardeşi)

14 Ocak 1983 İstanbul doğumlu, Kamera karşısına ilk kez Evlat isimli filmde canlandırdığı Barış karakteri ile geçti. Cemal Toktaş, başarılı oyuncu Nergis Öztürk’le evlidir.  Yaman Toktaş adında bir evladı vardır.

2006’da Sıla isimli dizide Azad karakterini canlandırdı. Ardından da Doktorlar isimli dizide Ozan karakterini canlandırdı. Adını Sen Koy isimli filmde Ilgaz karakterini canlandırdı. 2009’da ise Güneşi Gördüm isimli filmde Kadim karakterini canlandırdı.  filmde canlandırdığı Kadim karakteri ile Yeşil çam ve Sadri Alışık Ödülleri’n de en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu.

2011 Tövbeler Tövbesi isimli dizi de Mahir karakterini canlandırdı. 2012’de ise Böyle Bitmesin isimli dizide Avukat Yusuf karakterini canlandırdı. 2014’te ise, Yılanların Öcü isimli dizide Bayram karakterini canlandırdı.

Emre Kınay ( Vedat ) iş ortağı

5 Mart 1970 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta, lise eğitimimi İstanbul Küçükçekmece’de tamamladı. 1990 yılında Mimar SinanÜniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı ve kaydoldu. 1995 yılında Konservatuvardan mezun oldu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında başladığı Yüksek Lisans eğitimimi de tez safhasında durdurmuş bulunmaktadır.

1992 yılında Konservatuvarda öğrenci iken hocası Zeliha Berksoy’un davetiyle Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda oyunculuk hayatına başladı. Tiyatro’nun yanında 1997 yılından beri televizyon ve sinema filmlerinde oyunculuk yapmaktadır.

8 Mart 2005 tarihinde şuan sahibi olduğu “Duru Tiyatro”yu kurdu.

TRT’de “Yol Geçen Hanı” ve Kanal D’de “Sen Gidince” adlı bir yarışma programında sunuculuk yaptı.

2006 yılından 2008 yılına 3 sene süren “İki Aile” dizisinde başrolünü İclal Aydın ile paylaştı.

2004 yılında oyuncu Emine Ün ile evlendi. 2005 de kızı Duru dünyaya geldi. 30 Mart 2009 tarihinde eşi ile boşandılar.

2014 de “Sil Baştan” adlı dizide rol aldı. 2015 de, “Güneşin Kızları” adlı dizinin oyuncu kadrosunda yer aldı.

 

Begüm Bir Gören ( Asya Hemşire )

20 Eylül 1982’de Eskişehir’de dünyaya geldi. 1.67 boyunda.

Lise eğitimi tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun oldu.

13 yaşında tiyatroyla ilgilenmeye başlayan ve çocukluğundan bu yana hayali oyunculuk olan Birgören, üniversite döneminde Med Yapım şirketinde kamera arkasında yaptığı stajda, yönetmen Oğuzhan Tercan tarafından keşfedildi.

Arapsaçı dizisinde küçük bir rolle oyunculuğa başlayıp arkasından Pilli Bebek dizisinde Mehmet Günsür’le birlikte baş rollerde oynadı.

Dizi oyunculuğunu seven Birgören; Seher Vakti, Kırık Kanatlar, Karayılan, Mert ile Gert, Ömre Bedel ve Türkan dizilerinde oynadı. Ayrıca Sen Ne Dilersen ve Ali’nin Sekiz Günü adlı sinema filmlerinde de rol aldı. Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde İnci karakteri ile yer aldı.

 

İnanç Konukçu ( En yakın arkadaşı Kayhan )

1985 İstanbul doğumlu. 1.74 boyunda. Ankara Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 2013 yılında Behzat Ç.’de canlandırdığı Hayalet karakteriyle tanındı.

Konukçu’nun oynadığı diziler arasında Leyla ile Mecnun, Kaçak ve Kırlangıç Fırtınası bulunmaktadır. Dizi çalışmalarıyla eş zamanlı sinema kariyerine de devam eden oyuncu Dar Elbise, Kaçma Birader, Behzat Ç. Ankara Yanıyor, Seni Kalbime Gömdüm’de yer aldı. Ulusal ve uluslararası film festivallerinden ödüllerle dönen Kasap Havası filminde canlandırdığı taksi şoförü Ahmet rolüyle de iki kez “en iyi erkek oyuncu” ödülüne layık görüldü.

 

Aliye Uzunatağan ( Yengesi Nezehat )

24 Aralık 1951 tarihinde Çanakkale, Gelibolu‘da doğmuştur. Tam adı Saliha Aliye Uzunatağan’dır. Ortaokuldan sonra İstanbul Belediyesi Konservatuarında okudu. İstanbul Şehir Tiyatroları’nın kadrosuna katıldı ve okulu bırakmak zorunda kaldı.

Çeşitli tiyatro oyunlarında oynamasının yanı sıra seslendirme çalışmaları yapmakta, sinema ve dizi filmlerde oynamaktadır. oyuncu Ayşecan Tatari’nin annesidir.  Aliye Uzunatağan seslendirme sanatçısı ve program sunucusudur. Son olarak Yüksek Sosyete dizisinde yer almıştır.

 

Altan Erkekli ( Amcası Erdoğan Bey)

1955 yılında İstanbul’da doğan sanatçı, 1975’te Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’ne girdi. Aynı yıl Ankara Sanat Tiyatrosu’nda çalışmaya başlayan Erkekli, Maksim Gorki’nin “Ana” oyunuyla profesyonelliğe transfer oldu. 1985-1989 yıllarında Devlet Tiyatrosu’nda, 1989-2000 yıllarında AST’ta çalıştı. 1982 ve 1996 yıllarında Sanat Kurumu “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı.

Vizontele, Ayla, Yalan Dünya, Kara Ekmek dizilerinde rol almıştır.  1997 de Ebru Erkekli ile evlenmiştir. 1987- 1991 yılları arasında da Şebnem Gürsoy Talay ile evli idi. Efe ve Can adında iki evladı vardır.

 

Berna Koraltürk ( Amcasının kızı Ece )

7 Haziran 1989 İstanbul doğumlu, 1. 61 boyundadır. Lise eğitiminden sonra Mimar Sinan Üniversitesi’nde tekstil üzerine eğitim aldı. Kamera karşısına ilk kez Ah Neriman isimli dizide canlandırdığı Naz karakteri ile geçti. Her Sevda Bir Veda isimli dizide Ayşegül karakterini canlandırdı. 2015’te ise Baba Candır isimli dizide Ece karakterini canlandırdı.

Bizim Yenge, Dedemin Dolabı, Ah İstanbul, İşler Güçler de de rol almıştır. Murad Onbul ile 2017 yılında evlenmiştir.

 

Elena Viunova ( Turan’ın sevgilisi )

1985 Rusya doğumlu,  Rus oyuncu 1. 67 boyunda 55 kilo da dır. 2012’de Kayıp dizisinde Dora karakterini, 2013’te Son dizisinde Nadia karakterini, 2012’de ise Alev Alev dizisinde Jeny karakterini canlandırdı. Daha sonra ise Emanet, Geçmiş ve Yağmur: Kıyamet Çiçeği filmlerinde rol aldı. Son olarak ise Payitaht Abdülhamid dizisinde Sara rolünü canlandırdı.

Elena Viunova Payitaht Abdulhamid dizisinde hayat verdiği Sara karakteri ile çok tanınmıştır.

 

Filiz Ahmet ( Mihri- Asya Hemşirenin akıl hocası )

15 Nisan 1981 Üsküp Makedonya doğumlu. 2003 Üsküp Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro bölümü mezunu. Rumeli’nin, Balkanlar’ın yetiştirdiği; ömrünü Türkçe’yi sahnede yaşatmaya adayan; birçok Rumelili Türk tiyatro sanatçısına ağabeylik, ustalık hocalık yapmış olan Üsküplü büyük Türk Tiyatro sanatçısı Lütfü Seyfullah’ın torunudur. Lisede tıp eğitimi alan oyuncu; Makedonca, Arnavutça, Türkçe, İsveçce, İngilizce ve Sırpça biliyor.

 

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

“Vurgun Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)” üzerine 5 yorum

 1. ÖZGE dedi ki:

  ONLAR GİBİ OYUNCU OLMAK İSTERDİM AMA BEN ONLAR GİBİ ŞANSILI DEGİLİM

 2. ...... dedi ki:

  Elif nece kemalin cocugu 10yil komada ancaq elif 5yasinda.asyami annesi? Tup bebekmi kemaldan habersiz acaba?

 3. melissa dedi ki:

  Bence bu kadro gayet iyi bu dizi tutar gibi görünüyor.

 4. Anonim dedi ki:

  Bu Erkan Petekkaya yı hiç sevmiyorum.

 5. Anonim dedi ki:

  Bence bu dizi tutacak bu diziden çok umutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.