Vurgun Dizisi Mihri (Filiz Ahmet) Kimdir?

Burak 10 Ara 2018 Oyuncu Kadrosu  0

Gold Film’in FOX için hazırladığı ‘Vurgun dizisi, FOX’un yeni yılda ekrana getireceği ve hikayesi çok konuşulacak olan bir dizi. Dizinin çekimleri geçen hafta perşembe günü başladı. Güçlü oyuncu kadrosu bulunan Vurgun dizisinin kadrosuna son olarak Filiz Ahmet katıldı.

Ödüllü oyuncu Filiz Ahmet, “Vurgun”da Asya (Begüm Birgören) hemşirenin akıl hocası Mihri karakterine hayat verecek.

Altan Dönmez’in yönettiği, Başar Başaran ile Emre Özdür’ün ise kaleme aldığı dizi, güçlü oyuncu kadrosuyla sezonun en iddialı ve büyük bütçeli projeleri arasında yer alıyor.

Erkan Petekkaya’nın, fabrikasında çıkan yangından son anda kurtarılan ancak 10 yıl komada kalan Kemal rolüne hayat verdiği dizide Kemal’in eşi Reyhan’ı Deniz Çakır, kardeşi Turan’ı Cemal Toktaş, ortağı Vedat’ı Emre Kınay, hemşiresi Asya’yı Begüm Birgören, en yakın arkadaşı Kayhan’ı İnanç Konukçu, yengesi Nezahat’i Aliye Uzunatağan, amcası Erdoğan’ı Altan Erkekli ve amcasının kızı Ece’yi ise Berna Koraltürk canlandırıyor.

Filiz Ahmet Kimdir?

15 Nisan 1981 Üsküp Makedonya doğumlu. 2003 Üsküp Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro bölümü mezunu. Rumeli’nin, Balkanlar’ın yetiştirdiği; ömrünü Türkçe’yi sahnede yaşatmaya adayan; birçok Rumelili Türk tiyatro sanatçısına ağabeylik, ustalık hocalık yapmış olan Üsküplü büyük Türk Tiyatro sanatçısı Lütfü Seyfullah’ın torunudur. Lisede tıp eğitimi alan oyuncu; Makedonca, Arnavutça, Türkçe, İsveçce, İngilizce ve Sırpça biliyor

Mezuniyetinin ardından Üsküp Türk Tiyatrosu’nda görev aldı. Dedesi de Makedon tiyatro oyuncusu ve Makedon-Türk Tiyatrosu’nun kurucularından iken annesi, bir suflör olarak çalıştı. Filiz Ahmet ve ailesi çocukluk zamanlarında 1993–1996 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşı sırasında savaş döneminde İsveç’e gittiler 15 yaşında iken geri döndüler.

2007-2009 yılları arasında başrollerde Erdal Özyağcılar, Şebnem Sönmez, Tolgahan Sayışman, Berrak Tüzünataç’ın olduğu “Elveda Rumeli” adlı dizide Zarife karakterini canlandırdı.

2011 yılında Bosh reklam filminde oynadı. Filiz Ahmet, 2011 yılından beri Nigar Kalfa rolü ile “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Nur Fettahoğlu ve Selma Ergeç gibi oyuncularla birlikte oynadı.

2014 yılının ocak ayında vizyona giren ‘Kadın İşi-Banka Soygunu’ sinema filminde; Meltem Cumbul, Özge Ulusoy, ve Esra Dermancıoğlu ile başrolleri paylaştı. Bu sinema filmindeki başarısı ile 9. Uluslararası Dadaş Film Festivalinde En İyi Kadın Ödülü aldı. Bir ödülü de 19. Sadri Alışık Ödülleri 2014 yılında aldı. Aynı Yıl En İyi Kadın Oyuncu Ödülü olarak 2 ödül almış oldu.

Elveda Rumeli Dizisinde Zarife rolü ile 2007 den 2009 a kadar oynadı. Diğer oynadığı filmler şöyle; 2008 de Aşk Tutulması Sinema filminde eczacı oldu. 2008 de Başka Semtin Çocukları Beyza karakteri… 2009 da Tv Dizisi Balkan Düğünü Galina… 2011 de başlayan ve 3 Sezon Nigar Kalfa olarak rol aldığı Muhteşem Yüzyıl Tv Dizisinde oynadı. En çok tanınması da bu dizi ile oldu.

2012 de Mutlu Aile Defteri sinema filminde Hostes oldu… 2013 yılında Kadın İşi: Banka Soygunu Bilge… 2014 Yılında Sinema Filmi Kendime iyi Bak Yeşimin Arkadaşı… 2014 yılında tv dizisi Ruhumun Aynasında Gülpare... 2016 ve 2017 de 2 yıl Tv dizisi Hayat Şarkısında Nurgül‘ü canlandırdı.

2016 yılında Sonsuz Aşk Sinema Filmi… 2018 de Bal Kaymak sinema filminde Filiz rolünü canlandırdı. 2018 Yılında sinema filmi Görevimiz Tatil de rol aldı.

Şimdi ise Vurgun dizisinde Mihri karakterini canlandıracaktır.

“Aslı”

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.