Vatanım Sensin Vecihi Hürkuş (Ahmet Rıfat Şungar) Kimdir ?

Burak 22 Mar 2018 Oyuncu Kadrosu  0

Vatanım Sensin birbirinden önemli tarihi olayları işlemeye devam ediyor. Mehmet Akif Ersoy’un ardından dizide Vecihi Hürkuş konusu işlendi. Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi önemli bir tarihi karakteri daha insanlara tanıtırken bizler de merak edenler için VEcihi Hürkuş karakterine hayat veren başarılı oyuncu Ahmet Rıfat Şungar’ı yakından tanıyalım.

Vatanım Sensin Vecihi Hürkuş Kimdir ? Yaşı Boyu Kilosu

Vecihi Hürkuş ilk yerli uçağı üreten isimdir. Aynı zamanda ilk savaş plotlarımızdandır. Kurtuluş savaşında uçağı ile çok sayıda göreve katılmış ve düşman uçaklarıyla göğüs göğüse çarpışarak bir çok düşman uçağını düşürmüştür. İlk yerli uçak fabrikasını kursa da dış güçler buna müdahale etmiş ve fabrikası batırmıştır. Bu nedenle yaşamının kalan bölümünü maddi sıkıntı içerisinde geçirmiştir.

Ahmet Rıfat Şungar Kimdir ?

1983 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarı mezunudur. Konservatuarı bitirdikten sonra bir çok tiyatro oyununda yer almıştır. Daha sonra dizi kariyerine başlayan oyuncu Kaybolan Yıllar dizisi ile ekranlarda ilk kez yer almıştır. Daha sonra Hatırla Sevgili , Asi , Es Es , Karadağlar ve yüz yüze gibi dizilerde yer alarak kariyerini sürdürmüştür.

 

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.