Vatanım Sensin Mehmet Akif Ersoy (Tolga Tekin) Kimdir ?

Vatanım Sensin Mehmet Akif Ersoy (Tolga Tekin) Kimdir ? Gerçek Adı Biyografisi

15 Mart Perşembe günü 48. bölümü ile ekranlardaki yerini alacak olan Vatanım Sensin dizisinde kurtuluş mücadelesinin sonuna yaklaşılıyor. Yaklaşan zaferin ardından kurulacak yeni ülke ve cumhuriyetin temelleri atılmaya başlanıyor. Bu hafta ekranlara gelecek bölümde şair Mehmet Akif Ersoy Cevdet ile bir araya gelecek. 

Vatanım Sensin Dizisi Mehmet Akif Ersoy Kim ? Yaşı Boyu Kariyeri

Q3 Medya yapımcılığında ekranların en çok izlenen dizilerinden olan Vatanım Sensin’de yeni bölüme Mehmet Akif Ersoy ve Cevdet’in buluşması damga vuracak. Milli mücadelede önemli bir yeri olan Mehmet Akif Ersoy Cevdet ile bir araya gelerek kurtuluş mücadelesinde yer almaya başlayacak. Peki dizide Mehmet Akif Ersoy’u canlandıracak olan Tolga Tekin kimdir ? Yakından Tanıyalım.

Tolga Tekin Kimdir ?

1973 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. 1992 yılında Özel Arı Koljinde lise eğitimini tamamlamasının ardından Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazanmıştır. Mezun olduktan sonra 1996 yılında Devlet Tiyatroları sınavını kazanarak Adana Devlet Tiyatrosunda çalışmaya başlamıştır. 2004 yılına kadar burada tiyatro oyunculuğu yapmış daha sonra Ankara Devlet Tiyatrosuna tayin olmuştur.

2000 yılında döneminin en çok izlenen dizilerinden biri olan Bizim Evin Halleri’nde yer alarak dizi kariyerine başlamıştır. 8 yıl bu dizide oynamasının ardından tiyatroya dönerek dizi kariyerine ara vermiştir. 2014 yılında ekranlara dönerek Paramparça dizisinde Özkan karakterini canlandırmış ve buradaki performansı ile beğeni toplamayı başarmıştır. 2015 yılında vizyona giren Rüzgarda Salınan Nilüfer isimli sinema filmi ile beyaz perdede boy gösteren oyuncu 2014 yılında Zeynep Koltuk ile bir evlilik yapmış fakat 2015 yılı içerisinde boşanmıştır. Yastık Adam tiyatro oyunundaki performansı ile Baykal Saran Tiyatro Ödülü2ne layık görülmüştür.

 

dizibilgi google play

Vatanım Sensin Mehmet Akif Ersoy (Tolga Tekin) Kimdir ? (2 Yorum)

 1. ALLAHİN ALTİNDA GERE BAĞA DİZİNİN 1% ZENGİNLİG

  GAİL OLURDULAR. NEDEN AZİZ AZERBAYCANDAN YAZMİR
  -SİZ? NE ƏZİZ GUNDƏN YAZİLİR NƏ GƏRİB DÜŞƏN
  GƏRƏ BAĞDAN . soruna bü sayag yanaşarsiniz
  o çinar yapragina bənzəridə alarlar.yaziklar olsun. (ASLİ) hanim heçə her gun gelem çalir
  ama gorəvi olarkən azər kelməsi işlətməz.
  MEN GOREVİMİ YERİNE YETİRİREM OLAYLANMASADA
  YUZLERCE MİNLERCE SİTE VAR .YAŞASİN AZƏRBAYCAN.