Vatanım Sensin Kara Fatma (Fatma Seher)Kimdir? Gerçek Adı Nedir

Kanal D’nin Perşembe gecelerine reyting sıralamasıyla damga vuran gözde tarihi drama konseptli dizisi VATANIM SENSİN kadrosunu usta oyuncularla genişletmeye devam ediyor…

Oyuncu kadrosuna sürpriz isimleri  dahil eden dizi  süpriz bir isim dahil etti kadroya…Tarihi karakterlerden Kara Fatma (Fatma Seher) rolünde diziye dahil olan isim Demet Evgar oldu. Son dönemin gözde dizilerinden birisi olan Vatanım Sensin tarihi karakterleriyle de ilgi çekiyor. Tarihin bilinmeyenlerini seyircileri ile paylaşan dizi bu yönüyle de bir çok beğeni kitlesi oluşturmuş durumda. Yurt dışında da oldukça fazla bir izleyici kitlesi bulunan diziye tarihi karakterler damgasını vuracak gibi görünüyor. Bu karakterlerden biri olan Kara Fatma’yı Demet Evgar canlandıracak.

Vatanım Sensin Demet Evgar Kimdir ?

19 Mayıs 1980 yılında Manisa’da dünyaya gelen ünlü sanatçı Demet Evgar aslen Arnavut kökenli olup 37 yaşındadır. Oyunculuğa 17 yaşındayken Manisa’daki amatör bir topluluk olan Afsem Tiyatrosu’nda başladı. Sahneye ilk kez Ray Cooney’nin Kaç Baba Kaç oyunuyla çıktı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi.

“Aslı ile Kerem”, “Bütün Çocuklarım” ve “Emret Komutanım” adlı televizyon dizilerinin yanı sıra “Banyo”, “Beyza’nın Kadınları” isimli sinema filmlerinde oynadı. 2009’da Mahsun Kırmızıgül’ün Güneşi Gördüm filminde Havar karakterini canlandırdı. 2010 yılında ise Yahşi Batı filminde Cem Yılmaz ve Ozan Güven ile başrolleri paylaşmıştır. Hemen ardından Vay Arkadaş filminde Mete Horozoğlu, Ali Atay ve Fırat Tanış ile birlikte oynamıştır.

Vatanım Sensin Kara Fatma Kimdir ?

1888’de Erzurum’da doğdu. Subay Dervişlerden Ahmet Bey ile evlendikten sonra Balkan Savaşı’na katıldı, askerlik hayatını eşi ile birlikte paylaştı. I. Dünya Savaşı’nda Kafkas Cephesi’nde kendi ailesinden dokuz-on kadınla birlikte savaştı. Eşi Binbaşı Ahmet Bey’in Sarıkamış’ta şehit olduğu haberini aldıktan sonra memleketi Erzurum’a döndü.

1919’daki kongre günlerinde, Mustafa Kemal’le bizzat görüşebilmek için Sivas’a gitti. Milis Müfreze Komutanı olarak batı cephesinde görevlendirildi. Aldığı talimatla İstanbul’a gitti, silah ve adam kaçırma faaliyetlerinde bulundu. İzmir’in Yunan işgaline uğraması üzerine İzmir’e geçerek kurtuluşu için savaştı.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Vatanım Sensin Kara Fatma (Fatma Seher)Kimdir? Gerçek Adı Nedir (1 Yorum)