Vatanım Sensin 17 Kasım Fragmanı ve Özeti

Vatanım Sensin 17 Kasım Fragmanı ve Özeti

vatanim-sensin-17-kasim-resmi1

Vatanım Sensin bir önceki bölümde Cevdet silahları bulmak üzereyken yaralı yüzbaşı Yuşuf’u konuşturmak istemişti. Yüzbaşı, ilk başta Cevdet Albay’ın üzerindeki Yunan üniformasını görünce yüzüne tükürmüştü. Ancak Cevdet Albay Yusuf’un kulağına hain olmadığını fısıldayınca zaten ölmek üzere olan yüzbaşı Yusuf’un dudaklarından sadece Eftalya adı dökülmüştü. Cevdet Albal civarda bulunan Eftalya isimli ne kadar kişi varsa araştırmaya koyuldu.

vatanim-sensin-17-kasim-resmi3

Bu sırada yunan istihbaratından görevli binbaşı Cevdet Albay’a Samsun’dan kalkan bir gemide tehlikeli olabileceği istihbarat raporlarında geçen Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsetti. Cevdet Albay tanımadığını önemsenecek bir durum olmadığını bu boş işlerle uğraşmayın diyerek Mustafa Kemal Atatürk’ün Yunan istihbaratın radarından çıkmasını sağladı.

vatanim-sensin-17-kasim-resmi2

Tevfik miralay ise Eftalya’nın babası ile alem masasında kızı ile tehdit ederek sırrını açığa çıkarmamasını söyledi. Peki sırrı ne idi? 17 Kasımda yayınlanacak bölümde Cevdet Albay Eftalya’nın kim olduğuna dair araştırmalarına devam edecek. Kızını yangında yaralı kurtulacak ancak zayıf karakter olarak annesinin öleceği konuşulanlar arasında. Azize ise kızlarının başına gelen yangın ve halkın ayaklanması kızlarının canı noktasında endişe etmektedir. Hala Cevdet Albay ile evli olduğu için Tevfik’ten yatılı olarak yardım isteyemeyen Azize, Cevdet Albay yani eşi can güvenliğini sağlamak için Azize’nin evinde kalmaya başlayacak. Yıllardır aynı yastığa baş koyan Azize ve Cevdet yine aynı yastığa baş koysalar da ayrı dünyaların insanları gibi birbirlerinden kilometrelerce uzaklaşmışlardır.

vatanim-sensin-17-kasim-resmi

Cevdet Albayın zaafı ailesinin olduğunu bilen Yunan Komutan Vasili bu konuda Cevdet’i defalarca uyarması oğlu Leon’un dikkatini çekmiştir. Cevdet Albayın emrinde olması Leon’un çok zoruna gitmektedir. Cevdet’in Yunan devletine hainlik ettiğini bulmak için Annesi Veronika ile birlikte iş birliği yapacak. Daha fazlası için 17 Kasım Perşembe saat 20:00 ‘de Kanald ekranlarında olmayı unutmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vatanım Sensin Veronika Neden Yok Diziden Neden Ayrıldı (Senan Kara)