Vatanım Sensin 10 Kasım Fragmanı ve Özeti

Vatanım Sensin 10 Kasım Özeti

vatanim-sensin-3-kasim-resmi

Vatanım Sensin’de heyecan artarak devam ediyor. Miralay Tevfik çift taraflı çalıştığını, direnişe verilecek silahların yerini bilen üç yüzbaşıyı sırtından vurarak şehit ettiğini sanmakta iken ağır yaralı olarak ameliyata girip ölüm -kalım savaşı verdiği Cevdet binbaşı tarafından öğrenince yaralı yüzbaşının yanına gidip kimin vurduğunu ve saklı olan silahların yerini sormuştu.

vatanim-sensin-3-kasim-resmi2

İlk aşamada Cevdet’in yüzüne tüküren yüzbaşı Cevdet Binbaşının kulağına bir şeyler fısıldaması ile ölmeden önce bir şeyler söyledi. Cevdet Binbaşı asıl Vatan haini olan Tevfik’in adını vermiş olabilir mi? Dikkat ederseniz Cevdet’in tek vatan haini olmadığını bilen ve bu işi birlikte planlayan paşam dediği kişiye silahların yerini bilmediğini ancak en kısa zamanda bulacağına söz verdi. Buradan çıkarılacak sonuç; Ölmeden evvel yaralı yüzbaşı silahların yerini söyleyememiş ama hain Tevfik’in adını vermiş. Çünkü Cevdet yaralı yüzbaşına iki adet soru sormuştu.”İlk soru sizi kim vurdu? İkinci soru silahların nerede olduğunu” sordu anladığımız ilk soruya ancak cevap verebilmiş.

vatanim-sensin-3-kasim-resmi3

10 Kasım Perşembe günü yayınlanacak olan bölümde artık hain olduğuna emin olduğu kankası Tevfik’i biliyor. Ama Tevfik bunlardan habersiz olacak. Cevdet binbaşı gelecek bölümde ailesi ile imtahan olacak. Vatan haini olmadığı halde ailesi tarafında bilinmemesi, Yunan Subayından hoşlanan Yıldız baloda verilecek davete katılacak. Babasına, annesi Azize’nin Tevfik ile evlenme arifesinde olduğunu söyleyince kıskançlık duyguları ile hareket etmek istese de vatanı her şeyden önce gelecek. İzlediğimiz fragmanda gördüğümüz Cevdet’in Tevfik’in evine baskına gitmesi tamamen rüyasında gerçekleştiği kanısı hakim. Çünkü direnişe hayat verecek olan Cevdet Binbaşı eğer Tevfik’i öldürürse amacına ulaşamayacak ve saklı silahların yerini bulamayacak. Bu dizi geçmişten konusunu aldığından dolayı tahmin etmek zor değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vatanım Sensin Vecihi Hürkuş (Ahmet Rıfat Şungar) Kimdir ?

Vatanım Sensin 10 Kasım (3. Bölüm) Fragmanı İzle