Vatan Haini Dizisi Oyuncuları Kadrosu Karakterleri

Vatan Haini Dizisi Oyuncuları Kadrosu Karakterlerivatan haini dizisi oyuncu resimleri

Yapımcılığını Q3 medyanın yaptığı ve yönetmen olarak Yağmur-Durul Taylan’ın yer alacağı Vatan Haini dizisi ile ilgili açıklamalar bir biri ardına gelmeye devam ediyor. Q3 medyanın son açıklamasında Vatan Haini dizisinin oyuncu kadrosu da netleşti. Dönem dizisi olarak planlanan Vatan Haini dizisinin başrollerini Halit ERGENÇ ve Bergüzal KOREL olarak duyuruldu.

2016 Eylül sezonunda ekranlara gelmesi beklenen Vatan Haini dizisinin diğer kadın başrol oyunculuğu için ise her ne kadar Cansu DERE’nin geçtiği dillendirilse de son açıklama da Nurgül YEŞİLÇAY’a  ve Songül Öden’e de teklif götürüldüğü de açıklandı.

Set çalışmaları için İstanbul yakınlarında ki bir ova sanat dekorasyonları tarafından titizlikle hazırlanıyor. Vatan Haini dizisi çekim maliyetleri açısından Diriliş Ertuğrul’dan sonra en pahalı dizi olacağı duyuruldu.

Vatan Haini Dizisi Konusu Hikayesi Nedir ?

Vatan Haini dizisinde genel olarak Yunan İşgali ve devamında Kurtuluş Savaşında verilen mücadele konu alınacak. Adından da anlaşılacağı gibi Vatan Hainidizisi milli mücadele dönemi Kurtuluş Savaşı konularını ele alacak. Vatan millet uğruna tüm hayatını adayan bir kahraman etrafında hikaye oluşacak.

Vatan Haini Dizisi Oyuncu Kadrosu

Halit ERGENÇ(Cevdet)

1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Halit 46 yaşındadır. Halit Ergenç Vatan Haini dizisi için 11 milyon 680 bin lira peşin ücret ile anlaştı. Bu rakamın Türk dizi tarihinde bir rekor olduğu konuşuluyor. Lise eğitimini Beşiktaş Anadolu lisesinde tamamlayana Ergenç daha sonra ise üniversite eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Opera bölümünde almıştır. Zerda, Aliye, Binbir Gece ve Muhteşem Yüzyıl dizileri  ile ekranların en tanıdık simalarından biri olamayı başarmıştır

Halit Ergenç Vatan Haini dizisinde asker Cevdet karakterine hayat verecektir.

vatan haini dizisi oyuncusu halit ergenç (1)

Bergüzar Korel(Azize)

1982 İstanbul doğumlu güzel oyuncu 34 yaşındadır. Halit Ergenç’in eşidir. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur Binbir Gece ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinin ardından Karadayı dizisinde de başrol oynamıştır.

READ  Vatan Haini Dizisi Tanıtım Fragmanı

bergüzar korel vatan haini dizisi

Şebnem Hassanisoughi(Anis)

Son olarak Poyraz Karayel dizisinde yer almıştır.

Rum kökenli pavyon şarkıcısı karakterine hayat verecektir.

Şebnem Hassanisoughi vatan haini dizisi oyuncusu

Mesut AKUSTA

Karagül dizisinde canlandırdığı Kendal karakteri ile tanınır.

mesut akusta vatan haini dizisi oyuncusu

Onur SAYLAK

Son olarak Hatırla Gönül dizisinde izlemiştik Onur SAYLAK’I, kendisi ünlü oyuncu Tuğba BÜYÜKÜSTÜN’ün eşidir. Onur  Saylak Vatan Haini dizisinde Halit Ergenç’in silah arkadaşı bir askere hayat verecek.

onur saylak vatan haini dizisi

Miray DANER

1999 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Miray DANER 17 yaşındadır. 13 yaşında Medcezir dizisi ile izleyici karşısına çıkan Daner performasnı ile çok beğenilmişti. Bez Bebek dizisi ile ekranlara giren Miray DANER saha sonra Reklam filmlerinde ve dizilerde rol almaya devam etmiştir.

Vatan Haini dizisinde Pavyon şarkıcısına hayat verecektir

Miray DANER vatan haini dizisi

Songül ÖDEN

1981 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Songül öden 35 yaşındadır. Ankara Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Umutsuz Ev Kadınları ve Serçe Sarayı dizilerinde aldığı roller ile tanınmaktadır. Dizi sektörüne Ferhunde Hanımlar dizisi ile dahil olmuştur.

vatan haini songül öden

Nurgül YEŞİLÇAY:

1976 Afyonkarahisar doğumlu oyuncu  40 yaşındadır. Son olarak Paramparça dizisinde Gülseren karakterine hayat vermiştir. Eğrelti Gelin filminde ki rolü ile tanınır. Sayısız projede yer almıştır.

vatan haini nurgül yeşilçay

Işıl Yücesoy

Cevdet karakterinin annesi rolünü canlandıracak oyuncu en son Hayat Mucizelere Gebe dizisinde rol almış ve Üvey Baba dizisinde Hanım Ağa rolü ile o döneme damgasını vurmuştu.

vatan haini ışıl yücesoy

 

Vatan Haini Dizisi Tanıtım Fragmanı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fragman yayınlanmadı