Ufak Tefek Cinayetler Hangi Diziden Alıntı ?

Yayın hayatına geçtiğimiz hafta başlayan ve izleyiciden olumlu not almayı başaran Ufak Tefek Cinayetler dizisi bir kesim tarafındansa  Grow Up, Big Little Lies ve Pretty Little Liars’a benzediği yönünde eleştiriler almıştı. Dizinin senaristi Meriç Acemi gazeteci Sina Koloğlu na verdiği ropörtajda bu eleştirilere açıklık getirdi.

Meriç Acemi diziyi önce ileri sonra geri sarmanın son zamanların popüler ‘trendi’ olduğunu söyledi. Flash Forward (ileriye sarmak) mantığının son zamanlarda dünyada hızla yayılan bir trend olduğunu belirten Acemi The Affair dizisininde bu tarz dizilerden biri olduğunu söyledi. Dünyaya dizi ihraç eden bir ülke olan Türkiye’de herhangi bir diziyi bire bir kopyalamanın mümkün olmadığını da sözlerine ekledi.

 

 

Ayrıca Koloğlu’nun yazısına göre dizi karakterlerinin Lise yıllarını oynayan oyuncular 300 isim arasından seçilmiş. Ana karakterlere benzerlikleri ve oyunculuklarıyla beğeni toplayan kızların seçilmesi için bu kadar büyük çaba harcanması, diziye ne kadar emek harcandığınında bir göstergesi.

dizibilgi google play

Ufak Tefek Cinayetler Hangi Diziden Alıntı ? (5 Yorum)

  1. Bence bu dizi o kadar guzelki ve oyuncularida mukemmrl rollerini oynuyorlar ve diziyi cok seviyorum