Türk Malı Neden Yayından Kaldırıldı ?

Burak 27 Tem 2017 Türk Malı  0

Güncelleme 25 Eylül 2017

Sevilen dizi Türk Malı’ndan sürpriz bir haber geldi. Reytinglerde beklenen. veremeyen dizi yayından kaldırıldı. Dizi 8. bölümü ile final yapma kararı aldı. Dizinin 2. sezon ömrü sadece 2 bölüm oldu. Türk Malı, son bölümüyle Çarşamba 22.30’da Star TV de yayınlanacak.

Türk Malı Yeni Sezon Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Ayhan Taş’lı Türk Malı Yeni Sezon fragmanı yayınlandı.

Güncelleme 17 Ağustos

Türk Malı dizisi 6. bölümü ile 9 temmuz akşamı sezon finali yaparak ekranlara veda etmişti. Star Tv Türk Malı dizisinin 2. sezon çekimlerine başlama onayı verdi ve ekip tekrar sete çıktı. Türk Malı  dizisinin 2. sezonunda senaryo değişti ve diziye ünlü oyuncu Ayhan Taş dahil oldu. 

Başrollerinde  Şafak Sezer ,Binnur Kaya gibi deneyimli oyuncular bulunduran Türk Malı dizisi uzun süre önce yayınlanıp final yapmıştı. Daha sonra beğenilen dizi 2017 yılında yeni bölümleriyle seyircilerinin karşısına çıkmaya başlamıştı.Star TV ekranlarında yayınlanan Türk Malı dizisi bilindiği gibi izlenmeme sebebiyle Henüz 6. bölümündeyken aniden sezon finaline girmişti. Final yapması beklenilen dizi sezon finaline girince final beklentileri yok olmuştu. bir Son dakika haberiyle Star TV’nin sitesinde diziler bölümünden kaldırıldı. Şimdiden Türk Malı dizisinin başka bir kanala geçeceği mi yoksa final mi yaptığı merak konusu oldu.

Türk Malı dizisi ilk yayınlanmaya başladığında RTÜK uzmanları, yanlış kullanıldığını belirledikleri, kelime, deyim, özlü söz, özel isim, unvan, yer ismi, terim ve yabancı kelimeden oluşan 81 ifadeyi liste haline getirerek kanaldan savunma istemişlerdi. Bilindiği üzere yaz boyu ekranlarda olması beklenen dizi sürpriz bir şekilde 6. bölümüyle sezon finali kararı almıştı.

Dizinin reytinglerine baktığımız zaman aslında hiç de küçümsenemeyecek bir yerde olduğunu görüyoruz. Ancak dizinin hangi sebebten dolayı yayından kaldırıldığını önümüzdeki günlerde daha iyi anlayacağız.

 

Türk Malı Münferid Kimdir?
Türk Malı Yeni Sezon Diziden Ayrılan ve Yeni Gelen Oyuncular
Türk Malı Mehmet Ali Erbil (Bahattin) Neden Yok
Türk Malı Dizisi Yeni Sezon Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

“Türk Malı Neden Yayından Kaldırıldı ?” üzerine 1 yorum

  1. defne dedi ki:

    zaten nefret ediyorumm nefret dizi….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.