Türk Malı Neden Final Yaptı? 16 Temmuz Neden Yok?

Güncelleme 17 Ağustos

Türk Malı dizisi 6. bölümü ile 9 temmuz akşamı sezon finali yaparak ekranlara veda etmişti. Star Tv Türk Malı dizisinin 2. sezon çekimlerine başlama onayı verdi ve ekip tekrar sete çıktı. Türk Malı  dizisinin 2. sezonunda senaryo değişti ve diziye ünlü oyuncu Ayhan Taş dahil oldu.

Türk Malı Yeni Sezonu ile eylülde Star Tv’de

Güncelleme: Türk Malı dizisi yapımcısı Süreç Film Türk Malı Dizisi hakkında çıkan final yapacak haberlerine karşı açıklama yapan Süreç Film “Türk Malı dizisinin reytinglerinden gayet memnunuz. Dizinin sezon finali yapmasının çıkan asılsız haberlerle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Dizi ve kanal arasında yapılan anlaşma, Türk Malı’nın Temmuz ayında sezon finali yapıp, Eylül ayında tekrar ekranlara döneceği şeklindeydi” dedi. 

Türk Malı dizisine izleyiciden çok büyük şok. Star Tv ekranlarında ilk bölümü ile 28 mayıs akşamı izleyicisi karşısına çıkan Türk Malı  dizisi her ne kadar başladığı hafta ilk bölüm reytingleri sonrasında yaz sezonun en iddialı dizileri arasında gösterilse de ne yazık ki her hafta kan kaybetti ve 5. bölümü ile ilk bölümde aldığı reytingin 3’te 1’ini alamadı.

Yapımcılığını Süreç Film’in üstlendiği ve başrollerinde Mehmet Ali Erbil ve Şafak Sezer’in paylaştığı Türk Malı  dizisi için acil kriz toplantısı mahiyetinde bir toplantı yapıldı ve Türk Malı dizisi için sezon finali kararı alındı. Türk Malı dizisinin geleceğini belirleyen bu toplantı da Türk Malı dizisinin 6. bölümü ile 9 temmuz pazar akşamı sezomn finali yapması ve çok daha farklı ve kaliteli bir senaryo ile eylül ayında yeniden denenmesine karar verildi.

Görülen o ki Türk Malı  dizisi ilk bölümlerde elde ettiği izleyiciyi sektöre o gün farklı bir dizi gelmemesine rağmen kaybetti. Bu da izleyicinin senaryoyu veya dizinin bir şeyini beğenmediği anlamına gelir. Bu nedenle Türk Malı  dizisi için Süreç Film yaz boyu çalışacak ve daha güzel bir iş çıkar hatalar bulunup düzeltilirse yeni sezonda yine pazar akşamları Türk Malı  dizisi 2. sezonu ile izleyicisi karşısında olacak.

Şuan için Türk Malı  dizisi adına alınmış kesin bir final kararı yoktur; ancak Türk Malı dizisi senaryosu yeterli görülmezse yeni sezonda ekranlarımızda olamayabilir.

Türk Malı Reytingleri

Türk Malı 5. Bölüm 2 Temmuz 2017 Pazar 2.70 Reyting ile 2. sırada
Türk Malı 4. Bölüm  18 Haziran 2017 Pazar 3.87 Reyting ile 4. sırada
Türk Malı 3. Bölüm 11 Haziran 2017 Pazar 4.85 Reyting ile 3. sırada
Türk Malı 2. Bölüm 4 Haziran 2017 Pazar 5.41 Reyting ile 4. sırada
Türk Malı 1. Bölüm 28 mayıs 2017 Pazar 7.24 Reyting ile 1. sırada

dizibilgi google play

Türk Malı Neden Final Yaptı? 16 Temmuz Neden Yok? (1 Yorum)

  1. Nedeni basit abiye kuzu yarcan sipo ve arda melody kuzular bunlar olmadigi icin izlemedik izlenmedi mehmed ali erbil olsun diger yeni oyuncular cocuklar flena cok sahte berbatti iyiki kaldirdilar umariz abiye diziye doner.