Türk Dizileri Asya da! Diriliş Ertuğrul, Payitaht: Abdülhamid, Bir Zamanlar Çukurova ve Çukur

Burak 04 Ara 2018 Haberler  0

Diriliş Ertuğrul, Payitaht: Abdülhamid ve Çukur’un da aralarında olduğu diziler, Singapur’da düzenlenecek ATF Asya TV Forum ve İçerik Fuarı’n da sektör profesyonellerinin beğenisine sunulacak. ATF Asya TV Forum ve İçerik Fuarı 5-7 Aralık’ta Singapur’da düzenlenecek. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile dünyanın en önemli TV içerikli fuarlarında görücüye çıkacak. Kurulacak 54 metrekarelik ülke standında dizi filmlerimiz uluslararası sektörün beğenisine sunulacak. Diriliş Ertuğrul, Payitaht: Abdülhamid, Bir Zamanlar Çukurova ve Çukur gibi beğeniyle takip edilen yapımların fuar boyunca sektör profesyonellerine sunulacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve İstanbul Ticaret Odası iş birliğinde sektörün önde gelen temsilcilerinin oluşturacağı ticaret heyeti dünya profesyonelleriyle buluşacak. Fuarda Çin, Güney Kore, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Malezya, Sri Lanka ve Tayland gibi Türkiye’nin içerik sektörü açısından hedef pazarlar olan ülkelerin katılımcılarıyla doğrudan temas sağlanacak.

 

TÜRK DİZİLERİNİN BAŞARISI PANEL KONUSU

Fuarda, 150’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla 350 milyon dolarlık hacme ulaşan Türk dizi sektörünün başarısını ele alan panel düzenlenecek.

Türk dizilerinin uluslararası pazarlama başarısı ve bu alanda ABD’nin ardından ikinci sıraya yükselmesi, 5 Aralık’ta düzenlenecek panelin konu başlığı olacak. 

Ortadoğu, Balkanlar, Kuzey Afrika ve Güney Amerika’nın ardından Singapur ve Hindistan da Türk dizi sektörünün ihracat listesine girdi. Dünya sinema ve dizi sektöründe önemli bir yeri olan Hindistan’da popülaritesi artan Türk dizilerinin sayısı 7’ye yükseldi. Endonezya ve Pakistan’da Türk dizileri boy göstermeye başladı. İhracat geliri bakımından Amerika’nın ardından dünyada ikinci sırada yer alan Türk dizileri 150 ülkeye ihraç ediliyor.

Ortalama dizi maliyetinin 400 bin lira olduğu belirtilirken Türk dizilerine bölüm başına 50 bin dolara kadar ücret ödenebiliyor. Yılda 300 milyon doları aşan dizi ihracatının 5 yılda 750 milyon dolara yükselmesi bekleniyor. Türkiye’de izleyicinin yoğun ilgisi olan sektörde her yıl 100 yerli dizi yayın hayatına giriyor.

Singapur da düzenlenen ve farklı formatların tanıtımların yapıldığı fuara 700 ü aşkın firma ile yaklaşık 5 bin 500 sektör temsilcisinin katılması bekleniyor.

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Türk Dizileri Asya da! Diriliş Ertuğrul, Payitaht: Abdülhamid, Bir Zamanlar Çukurova ve Çukur” üzerine 1 yorum

  1. Günel. dedi ki:

    ❤️BİR ZAMAN ÇUKUROVA❤️Dizisi Çok Kemgin Bir Hekaye İki İnsanın Hayatında ❤️AŞK SEVGİ❤️Bu Aşkın Sonu İyi Olamaz Demir Züleha Yılmaz ÇUKUROVA BU HEKAYENİN KEMİNDE KEDERİNDE ÜZÜLEÇEK YILMAZ HAYATIN ÇUKUROVAYA GELDİKDE YALANLA BAŞLADI ZÜLEHA ONUN KARISI OLMADIĞIN. SÖYLEDİ BU HEKAYE ONUN HAYATIN KARALTDI BÜTÜN ŞEFLERİN İSE DEMİRE YÜKLEDİ DEMİR SUÇSUZ OLA BİLER AŞKI ÜÇÜN DEMİR YILMAZA KARŞI KIZĞINLIĞIN GÜNAHSIZ İNSANLARDAN CIKIR DEMİRİN ANESİ DEMİRİ MUTLU GÖRMEK İSTEYİR AMA BÜTÜN HEKAYENİ BİLSEDE SİR OLARAK SAKLAYIR BİR ANE ÖVLADI ÜÇÜN HER ŞEYİN İYİSİN İSTER DEMİRİN ANESİ OĞLUNIN HAYATIN YALANLAR ÜZTÜNDE KURDU BU DOĞRU DEYİL DEMİR ÇOÇUĞUN ONA AİD OLMADIĞIN BELE BİLMİR BİLDİKDE KAN SU YERİNE AKAÇAK DEMİR❤️ANESİNDEN❤️ ÜZ DÖNDEREÇEK ANESİ ONUN MUTLULUĞUN KARANLIKA APARDI ÇUKUROVANIN BAŞI BELALI YILMAZ DEMİRE ZERBE VURMAĞA BAŞLAR BU ZERBE ONLARIN HAYATIN MUTLU ETMEYEÇEK DEMİRİN ANESİN AŞK HEKAYESİ SİRLİ BU AŞK HEKAYESİN KAYNAĞI YILMAZA YARDIM EDEN İNSANDA DEMİR ONUN OĞLU OLAÇAK DEMİR ZERBE ALDIKDA SİR ACILAÇAK YILMAZIN HEKAYESİ ONA YARDIM EDEN İNSANINDA BAŞINA GELİP❤️BİR ZAMAN ÇUKUROVA❤️DİZİSİ BAŞKA ÖLKELERDE İYİ KARŞILANMASI GÖZEL OBRAZLARIN Kehramanları ÇOK GÖZEL Dizinin Kolektivine Uğurlar Arzu Ediriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.