Sokağa Çıkma Yasağı Uzayacak mı? Nereler Açık Olacak? Pazartesi Olacak mı?

Burak 10 Nis 2020 Haberler  0

Yayılım hızını arttıran Korona virüs salgını için yeni bir tedbir alındı. İç İşleri Bakanlığının açıklamasına bakılırsa kısa süreli 2 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde uzun zamandır böyle bir tedbir bekleniyordu. Peki Sokağa Çıkma Yasağı hangi illerde uygulanacak, kimler muaf olacak sorularına yanıt vermeye çalışalım.

Sokağa Çıkma Yasağı Gelen İller

Ülkemizde 2 süreyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bu sürenin uzayıp uzamayacağı hakkında henüz net bir bilgi yok. İşte Sokağa çıkma yasağı gelen o iller;

Sokağa Çıkma yasağında göze çarpan illerin başında İstanbul, Ankara ve İzmir geliyor. En çok nüfusa sahip olan bu 3 şehirde uygulanan bu tedbir beraberinde yayılım hızının da düşeceği söyleniyor. Uzmanlar alınan sokağa çıkma yasağı kararı sonucunda yayılım hızındaki düşüşleri 14 gün içinde fark edilir şekilde olacağını öne sürüyor. 32 ilde alınan bu tedbir 2 günlükle kalacak mı zamanla göreceğiz. Sokağa çıkma yasağı resmi gazete de 11 Nisan tarihinde yayınlanması bekleniyor.

Sokağa Çıkma Yasağı Gelen İller: Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van.

Sokağa Çıkma Yasağından Kimler Muaf?

Henüz bu konu hakkında net bir açıklama yapılmasa da zorunlu olan meslekler ile ilgili muaf çalışmaları olacağı söyleniyor. Sokağa çıkma yasağı kimleri kapsıyor Detaylar geldikçe yazımız güncel tutulacaktır. GÜNCELLEME: Ekmek Fırınları, Kargo Şirketleri, Petrol Ofisleri, Veterinerler, Eczaneler, Devlet Kurumları açık olacak ve faaliyetlerini sürdürecektir.

Sokağa Çıkma Yasağı Uzayacak mı? Pazartesi Var mı?

Ülkemizde halihazırda yayılmakta olan korona virüsün beraberinde getirdiği hafta sonu geçerli olan sokağa çıkma yasağı uzayacak mı herkes tarafından merak ediliyor. Zaten halihazırda 20 yaş altı ve 65 yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma yasağı 11 Nisandan itibaren tüm insanları kapsayacak. Bu virüs salınımını bu şekilde devam ettirirse sokağa çıkma yasağı uzayabilir. Bu konuyla ilgili henüz net bir karar alınmadı.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir