Show Ana Haber Yeni Sunucusu Ece Üner Kimdir ?

Show Ana Haber Sunucusu Ece Üner Kimdir ?

Jülide Ateş’in sürpriz bir şekilde istifa etmesinin ardından yeni ana haber sunucusunun kim olcağı merak edilmekteydi. Ayrılık kararını sosyal medya hesabından duyuran Jülide Ateş’in ardından yerine gelecek isim açıklandı. Ece ÜNER show ana haber’in yeni sunucusu oldu. Ece Üner kimdir ? Daha önce hangi kanalda sunuculuk yapmıştır.

Ece Üner Kimdir ? Kaç yaşında Kariyeri ve Çalıştığı Kanallar.

Jülide Ateş2in ana haber koltuğunu bırakmasının ardından yerine gelen Ece Öner’in kim olduğu merak konusu olmuştu. Son olarak Habertürk ekranında kariyerini sürdüren Ece Üner kariyerine Avrupa Birliği muhabiri olarak başlamıştır. 1981 doğumlu güzel sunucu Can Türk Genel Müdürü Dinç Üner’in kızıdır.

Paris’te Sorbonne Üniversitesi’de fransızca eğitimi alan Üner iyi derecede fransızca bilmektedir. Daha sonra Brüksel’de avrupa birliği üzerine eğitim almıştır. CNN Türk’te uzun bir süre görev yapmasının ardından Habertürk’e transfer olmuştur. Daha sonra CNN Türk’te spor servisinde hafta sonu spor haberlerini sunmuştur. Ece Üner bir dönem “Akşam Raporu” ve “Enine Boyuna” programlarınıda hazırlayıp sunmuştur.

 

dizibilgi google play