Şevkat Yerimdar Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Başrollerinde Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Salih Kalyon, Murat Akkoyunlu, Suzan Aksoy ve Pascal Nouma’nın yer aldığı Şevkat Yerimdar çok yakında FOX izleyicisiyle buluşuyor.

Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Erol Hizarcı’nın kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda Bülent İşbilen’in oturduğu Şevkat Yerimdar dizisi, izleyiciyi güldürmeye hazırlanıyor.

Başrol oyuncularının yanı sıra Ayşe Kökçü, Mazlum Çimen, Burak Demir, Barış Murat Yağcı, Eser Eyüboğlu, Pelin Orhuner ve Canan Maktal’dan oluşan deneyimli oyuncu kadrosunun izleyicisiyle buluşmasına sadece sayılı günler kaldı. Mahalledeki bir çok dükkanın sahibi olan saygıdeğer Cevdet Bey’in kızı Esin ile yine aynı mahallede yumurta dükkanı olan Şevkat Yerimdar arasında yaşanacak olan aşk hikayesini anlatan Şevkat Yerimdar ilk bölümüyle 26 Mayısta Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayacak.

Şevkat Yerimdar Dizisi Oyuncuları

Şevkat Yerimdar (Özgürcan Çevik)

Dizideki Şevkat Yerimdar Ankarılıdır. Adaletsizliğe tahammül edemeyen bir mahalle erkeğidir  ve öfke kontrolü vardır.

24 Ekim 1983 doğumlu yakışıklı oyuncu Ankaralıdır.  Üniversitesini Hacettepe Turizm bölümünde tamamladı. Daha sonra Özgürcan Çevik Bilkent Üniversitesinde tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Sinema hayatına başlamasında yardımcı olan , Ankara Tiyatrosunda  en iyi yardımcı erkek ödülünü almıştır. Şevkat Yerimdar dizisi nde başrol oyuncusudur.

 

Esin Uçar (Başak Parlak)

Dizide Başrol alan Esin Şevkatin İleride evleneceği kişidir.Cana yakın, kafası karışık, eğlenceli bir kızdır. Çok inatçıdır.

3 Kasım 1988 doğumlu güzel oyuncu Tekirdağlıdır. 170 Cm boyunda ve yaklaşık 55 kg’dır. Eğitim hayatını Maltepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur. Sinema,dizi hayatına başlamasında etken rol oynayan unsur ise reklamlardır. Reklamlarda tanındıktan sonra Sır Kapısı dizisinde rol almıştır.Yol almasında etken olan dizi ise Doktorlardır.

Cevdet Uçar (Salih Kalyon)

Dizide rol alan Salih Kalyon Esin’in babası ve Şevkatin ev sahibidir. Aynı zamanda zengin bir antikacıdır.

Salih Kalyon 1946 Ağrı doğumludur.  Aslen Trabzon Çaykara Koldere köyündendir. Ortaokulu bitirdikten sonra okumaya devam etmemiştir.1964’de henüz 18 yaşındayken İstanbul’a gelen Salih Kalyon burada tiyatro ile ilgilenmiştir. Aynı yıl içerisinde Ankara Sanat Tiyatrosunda profesyonel  oyunculuğa başlamıştır. İlk dizisi Bizimkilerde rol aldıktan sora ün kazanmıştır. Son olarak ise Eyvah Eyvah 3 filminde rol almıştır.

Murat Makar(Hamamcı Arşimed Kazım)

Cuma (Murat Akkoyunlu)

Dizideki rolü olan Tesisatçılık mesleğinde oldukça sakar olan gevşek bir Trakyalıdır.

20 mayıs 1973 doğumlu  tecrübeli oyunculu Bursa da doğmuştur. Devlet Operası Ve Balesi Gençleri  Yardımlaşma Vakfı (TABOV) da tiyatro hayatına başlamıştır. Aynı zamanda TRT için çocuk programları yapmıştır. 2014 Yılında Çakallarla Dans filminde başrol almıştır.

Niko (Burak Demir)

Mahalle muhtarıdır. Çok bilmiştir, hep ermiş gibi konuşur, kıssadan hisse hikayeleri anlatır.

3 Kasın 1978 yılında Ankara’da doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Mssfo Tiyatro  Oyunculuk mezunudur. 2007 Yılında İstanbul Bahçeşehir  Üniversitesinde İleri Oyunculuk Mezunu olmuştur. 2002-2006 yılları arasında Bilkent Üniversitesinde  tiyatroda rol almıştır. 2013 yılında  Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol almıştır.

Gizem (Canan Maktal)

Dizideki rolü ise,Güzel, akıllı ama alaycı ve şımarık bir kızdır. Esin’in yakın arkadaşıdır. Ağabeyi Bora ile birliktedirler.

6 Mayıs 1982 yılında İzmir de doğan Güzel oyuncu 174 cm boyunda ve yaklaşık olarak 55 kg’dir. Eğitimini Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında  Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuğa başlamasında yardımcı olan Köprü dizisidir. Yahşi cazibe dizisinde de rol almıştır.

Sanem (Semra Güzel)

Temiz kalpli, iyi niyetli bır kızdır. Esin ve Gizem ile liseden beri arkadaştır.

1 Haziran 1988 güzel oyuncu İzmirlidir. 167 cm ve yaklaşık olarak 55 kg olan oyuncu eğitimini Celal Bayar Üniversitesi Tasarımcılık bölümünde tamamlamıştır. Kariyerinde ilk olarak Alemin Kıralı dizisinde rol almıştır. Daha Sonra Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde rol almıştır.

Pascal (Pascal Nouma)

Dizideki rolü ise Antika koleksiyonu yapmak için Cevdet’in dükkanına gider. Önce Cevdet ile ahbap, sonra Şevkat ile kanka olur.

06 Ocak 1972 doğumlu Kamerun asıllı bir Fransızdır. Asıl mesleği futbol olan Noumayı Türkiyedeki başarılı olan Beşiktaş takımından biliyoruz. Futbolu bıraktıktan sonra türkiyede yaşamaya devam ettirmektedir. Yüksek bir Türkçe konuşma yeteneği olan Nouma kendini dizi hayatına başlatmıştır.

Marika (Suzan Aksoy)

Dizideki rolü ise Niko ve Bahar’ın annesidir. Kocası 10 yıl önce ölmüştür. Çarşıda tuhafiye dükkanı vardır. Anaç bir kadındır.

19 Aralık 1956 yılında doğan tecrübeli oyuncu İstanbul da doğmuştur. İstanbul Belediye Konservatuvarı mezunudur. 1977 yılında İşçi adlı bir tiyatro kurmuştur. 1981 yılından beri Profesyonel oyunculuk yapmaktadır. İlk dizisi Çemberimde Gül Oynadır. Son olarak Evlenmeden Olmaz filminde oynamıştır.

Gülperi (Ayşe Kökçü)

21 Mayıs 1955 tarihinde İstanbul da doğan tecrübeli oyuncu Lise eğitimine kadar özel bir kolejde okuyan oyuncu  1975 yılında İstanbul Belediye Konservatuvarında tamamlamıştır. Tiyatrolar da bir süre oynadıktan sonra Bizimkiler dizisinde oynamıştır. Son olarak ise Tanıklar dizisinde oynamıştır.

Bozkır (Mazlum Çimen)

18 Haziran 1988 yılında doğan oyuncu Elbistan da doğmuştur. Aslen Tuncelilidir. İstanbul da Devlet Konservatuvarında keman eğitimi almıştır. 4 Yıl okuduktan sonra bale eğitimi almıştır. Kendi çalışmalarına başladığı zaman 1980 yıllarıydı. 2008 yılında aldığı ödül ise En İyi Müzik ödülüdür.

Bora (Barış Murat Yağcı)

21 yaşındaki yakışıklı oyuncu profesyonel Basketbolcudur. İzmir Alaçatıda doğmuştur.

İsmail (Eser Eyüboğlu)

1984 yılında dünyaya gözlerini açan oyuncu 33 yaşındadır. 1984 yılında Bilkent Üniversitesinde Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur.

Tezene (Pelin Orhuner)

29 Ocak 1988 yılında doğmıştur. Yaklaşık olarak 165 cm boyundadır.Üniversite eğitimini Doğuş Üniversitesinde tamamlamıştır.

Uğur Serhan

Son olarak Aramızda Kalsın dizisinde hayat verdiği Battal karakteri ile izleyicisi karşısına çıkmıştı.

Cem Cücenoğlu

Açelya DEVRİM YILHAN(Seval)

 

Şevkat Yerimdar Tanıtım Fragmanı

 

dizibilgi google play

Şevkat Yerimdar Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (11 Yorum)

  1. oyuncuların doğum bilgilerinin çoğu yanlış nasıl bilgi paylaşıyorsunuz. iyice araştırın öyle ekleyin siteye. uydur kaydır bilgileri doldurmuşsunuz.. milletide yanlış bilgilendiriyorsunuz. yapamıyorsanız bırakın bu işi yalan bilgilerle milleti kandırmayın.

  2. Bozkır abi yani mazlum çimen 1988 de doğup da nasıl 1980 de kendi çalışmalarına başlıyor zamanda yolculuk mu yapmış düzgün yazalım lütfen