Şevkat Yerimdar Cevdet Uçar Kimdir ? (Salih Kalyon)

Başrollerinde Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Salih Kalyon, Murat Akkoyunlu, Suzan Aksoy ve Pascal Nouma’nın yer aldığı Şevkat Yerimdar 26 Mayıs Cuma akşamı 20. 00 da FOX TV’de izleyicisiyle buluşuyor.

Mahalledeki bir çok dükkanın sahibi olan saygıdeğer Cevdet Bey’in kızı Esin ile yine aynı mahallede yumurta dükkanı olan Şevkat Yerimdar arasında yaşanacak olan aşk hikayesini anlatan Şevkat Yerimdar ilk bölümüyle 26 Mayısta Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayacak.

Şevkat Yerimdar Cevdet Uçar Kimdir ?

Zengin bir antikacı olan Cevdet Uçar mahalledeki tüm dükkanların sahibidir. Kızı olan Esin Fransa’dan döndükten sonra dükkanların tüm gelirini ona bağlar. Esin’e bir araba alır ve onu mahallenin asi ruhlu ve dürüst delikanlısı Şevkat Yerimdar’a emanet eder. Şevkat babacan olan Cevdet Bey’i kıramaz.

Şevkat Yerimdar Salih Kalyon Kimdir ?

Salih Kalyon 1946 Ağrı doğumludur.  Aslen Trabzon Çaykaralı’dır. Ortaokulu bitirdikten sonra okumaya devam etmemiştir. 1964’de henüz 18 yaşındayken İstanbul’a gelen Salih Kalyon burada tiyatro ile ilgilenmiştir. Aynı yıl içerisinde Ankara Sanat Tiyatrosunda profesyonel  oyunculuğa başlamıştır. Tiyatronun yanında bir çok dizi ve filmde rol almıştır.

İlk dizisi Bizimkilerde Sedat rolünde  oynadıktan sonra ün kazanmıştır. Tolga Çevik ile Komedi Dükkanında oynamış, Sümela’nın şifresindeki imam karakteri ile izleyicilerini çok güldürmüştür. Son olarakta Eyvah Eyvah 3 filminde rol almıştır. Salih Kalyon evli ve bir kız babasıdır.

Şevkat Yerimdar 1. Bölüm Fragmanı

 

 

 

dizibilgi google play