Sevgili Geçmiş Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Burak 08 Kas 2019 Oyuncu Kadrosu  0

Sevgili Geçmiş Dizisinin Yönetmeni ve senaristi değişti !

Sevgili Geçmiş dizisi Urla’da çekimlerine devam edilen Sevgili Geçmiş,Star TV ekranlarında izleyicilerle buluşmak için gün sayıyor. Dizinin yayın tarihi belli oldu. Sevgili Geçmiş, Cuma akşamları izleyicilerin karşısına çıkacak. Dizinin ilk yayın tarihi ise 25 Ekim Cuma olarak belirlendi. Sevgili Geçmiş dizisinin başladı. Bu nedenle sevgili geçmiş oyuncuları, sevgili geçmiş kadrosu ve karakterleri hakkında aşağıda detaylı bilgi alabilirsiniz.

sevgili geçmiş oyuncu kadrosu

 

Star Tv nin yeni dizisi, 2019-2020 sezonu için Süreç Filmin Star Tv için hazırladığı Sevgili Geçmiş dizisi Ağustos 2019 da çekimlere başladı.  İzmir  Urla da çekilecek. 3 kız kardeşin gizemli bir mektubun ardından birbirlerini bulma hikayesini anlatan dizinin oyuncu kadrosu ile ilgili netleşen bilgileri sizlerle paylaşalım.

Yapımcılığını  Süreç Film üstleniyor.
Senaryosunu Funda Alp kaleme alacak, Yeni senaryoları artık Gül Abus yazacak. 
Yönetmenliğini Aydın Bulut yapacak. Yeni yönetmen Osman Kaya oldu. 

Sevgili Geçmiş Oyuncuları

Ece Uslu, Emre Kınay, Sevda Erginci, Çiçek Acar, Seçkin Özdemir, Burak Yamantürk, Melis Sezen, Özge Özacar, Zeynep Gülmez, Renan Bilek, Hülya Duyar, dizide önemli karakterlere hayat verecekler. Erkan Petekkaya konuk oyuncu olacak, Burak Çelik, Elifcan Ongurlar ve Melih Selçuk

Sevgili Geçmiş Dizisi Konusu

Sevgili Geçmiş dizisinde 3 kız kardeşin gizemli bir mektubun ortaya çıkmasıyla başlayan serüveni anlatılacak.

Mektupla birlikte birbirlerini bulma hikayesi anlatılacak.

Birbirinden habersiz büyümüş üç kız kardeş bir gün gizemli bir mektup alırlar ve aralarından birinin düğününde buluşurlar. Ama düğün gecesi kendilerini hiç beklemedikleri bir durumun içinde bulacaklardır. Biri müzisyen, diğeri doktor, bir diğeri ise uçsuz bucaksız üzüm bağlarının sahibi olan üç kardeş o geceden sonra Ege’nin güzel kasabası Güneşli Bahçe’den çıkamazlar ve birlikte yaşamaya mecbur kalırlar. Bir kriz durumunda oluşan bu mecburiyet hali zamanla yerini kardeşliği, arkadaşlığı ve dayanışmayı keşfetme macerasına bırakır.

Sevgili Geçmiş Dizisi Nerede Çekiliyor?

Sevgili Geçmiş dizisi çekimleri Urla da yapılacak.

Sevgili Geçmiş dizisinin köy/kasaba çekimleri İzmir’in Urla ilçesinin Kuşçular köyünde olacak. Eşsiz doğası ve rüzgar gülü manzaraları ile çok beğenilecek.

İzmir ile Urla’nın Kuşçular köyü arası 43 km’dir. İçerinde çok sayıda site ve kooperatif bulunmaktadır.

Sevgili Geçmiş Dizi Oyuncuları

Ece Uslu

9 Eylül 1974 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Annesinin adı Nazan Uslu’dur. 1976 yılında kelebek gazetesinin düzenlediği çocuk güzeli yarışmasında 2.oldu. Lise yıllarından itibaren Başak Gürsoy mankenlik ajansına bağlı olarak beş sene boyunca fotomodellik ve reklam oyunculuğu yaptı.

1989 yılında “İz Peşinde” adlı dizi ile oyunculuk kariyeri başladı. Kızım Nerede, Son Ders: Aşk ve Üniversite, Ayıp Ettik, Elveda Derken, Sırça Köşk, Üç Kadın, Ölümüne Sevdalar, Büyü, Aşkımızda Ölüm Var, Zerda, Bana Abi De, Benimle Evlenir Misin, Zerda, Karagül gibi bir çok dizi ve filmde rol almıştır.

Emre Kınay (Cemal Doğan kimdir)

5 Mart 1970 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi Remziye Kınay ve babası tiyatrocu. Besteci Erdem Kınay’ın ağabeyidir. İlk, orta, lise eğitimimi İstanbul Küçükçekmece’de tamamladı. 1990 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde okudu. 2004 yılında oyuncu Emine Ün ile evlendi. Duru (d.2005) adında kızı var. 30 Mart 2009 tarihinde boşandılar.

Televizyon dünyası ile ilk kez “Yüzleşme” adlı diziyle tanıştı. 2003 yılında “İnşaat” adlı filmde Ali karakterini canlandırdı. 2005 yılında Duru Tiyatro’yu kuran Emre Kınay, 2006-2008 yıllarında yayınlanan İki Aile adlı dizide Oğuz Karaman karakterine hayat vermiş, ardından 2009 yılında Aile Reisi, 2010 yılında Sensiz Yaşayamam, 2010-2011 döneminde Düriye’nin Güğümleri adlı yapımlar ile kariyerine devam etmiştir.

Sevda Erginci (İpek kimdir)

3 Ekim 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 15 yaşından itibaren oyunculuk ve tiyatro ile ilgilenen Sevda Erginci’nin tiyatro ile ilk buluşması Semaver Kumpanya’da çocuk tiyatrosunda “Paki ve Sevgi Çiçekleri” oyunu ile olmuştur. Koyu Kırmızı adlı dizi ile televizyon dünyasına adım atan Sevda Erginci, aynı yıl Osmanlı Devletinin son yıllarını konu alan Veda adlı dizide Lamia karakterini canlandırmıştır. Sevda Erginci daha sonra Hayat Bazen Tatlıdır, Karagül ve Ver Elini Aşk, Yasak Elma dizilerinde rol almıştır.

Çiçek Acar (Gülistan kimdir)

1981 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvar mezuniyetinin ardından ilk oyunculuk deneyimini 2006 senesinde 29-30 adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. Daha sonra İspinozlar, Gece Gündüz, Ayrılık, Dehşetin Tanıkları, Başka semtin Çocukları ve 72. Koğuş gibi projelerde rol almıştır. 2017 yılında ise Atv ekranlarında yayınlanan Cennetin Gözyaşları dizisi oyuncu kadrosuna dahil olmuştur.

Kendisi gibi oyuncu olan Erkan Bektaş ile evlenmiş ancak boşanmıştır. 2009 doğumlu Umut isminde bir oğlu vardır.

Melis Sezen ( Deren Kutlu kimdir )

2 Aralık 1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü’nden mezun olan Melis Sezen, Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Kanal D ekranlarında yayınlanan Leke dizisinde Yasemin karakterine hayat veren Melis Sezen, 1.69 metre boyunda, 54 kilo ve Yay burcudur.

Seçkin Özdemir (Sinan Malik kimdir)

25 Ağustos 1981 dünyaya gelen Seçkin Özdemir aslen Sinopludur. Dizi oyuncusu olan Özdemir ayrıca dj ve sunucudur. Star TV ekranlarında yayınlanan Kiralık Aşk dizisinde rol almıştır. 2008 yılında Yaban Gülü dizisiyle kariyerine adım atan Seçkin Özdemir daha sonra 2012 yılında yayınlanan Al Yazmalım dizisindeki İlyas karakteriyle ünlenmiştir.

Burak Yamantürk (Kenan Soykan kimdir)

Kenan Soykan:

Güneşli Bahçe’nin bıçkın delikanlısı Kenan, gayri meşru işlere bulaşmak zorunda kalır. Zamanla kendi ayakları üzerinde durmayı başarır ama yine bildiği, öğrendiği yollarla. Artık alacak tahsilatı, çek senet işleri yapan biridir. Sert görünümünün ardında, nüktedan biri yatar. Başından birçok aşk macerası geçmiştir ama birine bağlanmak ona göre değildir. Ta ki Deren’le tanışana kadar. Kendisinden oldukça farklı bu şehirli kadına âşık olur.

Kenan, çocukluğunda başına gelen talihsiz olaylardan dolayı biraz karanlık işlere yönelmek zorunda kalmış bir adam. Sert görünümlü bir adam ama bunun yanında da sempatik ve eğlenceli bir adam.Deren ne kadar içine kapanık ise, Kenan o kadar dışa dönük.İçinden nasıl geliyorsa öyle davranan bir adam.Biraz gel gitli bir aşk olacak

Burak Yamantürk

Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden mezun olan yakışıklı oyuncu Burak Yamantürk 23 Aralık 1983 Kocaeli doğumludur. İlk oyunculuk deneyimini Veda dizisinde canlandırmış olduğu Kemal karakteri ile gerçekleştiren Burak Yamantürk Modern dans eğitimi de almıştır. Oyunculuk kariyerinde en iyi çıkışını Tatar Ramazan dizisi ile gerçekleştirmiştir.

Özge Özacar

1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile yaşayan Özge Özacar, daha sonra Oyunbozan ve Lise Devriyesi dizisinde rol almıştır.

sevgili geçmiş oyuncuları

Zeynep Gülmez (Müjgan)

10 Temmuz 1974 tarihinde Bursa’da doğmuştur. İlkokul, ortakoul ve liseyi Bursa’da okuduktan sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu.
1996 yılında mezun olunca Bursa Devlet Tiyatrosu’nda sözleşmeli sanatçı olarak göreve başladı. 3 sezon tiyatro oyunlarında oynadıktan sonra 1998 yılında ayrılarak İstanbul’da ikamet etmeye başladı. 1999 -2000 yılları arasında Yalçın Menteş Tiyatrosu’nda, 2000-2001 yılları arasında Kandemir Konduk Tiyatrosu’nda, 2004 – 2005 yılları arasında Oyun Atölyesi’nde 2007 – 2008 yılları arasında Donkişot Tiyatro’da ve 2008 – 2009 yılları arasında Tiyatro Cef’te oyuncu olarak görev yaptı.

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra 1992 yılında “Mahallenin Muhtarları” isimli dizideki “Esra” karakteriyle dizi oyunculuğu yapmaya başladı.

sevgili geçmiş dizisi oyuncuları

Renan Bilek

1968 yılında istanbul’da doğmuştur. Galatasaray Lisesi mezunudur. Lise yıllarında Leke adlı bir müzik grubu ile gitar ve basgitar kullanmıştır. Grup dağıldıktan sonra 1998 yılında yine Leke adında bir albüm yaptı.“Öyle Bir Geçer Zaman ki” adlı dizide “Süleyman” karakterini canlandırdı. “Doksanlar” dizisinde Bekir Tuncay karakterini canlandırdı.

sevgili geçmiş dizisi

Hülya Duyar (Afet)

İpek’in annesi

26 Haziran 1970 doğumlu oyuncu Hülya Duyar aslen Sivas’lıdır ve Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Ancak çocukluk ve gençlik yıllarının büyük bir bölümü Almanya’da geçmiştir.

Tiyatro’ya makyaj sanatçısı ve kuaför olarak adım atan Hülya Duyar bugüne kadar Günlük, Janjan, Made in Europe, Bir Bulut Olsam, Evet, Gönülçelen, Zenne, Mutluluk, Karagül, Deliha, Kuzu, Evlat Kokusu ve Fazilet Hanım ve Kızları gibi bir çok projede rol almıştır.

sevgili geçmiş

Erkan Petekkaya (Konuk Oyuncu)

11 Aralık 1970 yılında Elazığ’da dünyaya gelmiştir. Aslen Diyarbakırlıdır. Çocukluğu İstanbul’da geçmiştir. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezundur. 1998 yılında Güzel Günler dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

1993 yılından bu yana Devlet Tiyatroları’nda kadrolu oyuncu olarak sahne almaktadır. 2003 yılında Didem Petekkaya ile evlenen Erkan Petekkaya’nın Cem Cano Petekkaya isminde bir erkek çocuğu vardır.

Paramparça, Dila Hanım, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Hanımın Çiftliği, Beyaz Gelincik, Japonyalı Gelin, Bedel ve Aynalı Tahir gibi dizilerde rol almıştır.

sevgili geçmiş

Yunus Narin (Aras)

1989’da İzmir’de doğdu. Liseyi İzmir Kız Lisesi’nde bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sinema – Tv bölümüne girdi. Bir yandan fotoğrafçılıkla uğraştı. Öğretimi halen devam ederken 2012 yılında oyunculuk eğitimi almak için İstanbul’a geldi. 2 sene Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi (sahne3)’te temel oyunculuk eğitimi ve Stella Adler eğitimi aldı. Michael Chekhov Europe workshopuna katıldı. Yılanların Öcü, İstanbullu Gelin gibi dizi projelerinde yer aldı. Deney Atölyesi’yle tanıştıktan sonra TV projelerinin yanı sıra Salome Erte’si oyunuyla tiyatroya merhaba dedi.

sevgili geçmiş dizisi

Mihriban Er

7 Eylül 1966 tarihinde dünyaya geldi. 1987’de TRT kanalında yayınlanan Saat Sabahın Dokuzu isimli televizyon dizisi ile ilk defa ekranlar karşısına geçti. Usta oyuncunun önemli rol oynadığı yapımlar arasında, Feraye Gürel karakteri ile yer aldığı 240 bölümlük Alın Yazım dizisi ve Gülten karakteri ile yer aldığı Köksüz filmi var. Binbir Gece, Ezo Gelin, Böyle Bitmesin, Yangın Ayşe gibi dizi projelerinde yer almıştır.

sevgili geçmiş

Burak Çelik (Mahir Denizhan)

Mahir Denizhan

Mahir kasaba tarafından çok sevilen, saygı duyulan bir adamdır. Adalet duygusu her zaman ön plandadır. İnsanlar için iyilik yapmak, onlara yardım etmek onun için özel bir durum değil olağandır. Diğer insanlarla yakın bir ilişkisi olmasına rağmen yalnızlıktan hoşlanır.

Mahir için dönüm noktası, Azra’nın kasabaya gelmesidir. Sakin, düzenli bir hayat yaşarken hayatı Azra ile tanışmasından itibaren değişir.

Burak Çelik

21 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul Eyüp’de doğdu. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra üniversiteye hazırlanmaya başladı. Aynı zamanda da babasına ait otopark’ta çalıştı. O esnada, ünlü menajer Ataberk Oral ile tanıştı. Yakışıklı oyuncu Ataberk Oral’ın desteği ile 2013 yılında Best Model Of Turkey yarışmasına katılarak birinci oldu. Burak Çelik’in bu yarışmada elde ettiği başarı yapımcıların dikkatlerini çekti. Modellik yapan karizmatik oyuncu Hakan Akkaya’nın bir defilesinde baş manken olarak sahneye çıktı. Sanatçı Hande Yener’in ”Hasta” adlı klibinde rol aldı. Ayrıca Hande Yener’in Kraliçe adlı albüm kapağında da boy gösterdi. Gerek fiziği gerek yakışıklılığıyla kızların gönlünde taht kurmuştur. Burak Çelik kendisi gibi 2013 Best Model Of Turkey yarışmasında birinci olan Ayşenur Özkan ile ailelerinden habersiz bir şekilde evlendi. 2 yıl süren evlilikleri şiddetli geçimsizlik gerekçesi ile sona erdi.

sevgili geçmiş dizisi

Elifcan Ongurlar (Çilem Doğan)

1993 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelen ve burada Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Elifcan Ongurlar, ekranların dikkat çeken başarılı ve güzel oyuncularından biri olmayı başarmıştır.

Elifcan Ongurlar 2012 yılında rol aldığı “Ateşin Düştüğü Yer” filminde canlandırdığı “Ayşe” karakteri ile büyük beğeni toplamıştır.

Ongurlar, ekranlarda ilk olarak İlker Kaleli ve Nazan Kesal gibi önemli isimlerle birlikte rol aldığı “Kayıp Şehir” adlı dizide canlandırdığı “Seher” karakteri ile dikkat çekmiştir. Ongurlar ardından “Kara Ekmek“de “Mine” karakterine hayat vermiştir. Kariyerinde hızlı bir yükseliş yakalayan Elifcan Ongurlar “Kiralık Aşk” dizisinde “Fikret Galo” rolünü canlandırmıştır.

“Kızlarım İçin” dizisinde Fikret Kuşkan ve Tuvana Türkay ile birlikte rol aldı.

sevgili geçmiş dizisi

Burak Demir

3 Kasım 1978 Ankara doğumludur. Bilkent Üniversitesi Mssf Tiyatro oyunculuk mezunudur. 2007 yılında İstanbul Bahçeşehir Üniversitesinde İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamladı.Bizim Evin Halleri adlı dizide canlandırdığı Rüzgar Aslan ve Muhteşem Yüzyıl adlı dizide canlandırdığı Hüseyin Çavuş karakteriyle tanınmıştır.

SEVGİLİ GEÇMİŞ

Melih Selçuk

7 Şubat 1984 yılında Mardin’de doğmuştur. Eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlamıştır. Oyunculuk kariyerine Süt sinema filmi ile başlayan Melih Selçuk; Adını Feriha Koydum dizisinde canlandırdığı karakterle tanınmaktadır.
Pis Yedili dizisinde, Aşk Ağlatır, Toprağa Uzanan Eller ve Süt sinema filmlerinde rol almıştır.

sevgili geçmiş yurdaer okur

Yurdaer Okur

İlk bölümü 25 Ekim Cuma günü seyirciyle buluşacak olan Sevgili Geçmiş dizisinde Erkan Petekkaya nın adının geçtiği rolü Yurdaer Okur Oynamıştır.

29 Ekim 1974 yılında Rize de doğdu liseyi, Samsun Bafra Süper Lisesi’nde okudu. Liseden mezun olduktan sonra üniversiteyi Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümünde okudu fakat okulu bitirmedi.

Okulun 3. senesinde okuduğu bölümün kendisini yansıtmadığını düşündü ve okuldan ayrıldı. 1994 yılında Hacettepe Üniversite Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünü kazandı ve buradan mezun oldu. Bölümü bitirdikten sonra yüksek lisans yaptı. Yüksek lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde yaptı.

1999 yılında Genco Erkal ile tanıştı. Dostlar Tiyatrosuna katıldı. Burada Yalınayak Sokrates adlı bir tiyatro oyunun rol aldı. 2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda göreve başladı. 2002 yılında Diyarbakır Devlet Tiyatrosuna atandı. Bir çok alanda Diyarbakır’lı oyunculara dersler verdi. Bir çok tiyatro oyununda yer aldı.

2000 yılından beri dizi ve filmlerde yer aldı. Bunlardan en ünlüleri Karadayı, Sakarya Fırat, Kısık Ateşte 15 Dakika ve Köprü’dür.

 

SEVGİLİ GEÇMİŞ 1. BÖLÜM FRAGMANI

 

Sevgili geçmiş dizisi oyuncuları yukarı da ki gibidir. Diziye girecek yeni oyuncular oldukça konu da sık sık ekleme yapılarak paylaşılacaktır.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Sevgili Geçmiş Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Yeni yetenek yeni yüz gormek istiyoruz genç yetenekler anlaşıldı bu diziyi seyretmiyecegiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir