Seven Ne Yapmaz Nerede Çekiliyor? Hangi Köyde(Karabük Safranbolu)

Burak 24 Tem 2017 Haberler  0

Seven Ne Yapmaz dizisinin başlama tarihi 6 eylül çarşamba olarak açıklandı. Seven Ne Yapmaz’a zorlu sezonda başarılar diliyoruz. 

Atv ekranlarında izleyicisi karşısına çıkması beklenen yeni dizi Seven Ne Yapmaz dizisinde geri sayım başlıyor. diziyle ilgili gelen haberler netleşmeye başlarken en çok merak edilen konulardan biri de dizinin nerede çekileceği. Seven Ne Yapmaz dizisi ile ilgili kesin bilgiler olmasa da dizinin aslında bir Karadeniz dizisi olacağı ve Karabük’ün güzel ve şirin ilçesi Safranbolu’da bir köyde çekileceği ile ilgili bilgiler de gelmekte.

Ozan isminde çapkın ve yakışıklı bir  genç artık durulması için anne ve babası tarafından halasının yanına köye gönderilir. Ozan’ın anne ve babası Ozan’ı köye göndererek düzeleceğini düşünmektedir. Ancak Ozan durur mu köyün en güzel ve çalışkan kızına aşık olur. Nazlı annesiz büyümüş narin ve el bebek gül bebek bir kızdır. Ozan onu görür görmez etkilenir. Ozan’ın Nazlı’yı hak etmesi için çok çaba göstermesi gerekmektedir. Köyün dedikoducu kızı Hatice Ozan ve Nazlı’yı yan yana görünce fırtınalar koparır ve Ozan laf çıkmasın diye Hatice ile evlenmek zorunda kalır ve hikayemiz Safranbolu’da başlar.

Safranbolu Neresidir ?

Karabük ilinin  şirin ilçesi Safranbolu tarihi ve mimari açıdan estetik evleriyle meşhurdur. Ancak Safranbolu’yu güzel yapan sadece evleri değildir elbet. Safranbolu UNESCO tarafından 17 Aralık 1994 tarihinde Dünya Miras Listesi’ne alınarak “Dünya Kenti” unvanını almıştır. Dünya Miras Şehirleri Organizasyonu’nun (OWHC) aktif üyesi olan Safranbolu’da 2000 yılında OWHC yönetim kurulu toplantısı düzenlenmiştir. İlçe 1995 yıllında Karabük ilimize bağlı bir ilçe olmuştur. ilçe merkezine bağlı 1 belde 25 mahalle ve 55 köy bulunur. ilçe 2015 yıllı itibari ile nüfusu 59.800’dır.

Safranbolu’da gezilecek ve görülecek yerleri sizler için araştırdık; Tokatlı Kanyonu, Kristal Teras, İncekaya Su Kemeri,  Bulak Mencilis Mağarası, Kaymakamlar Gezi Evi, Cinci Hanı ve Hamamı,  Yörük Köyü, Safranbolu Evleri, Hıdırlık Tepesi, İzzet Mehmet Paşa Cami, ve  Safranbolu Saat Kulesi

Seven Ne Yapmaz 2. Tanıtım Fragmanı

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Seven Ne Yapmaz Nerede Çekiliyor? Hangi Köyde(Karabük Safranbolu)” üzerine 2 yorum

  1. Gülbe Şeker dedi ki:

    Ne çok isim değiştirdi hızına yetişemiyorum

  2. Mahri dedi ki:

    Abim aksham mailinize bakin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.