Sevda’nın Bahçesi Eray Kimdir? (Berat Yenilmez)

Sevda’nın Bahçesi dizisi ilk bölümü ile 23 eylül cumartesi akşamı Kanal D ekranlarında izleyicisi karşısına çıktı. Sevda’nın Bahçesi dizisi başladığında bize gelen en önemli soru dizide Eray karakterine kimin hayat verdiği oldu. Zira Eray karakteri çok tanıdık gelmekteydi ama çoğu kişi bu ismi yakından tanımasına rağmen çıkaramamıştı; çünkü Sevda’nın Bahçesi dizisinde Eray karakterine hayat veren Berat Yenilmez çok kilo almış ve yeni bir tarz ile ekranlarımıza konuk olmuştu.

Sevda’nın Bahçesi dizisinde Levent’in en büyük yardımcısı ve aile dostu olan Eray Levent’in eski eşi Sevda’ya aşık olmuştu hem de körkütük. Tabi ki Eray Sevda’nın gerçekte kim olduğundan haberi yoktu. Sevda’nın Bahçesi  dizisinde Eray karakterini Seksenler dizisinde pastahaneci Sami karakteri ile tanıdığımız Berat Yenilmez hayat vermekteydi.

Berat Yenilmez Kimdir?

1970 yılında Sakarya’da dünyaya gelen Berat Yenilmez 47 yaşındadır. Çok iyi Ege ve Trakya şivesi konuşan Berat Yenilmez aslen tiyatrocudur. Avusturalya’da tiyatro eğitimi alan Berat Yenilmez Türkiye’de de Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitimlerini tamamlamıştır. Son olarak 2014 yapımı Bana Masal Anlatma filminde rol almıştır.

 

dizibilgi google play