Sevda’nın Bahçesi Defne Kimdir ? (Alina Boz)

Burak 30 Ağu 2017 Sevda'nın Bahçesi  0

Kanal D’nin yüksek maliyetli dizileri arasında yer alması beklenen Sevda’nın Bahçesi dizisi için artık sayılı günler kaldı. Yapımcılığını Faruk Tutsak’ın üstlendiği dizide yönetmen koltuğunda Emir Kahlilzadeh oturuyor. Birol Güven senarist olduğu dizide Sibel Can , Emre Kınay , Alina Boz  Begüm Kütük, Baran Bölükbaşı , Esra Kızıldoğan,  Berat Yenilmez,  Mehmet Bozdoğan , Hakan Atalay ,  Yasemin Öztürk , Melehat Abbasova , Haydar Köyel , Doğa Konakoğlu  gibi ünlü oyuncular yer alıyor.

Alina Boz Kimdir ?

Dizide Defne rolüyle karşımıza çıkacak olan Alina Boz 14 Haziran 1998 tarihinde Rusya, Moskova’da dünyaya geldi. Babası Bulgar göçmeni Türk annasi ise rustur. Alina 7 yaşına kadar Rusya’da kaldıktan sonra babasının işi gereği İstanbul’a gelirler. Türkiye’ye geldikten sonra dans ve tiyatro eğitimi almaya başladı. İlk dizisi Cesur Hemşire’de Canan rolüyle bir anda şimşekleri üzerine çekti.

Alina Boz küçük yaşına rağmen TV’nin aranan isimleri arasındaki yerini aldı. Birçok reklam filminde oynadı. En çokta soyadımdan dolayı Murat Boz ile akraba olup olmadığı merak edildi. Havacılık meslek lisesinde okuyan Alina 1.72 boyunda ve 50 kilo ağırlığındadır. Alina Boz Paramparça dizisinde Hazal karakterini başarıyla canlandırmıştır. 

Alina Boz İnstagram

https://www.instagram.com/alinaboz/

Sevda’nın Bahçesi Tanıtım Fragmanı

Sevda’nın Bahçesi Neden Erken Final Yapıyor? İşte Gerçek Nedeni
Sevda’nın Bahçesi Ne Zaman Final Yapacak? İşte Detaylar
Sevda’nın Bahçesi Eray Kimdir? (Berat Yenilmez)
Sevda’nın Bahçesi Levent Kimdir ? (Emre Kınay)

“Sevda’nın Bahçesi Defne Kimdir ? (Alina Boz)” üzerine 1 yorum

  1. ? dedi ki:

    Aaa bu Burak Yörük’ün sevgilisi olan kız değil mi ya?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir