Sev Yeter 238. Bölüm Özeti 15 Mayıs Çarşamba Fragmanı

Burak 21 Nis 2019 Sev Yeter  0

Raman, Aliya ile Karan’ın nişanına son anda engel olmuştur. Adi ve Ishita tüm olanlara rağmen Raman’ın bu hareketini takdir ederler. Aliya’nın dadisi Mani’ye kızar ve Aliya’yı üzecek durumlardan uzak durmasını ister. Raman ve ailesi eve dönerler. Aliya da dadisi ile birlikte odasına gider…

Sev Yeter 15 Mayıs Çarşamba Özeti

Ishita ertesi sabah Raman’ı uayandırır. Fakat Raman konuşmaz. Ishita giderken Raman duş almak ister fakat Ishita duşun bozul olduğunu söyleyen bir not bırakmıştır. Daha sonra giyinmek ister ve gömleğinin üzerinde bir not daha bulur. Notta bu gömleği giymeyeceğini biliyorum yazılıdır. Raman o zaman neden koydun ki diye söylenir. Dolabı açtığında bir not daha görür. Benim seçtiğimi giymeyeceğini biliyordum yazmaktadır.

Aliya’nın dadisi onu için dua ederken işi halledeceğini söyler. Shagun içeri girer. Dadi onu kızdıracak şeyler söyler. Shagun ona sinirlense de Mani’ye şirin görünmek için bir şey söylemez. Bayan Bhalla, Nelu’dan kahvaltı hazırlamasını ister. Ananya’yı okula bırakacağını söyler. Simmi o bana yalan söyledi diyerek kahvaltı yapmayacağını söyler.

Ishita, Simmi niçin Ananya’ya ters davranıyor diye sorar. Ruhi bildiklerini anlatır. Pihu evde krep ister. Dadi ise sebze yiyeceklerini söyler. Mani’nin sürekli öfkeli olması dadiyi kızdırır. Ona sürekli bağırıp gürültü yapmamasını söyler. Mani nasıl sakin olabilirim ki der. Karan ailesi bana hakaretlerde bulunuyor ve kızım nişan attı der.

Shagun da Mani’ye destek verir. Dadi ona aile işlerine karışmamasını söyler. Bizim aile geleneklerimizi bilmiyorsun der. Pihu sebze yemeyeceğini söyleyerek sofradan kalkar. Shagun da peşinden gider. Mani canım bir şey istemiyor diyerek kahvaltı yapmaz. Dadi bunların mutlaka disipline ihtiyacı var der.

Aliya, Adi’yi arar ve her şey yolunda der. Adi ona bir restoranda buluşmayı teklif eder. Aliya tamam derken Shagun onları dinlemektedir. Shagun, Pihu’nun yanına gider ve dadi ile ilgili konuşur. Bir süre ona katlanmamız gerekiyor der. Bu sırada Mani görünür ve Shagun hemen lafı değiştirir. Dadi yaşlı bir insan ve ona saygı göstermemiz gerekiyor der. Mani onlardan dadi için özür diler.

Shagun, Pihu’nun sabahtan beri bir şey yemediğini söyler. Dışarıda kahvaltı yapmak istiyor musun diye sorar. Aliya ile Adi’nin gittiği restorana gideceklerdir. Ishita, Ananya’dan telefonu Shagun’un verdiğini öğrenmiştir. Ona Pihu’yu aramasını Shagun’un da bunu doğrulamasını ister. Ananya, Pihu’yu arar ve onların yemeğe çıkacaklarını öğrenerek Ishita’ya söyler. Ishita, Adi ile Aliya’nın da aynı restorana gideceğini hatırlar ve bunun Shagun’un bir planı olduğunu anlar.

Ishita restorana giderken Adi’yi arar fakat telefon kesilir. Bu sırada polis Ishita’yı durdurur ve kenara çekilir. Arabayı hızlı kullandığı için ceza alacağını söylerler. Ishita ise Adi’den önce restorana varmak istemektedir. Aliya restorana varır ve Mani ile Shagun da gelir. Shagun onu görerek Mani’nin de görmesini sağlar.

Mani sinirli bir şekilde ayağa kalkar ve Aliya’nın yanına gider. Fakat yanında oturan kişi Ishita’dır. Ishita, Aliya ile görüşme hakkım yok mu der. Ishita polisler durduğunda Mihika’yı çağırmış ve arabasıyla ilgilenmesini söylemiştir. Kendisi de taksiyle restorana giderek Adi girmeden ona engel olmuş ve ona Mani’nin geldiğini söyleyerek ofise geri yollamıştır. Shagun da Pihu’nun Ananya ile konuştuğunu ve Ishita’nın da bundan haberi olduğunu düşünür.

Adi ofiste güzel bir sunumla işi almayı başarır.Raman da gelir. Mihir neden geç geldin diye sorar. Raman arabasının yolda kaldığını söyler. Mihir sen gecikince sunumu Adi yaptı ve işi almayı başardı der. Shaguni Raman’ı arar ve Ishita’nın burada olduğunu onunda gelmesi gerektiğini söyler. Raman oraya gider ve Ishita ile Aliya’yı birlikte görür. Shagun planının iyi bir şekilde işlediğini düşündüğü sırada dadi gelir.

Mani o buraya nasıl geldi diye sorar. Dadi, Adi akıllı bir çocuk ve buraya beni getirdi der. Shagun annelik yapmaya çalışınca dadi sen iyi bir anne değilsin der ve benim yasaklamama rağmen Pihu’yu buraya getirerek ona kötülük yaptın der. Adi’yi tanımak istediğini söyler ve bu nedenle onun bir süreliğine Mani’nin evinde kalmasını ister.

Adi eşyalarını toparlarken Ishita yaşlıların kalbini kazanmak zordur der ve onun kalbini kazanmak için uğraşmalısın der. Bhalla ailesi ona sebze yemesini ve tavuk yememesini söyler. Adi ayrılırken herkesle vedalaşır. Raman onu götürür…

Sev Yeter 243. Bölüm Özeti
Sev Yeter 240. Bölüm Özeti 17 Mayıs Cuma Fragmanı
Sev Yeter 16 Mayıs Perşembe Özeti 239. Bölüm Fragmanı
Sev Yeter 239. Bölüm Özeti 16 Mayıs Perşembe Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir