Sev Yeter 108. Bölüm Özeti 14 Kasım Çarşamba Tüyoları (1. kısım)# Raman Ishita’yı evden kovar.

Burak 23 Eki 2018 Sev Yeter  0

Sev Yeter 108. Bölüm 14 Kasım Çarşamba Günü Neler Yaşanacak?

 

Subbunun dans performansıyla başlıyor ve elini Ishita’ya veriyor. Ishita geçmişin ve bu eski hatıraların onun için önemli olmadığını söylüyor. Raman geçmişin geçtiğini söylüyor, şimdiki anımızı güzelleştirelim diyor ve Ishitayı alarak şarkı söyler .Ishita gülümser ve Raman onu etkiler. Ishita ile elini tutarak onu tekerlekli sandalyeden kaldırıyor ve dans ediyorlar. Birbirlerine yaklaşıyorlar ve gülümsüyorlar. Ishita ona sarılıyor. Subbu diğerleri gibi onları alkışlar. Raman Ishita’yı alır. Subbu arabayı getireceğini söyler. Raman hayır diyor, çekçekle gideceğiz, bu şekilde daha romantik der. Subbu gülümser ve iyi geceler diler. Raman Ishitayla birlikte kalkar. Subbu onlara bakar. Raman çekçekin arkasındaki tekerlekli sandalyeyi bağlar ve Ishita ile çok eğlenceli olduğunu konuşurlar .

Rinki Mihika’ya gelir ve onunla konuşması gerektiğini söyler Rinki onunla çıkar. Mihika yeni evlendiği halde neden Mihir ile kalmadığını sorar ve arkadaş olduklarını ve büyük bir problemi Rinkinin gizlediğini söyler. Rinki konuşmak istemez. Mihika onu durdurur ve Ashok’la . Mihika beni sizin evliliğinizi bozmakla suçladı. Neden Mihir değilde o der. Mihika Rinkininde Shagun ile aynı fikirde olduğunu düşünür ve Rinki ağlar. Mihik Ashok ile evlendiğim gün, Mihir’le olan bütün ilişkilerimi bitirdim ve kocan olarak karar aldığı gün, bütün ilişkilerim onun tarafında da sona erdi, neden evliliğini sekteye uğratacağım, söyle, ben sana onunla tatile çıkmasını söyledim biz akrabayız  der. O sırada  Raman ve Ishita eve gelir ve Rinki ile Mihikanın tartıştıklarını duyarlar. Rinki, Mihir hala Mihikayı sevdiğini ve onunla evlendiği için suçlu hissettiğini söyler. Raman sinirlenir ve bize yalan söylüyorsun ve burada kalıyorsun der. Ishita, Raman’ın içeri girip konuşmasını ister. Raman insanlara önem verdiğini söyler, kız kardeşim evliliğini kırıyor. Ishita, Rinki’ye neden bu şekilde tepki gösterdiğini sorar. Rinki Mihika’nın kız kardeşin olduğunu için onun, haklı olduğunu düşüneceksin. Raman kesmesini söyler. Rinki, Mihir’in Mihika’yı yitirdiğinden dolayı pişman olduğunu, için onunla evlendiği için Mihika’yla evlenemediği söyler, Bu gerçeği sarhoş iken kendisine söylediğini ekler. Burasının onun evi olduğunu düşündüğünü söyler, bence herkes burada olmamı istemiyor der. Rinki Mihika’dan onun yerine düşünmesini ister. Mihika üzgün olduğunu söyler. Raman bunu Mihir’den beklemediğini ve Mihir’in Rinki ile evlenmesini isteyen Ishitanın Rinki’nin hayatını mahveden kişi olduğunu söyler. Onu bırakmayacağını söyler ve dışarı çıkar. Rinki eve gider. Mihika ağlar ve Ishita’ya sarılır.

 

Ishita Amma’ya gerildiğini söyler, Raman öfkelendi ve Mihire her şeyi yapabilir der. Mihika kendi hatasını olduğunu söyler. Ishita bu şekilde düşünmemesini ister. Mihika, bir kadının kocasından ayrılması, onun hatasıdır, herkes bu kadınları kocalarının peşine düştüğünü söyler der. Ishita zihniyetlerinin yanlış olduğunu söyler, onun değil der bir çözüm yolu bulacağız der. Mihika, Rinki’nin duygularının onun yüzünden zarar gördüğünü, Ashok’un evinden ayrılmaması gerektiğini söyler. Ishita, orada işkenceye maruz kalacağını, yaptığının doğru olduğunu söyler. Amma evet diyor, kendini cezalandırma, yanlış yapmadın. Appa evet, küçük yanlış anlamalarını var der. Ishita Mihika’dan güçlü bir kadın olmasını ister, Rinki ile konuşacağını söyler ve Mihika ona sarılır. Shagun, Mihir’den yemek yemesini ister. Mihir yemeği beğenir ve özel bir şey olup olmadığını sorar. Shagun kutlama günü derr, zorla ilişkiden özgürlüğünü alıdıüğını söylerken, Rinki gerilir ve evi terk eder.. Mihir kardeşine, başkalarının hayatlarında ateş yakarak nasıl mutlu olabilirsin diye sorar. Shagun sen bi rşey bilmiyorsun der. Bunu yapmış olabileceğini söyler. Raman öfkeyle yürür ve Mihiri iter. Mihir konunun ne olduğunu sorar. Raman kardeşinin evinde oturduğunu söyler.  Mihir bilmediğimi Rinkini  burada sıkıldığını ve oraya gittiğini, bazı yanlış anlaşılmaların olduğunu söyler.  Shagun, Ishita’nın kardeşini zorlayarak Rinki’ye bağladığını söyler. Raman,  Shagun’dan ev meselelerinde konuşmaya cesaret etmemesini istediğini söyleyerek ayrılır.

Shagun Mihirin yaralarını sarar ve onu Bhallalara ve Ramanakarşı kışkırtır. Mihir Shagun ile tartışır ve Rinki ile Ramanı destekler. Shagun Rinkiden boşanmasını söyler. Mihir karışmamasını ve boşanmayı düşünmediğini söyler. Raman Rinki ile konuşur. Rinki abisinin onu sevdiğini ancak onu onu geri göndermek istediğini söyler.Raman Yyaşam boyu taahhüt olan evliliği açıklar. Rinki, aşkı sorar. İyi diyor, yapma, daha fazla dünya gördüm ve ellerimle hayatımı mahvettim, kaderim iyi ki ikinci şansım var, Mihir’i çok iyi biliyorum, mahvolacak, ama seni incitmeyecek der. Bay Bhalla, Rinkiden mihika ile konuşmasını ister. Raman, kardeşinin yanlış kararının hayatını mahvedebileceğinden iyi düşünmesini ister. Mihika Rinki’den özür diler. Rinki dur der, her şey bitti. Mihika ellerini katlar ve rica eder. Mihir gelir ve Mihika’yı durdurur, senin hatan değil neden üzgün olduğunu söylüyorsun der . Rinki, Mihika için kendisinden daha fazla endişe duyduğunu söyler. Mihir ne olduğunu sorar. Rinki, hatırlamadınmı, Mihika’nın adını sarhoş halde iken sayıklıyordun, senin karın benim , Mihika değil der. Mihir onu incitmeyeceğine söz verir, zayıf bir an oldu. Rinki, Mihirin kendisi ile evlendiği için suçlu hissettiğini sarhoşken söylediğini sanlatır. Eğer kalbimde benim için bir yer yoksa, neden evinde kalmalıyım der. Mihir özür diler ve tartışabileceklerini ama, evliliği bitirmeye gerek olmadığını , bunun bir daha olmayacağını söyler. Ishita, Rinki’den Mihir’e güvenmesini ister ve Mihiri savunur. Raman ve Ishita’dan örnek almasını ister, birbirimizi anlıyoruz, Mihir asla seni aldatmayacak. Rinki aşk evlilikte önemlidir, eğer Mihir başkasını seviyorsa, bu nasıl olabilir der. Rinki, bunun için bir cevabı olup olmadığını sorar ve ağlar. Ashok Shaguna neden Mihirin hayatını mahvettin diye sorar Shagun Mihirin Rinkiden boşanarak Mihika ile evleneceğini söyler. Ashok susmasını ister. Shagun neden aşırı reaksiyon gösterdin sen Raman ile Ishitanıın mahvolmasını istemiyor muydun bu onun için ilk adım ve çocuklarımı ondan geri alacağım der.

Raman Mihir’den kaybolmasını ister, yüzünü görmek istemez. Ishita bunu nasıl söylediğini  sorar. Raman susmasını ister. Ishita özür dileyecekken neden kızgınsın der.Raman sen özür dilemelisin, bunun sorumlusu sensin, Mihir’e kız kardeşimle evlenmesi için yalvardın, kardeşimin hayatına müdahale etmemeliydin der. Ishita ağlar. Mihika Ramandan özür diler Raman onada susmasını söyler. Ishita kardeşimle böyle konuşamazsın burası benim evim der. Raman kardeşini de alarak kaybolmasını ailesinin yanına gitmesini söyler. Ishita ağlar. Amma kızlarını alır ve gider. Raman Mihirin yüzünü görmek istemiyorum der. Amma ve Appa endişelenir ve Bayan Bhalla evimde ne oldu diyerek ağlamaya başlar. Ishita Iyerlerin evinde ben Mihir ile Rinkiyi beraber yaptığımda herkes hemfikirdi Raman beni nasıl suçlayabilir onu bu sefer affetmeyeceğim der.

Kapı çalar ve gelen Subbudur. Köpeğini getirmiştir ve herkesin üzgün olduğunu görür. Yanlış zamanda geldim galiba der.Ishita iyi mi diye sorar. Ishita iyi olduğunu birkaç gün annesinde kalacapını söyler. Subbu gider ve Ishita Ramanın söylediklerini düşünerek ağlamaya devam eder. Shagun Bhallaların evine gelir ve Ramanla konuşur. Adi ve Ruhiyi görmeye geldiğini söyler. Shagun dünkü olayı sorar. Raman ev meselelerine karışmamasını söylerShagunu azarlar. Bayan Bhalla Ishitaya giderek Rinkinin evliliğini kurtarmasını ister .IShita o beni dinlemez Mihirle konuşacağım bu ilişki bitmeyecek der. Ruhi Adiye ne olduğunu sorar ve Adi Raman ile Ishitanın kavga ettiğini Ishitanın baba evine gittiğini söyler. Ruhi bu hep oluyor Babam gider özür diler ve her şey çözülür der.

 

 

 

 

 

Sev Yeter 243. Bölüm Özeti
Sev Yeter 240. Bölüm Özeti 17 Mayıs Cuma Fragmanı
Sev Yeter 16 Mayıs Perşembe Özeti 239. Bölüm Fragmanı
Sev Yeter 239. Bölüm Özeti 16 Mayıs Perşembe Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir