Sertan Erkaçan(Yaman) Baba Candır’dan Neden Ayrıldı?

Baba Candır dizisi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Baba Candır dizisinin 54. bölümünde diziye dahil olan Sertan Erkaçan Baba Candır dizisinin 57. bölümü ile diziden ayrılacak. Baba Candır dizisi ile sezon sonuna kadar anlaşma yapan Sertan Erkaçan için diziden erken ayrılık haberi geldi.

Sezon sonuna kadar dizide olacağı açıklanan Sertan Erkaçan dizinin 5 şubat pazar günü ekranlara gelen 57. bölümünde ekranlarda olmayacak. Asıl sorun ise Sertan Erkaçan’ın Baba Candır dizisinden neden erken ayrıldığı?

Sertan Erkaçan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Senarist ve Yapımcı’nın kendi şartlarını başta kabul ettiklerini ancak sonradan bu şartları kabul edemeyeceklerini söylemesi ile diziden ayrıldığını açıkladı.

Trt 1 ekranlarında 2. sezonu ile ekranlara gelen Baba Candır dizisinin yapımcısı Mf yapım Faruk Bayhan iken senaristi ise Tayfun Güneyer’dir. Özellikle Tayfun Güneyer’in Yaman karakterini kabul ederken Sertan Erkaçan’ın istediği sahneleri diziye almaması Sertan Erkaçan’ın  Baba Candır dizisinden ayrılmasının en önemli nedeni olarak gösteriliyor. Sertan Erkaçan ise Yaman karkakterini kabul ederken senaryoya bazı eklemeler de bulunduğu böylelikle kabul ettiği konuşuluyor.