Serenay Sarıkaya Fi’ye Geri Dönecek mi? (Duru Fi’ye Geri Gelecek mi?)

Burak 06 Ağu 2017 FİÇİPİ  0

[kirmizitext]Güncelleme 06.08.2017[/kirmizitext]

Fi dizisi yapımcısı Ay Yapım’dan aşağıda ki konumuz ile ilgili iddialara cevap niteliğinde bir açıklama geldi. Yapılan açıklama da Fi dizisinden kesin olarak Serenay Sarıkaya’nın ayrılmayacağını Fi dizisine Duru karakteri ile devam edileceği açıklandı. Bu açıklama sonrasında Fi kitabında yer alan Duru’nun yurt dışı sahnelerinin de ekranlara geleceği kesinleşmiş oldu. İşte Ay Yapımdan yapılan resmi açıklama

 

[kirmizitext]”Yapımını üstlendiğimiz Fi dizisinin bütün sezonları şimdiden belli, ve ekipten kimse veda etmeyecek.”[/kirmizitext]

Bugün Posta Gazetesinde Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden bir tanesi olan internet dizisi Fi’den çok özel bir haber düştü. Posta Gazetesi Medya Yazarları Fi dizisinin 2. sezonunda Serenay Sarıkaya’nın hayat verdiği Duru karakterine sadece 4 bölüm yer verileceği sonrasında ise Serenay Sarıkaya’nın Fi dizisinden ayrılacağı iddia edildi.

Biz de bu iddiayı  Azra Kohen’in Fi kitabını okuyanlara sorduk ve bu iddianın dizinin uyarlandığı kitap nedeniyle ortaya atılmış olabileceğini öğrendik zira senaryo devam ettirildiğinde kitapta Duru karakteri belli bir süre kayboluyor. Belli bir süre diyoruz; zira sonrasında ki serilerde Duru karakteri tekrar geri dönüyor ve hikaye kaldığı yerden devam ediyor.

Türkiye’nin tartışılmaz en çok izlenen İnternet dizisi olan Fi’de böyle bir ayrılık bomba etkisi yaratacaktır; ancak Fi dizisi için çok önemli de bir kayıp olacağını ben sanmıyorum; zira dizi oldukça isim yaptı ve milyonlarca senaryoyu merak eden insanlar ve Azra Kohen hayranı var. Bu kısa süreli ayrılık yapım şirketinin işine bile yaracaktır; zira Serenay Sarıkaya’ya ödenen astronomik rakamdan kurtulacaklardır.

Peki bu ayrılık gerçekleşir mi? Serenay Sarıkaya Fi dizisinden Ayrılır mı?

Bence bu ayrılık gerçekleşebilir. Zira Fi dizisi Fi Çİ Pİ üçlemesinden bir bir uyarlama olarak devam ediyor; eğer Duru ile yollarına devam etmek istiyorsa yapım ekibi o zaman çok iyi bir senaryo ekibi ile çalışmak zorunda zira o senaryoya Duru karakterini monte etmek zor olacaktır; ancak bu işlerde önemli olan şey uyarlama kalitesi veya senaryo kalitesi değildir. Önemli olan şey paradır. Para için her türlü uyarlama yok sayılabilir. Zira Türkiye’de hiç bir uyarlama dizi orjinali ile benzerlik göstermiyor.

Serenay Sarıkaya Fi dizisinden Ayrılırsa Geri Döner mi?

Serenay Sarıkaya Fi dizisinden ayrıldıktan sonra geri dönmesi gibi bir ihtimal olamaz; zira Serenay Sarıkaya gibi bir yıldızı bekletmek için ona oynadığından çok para ödemeniz gerekir. Bu durumda Serenay Sarıkaya Fi dizisinden ayrılırsa yeni sezonda Serenay Sarıkaya’nın yerine Fi dizisine yeni bir Duru karakteri gelebilir.

Çİ Dizisi Ece (Yasemin Allen) Kimdir ?
Çİ Dizisi Ne Zaman Başlıyor ? Fi 2. Sezon Tarihi.

“Serenay Sarıkaya Fi’ye Geri Dönecek mi? (Duru Fi’ye Geri Gelecek mi?)” üzerine 1 yorum

  1. Mahri dedi ki:

    Ben bu diziyi izlemedim bile 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.