Sen Anlat Karadeniz Mustafa ( Sinan Tuzcu) Kimdir ?

Burak 25 Şub 2019 Oyuncu Kadrosu  0

Sinema ve dizi oyuncusu olan Sinan Tuzcu 1977 yılında dünyaya gelmiştir. Oyuncu olarak tanınan bir isim olsa da senaristlk de yapmaktadır. Ihlamurlar Altında dizisi ile tanınan Sinan Tuzcu hakkında merak edilenleri sizler için derledik…

Sinan Tuzcu Kimdir ? Kaç Yaşında ?

Atv ekranlarında yayınlanan Sen Anlat Karadeniz dizisinde Kaleli ailesinin lideri Mustafa Kaleli sert olduğu kadar zeki ve sorumluluk sahibi değerlerine bağlı biridir. Mustafa Kaleli karakterine hayat veren Sinan Tuzcu kimdir ? Nerede doğdu kaç yaşında boyu kilosu biyografisi…

10 Temmuz 1977 yılında Gaziantep’te doğmuştur. 2004 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalından mezun olmuştur. Daha sonra Londra’ya giderek Arcola Theatre bünyesinde sahne amiri olarak çalışmıştır. Üniversiteden önce Ankara Devlet Tiyatrosu’nda yardımcı oyuncu olarak görev almıştır. Ayrıca Ankara Sanat Atölyesi’nde beş sene profesyonel olarak yer almıştır.

2006 yılında yayınlanan Ihlamurlar Altında isimli dizi ile tanınmayı başarmıştır. 2007 yılında ABC’de yayınlanan Türkiye-Amerika ortak yapımı “Uragit Hazinesi” isimli dizide Mustapha karakterini canlandırmıştır. 2006 yılında Dolunay Soysert ile evlenmiş fakat 2016 yılında ayrılmıştır.

Atv ekranlarında yer alan ve yapımcılığını Osman Sınav’ın yaptığı, baş rollerinde ise İrem Helvacıoğlu ile Ulaş Aslantepe’nin yer aldığı Sen ANlat Karadeniz dizisinde Mustafa Kaleli rolünü başarıyla canlandırmaktadır. 1.86 metre boyundaki oyuncunun güncel kilosu 78 kg dır. Oyuncu Yengeç burcudur.

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

“Sen Anlat Karadeniz Mustafa ( Sinan Tuzcu) Kimdir ?” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    sinan tuzcu rol aldigi diziler hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.