Sen Anlat Karadeniz Dizisinde İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 2. Bölüm Analizi(Aslı)

Burak 21 Eki 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz 2. Bölüm 31 ocak 2018 Çarşamba Atv

KARADENİZ’DE ORTALIK TOZ DUMAN

Nefes, Vedat’a teslim olmak yerine, Deli Tahir’in elini tutup Karadeniz’in sarp kayalarından hırçın dalgalarına atlamayı göze alır. Karadeniz üç misafirine kucak açar ve onları bir ölümden kurtarır.

Nefes Vedat’ın elinde zaten diri iken ölüydü. Şimdi ise gerçekten ölüm ile burun burunadır. Denize atladıklarında Tahir Nefes’in elini tutuyordu ama sonra elinden bir hayat kayıp gitti. Sulara en derine gömüldü Nefes. Tahir, çocuk ile birlikte suyun yüzüne çıktı. Ve sonra Nefes’i aramak için yeniden derinlere daldı.

Sonunda Nefes’i buldu. Ancak bu atlayış, Nefes’in boğulmasına ve kalbinin durmasına neden olmuştu.

Nefes’in adı Nefes’ti ancak şimdi hiç nefesi kalmamıştı. Yiğit anne diye bağırırken, Tahir de Nefes’e kendi nefesinden nefes vererek hayata yeniden dönmesini sağladı. Cana can oldu Nefes artık nefes alıp veriyordu. Vedat olsa oğlu olmasa Nefes bir nefes dahi almazdı ama oğlu Yiğit için hayata tutundu Nefes.

 

Tahir, Nefes ve Yiğit ile hayat mücadelesi verirken, ailesi de Vedat ve adamlarıyla her yerde onları arıyorlardı. Vedat ve adamları her yerde Nefes ile Yiğit’i ararken,  Yangazlar da aramaya devam ederler. Vedat’ın adamının teğet geçtiği Tahir’i Yangazlar Yiğit’in ayakkabısının ucunu görmesi ile bulurlar. İki genç delikanlı aynı yaptığı akıllıca bir oyunla, Yiğit’in ayakkabısının tekini alarak bir ordu dolusu adamla kavgaya tutuşurlar ve ayakkabıyı ters yöne atarlar. Kavga bir süre devam eder. Yangazlar daha fazla dayak yememek için ayakkabı mı o diyerek Vedat ve adamların yönünü ustaca başka yöne çekmeyi başarırlar. Bu sayede Yangazlar, Tahir, Nefes ve Yiğit’i, Vedat ve adamların elinden kurtarırlar.

Tahir, Yiğit’i kucağına alır, Nefes ile koşarak oradan uzaklaşırlar. Daha önceden tanıdıkları yere giderler. Ateşin başında ısınırken, Nefes ve oğluna evin hanımı kıyafet verir. Yiğit 7 yaşında olmasına rağmen okula gidemiyor. O evinde 7 yaşında oğlu varmış, şimdi okuldaymış onun kıyafetlerinden verdi annesi Yiğit’e giydirdiler. Yiğit annesinden özür diledi okula gitmediğini söylediği için.

Nefes de artık baban yok söyleyebilirsin deyince, Yiğit babam yoksa okula da gidebilirim burada kalalım dedi. Yiğit Tahir abisini çok sevmiş. Annesi, kendisi birde Tahir abisi yenilmez bir takımız dedi. Yiğit’in adı ay ışığında uluyan kurt. Tahir abisi onu traktöre bindirecek.

Eyşan, Mustafa Kaleli yi bitirmek istediği için onun hakkında çok detaylı bir araştırma yapması için adamlarına talimat verdi. Nefes’in parmaklarına bakması için yeniden Osman amcanın evine gittiler. Parmaklar şişmiş kızarmış. Doktor görsün dedikçe, Nefes gidemem eli ile koymuş gibi bulur ben alışkınım acıya dedi. Tahir de ne kadar alışkınsın deyince, geçmişte yaşadıklarını hatırladı Nefes.

Vedat çok işkenceler etmiş Nefes’e, küvette ki suya başını sokup dakikalarca nefessiz bırakmış, kırbaçlamış, daha bir sürü işkence vicdansız Vedat. Seviyorum diyor.

********************************

Adı sevmekse işkence etmenin sevdiğine, sevmemek nedir?

İşkence etmemek mi? eğer öyleyse sevme beni işkence etme bana  

Yakma canımı, seven sevdiğine kıyamaz, bir fiske dahi vuramazken

Sen nasıl kıydın bana, elin nasıl vardı o işkenceleri bana yapmaya

Ya vicdanın sızlamadı mı? gözlerimden akan yaşı gördüğün halde

Nasıl vurdun kırbaçla, nasıl boğmaya çalıştın suda

Hani nefesindim ben senin? Neden nefessiz bıraktın beni

Neden yaşarken öldürdün? Neden? Ne istedin benden gençliğimden?

Aslı

 *********************************

Ancak, onların geçici kurtuluşu, Vedat’ın psikopatça öfkesini köy halkına çevirmesine neden olur. Karısını ve oğlunu saklayan Karadenizlilere yapmadığını bırakmaz. Eyşan da Karadeniz’e bulduğu ilk uçakla gelir. Vedat’ın tek dinlediği insan Eyşandır. Yeri gelir onu bile dinlemez o ayrı.

Tahir Nefes için Nazar hemşireyi getirir. İğne yapar kolunu askıya alır, giderken de annesinin ablasına görücü geldiğini söyler. Yiğit de annesi ile Tahir abisinin resmini yapmıştır. Osman hoca ve hemşire o resmi görünce Nefes, suni teneffüs diyerek açıklama yapar. Vedat sonunda Nefes ile Tahir’in nerede olduğunu öğrenir. Köyün imamı Osman Hoca’ya işkence etmek, Vedat’ın canavarlığının son noktası olur.

Tahir, son anda Vedat ve onun adamlarından kaçmayı başarır. Kaçıp geldikleri yayla evinde, Yiğit ilk defa korkmadan uyuyacağım der. Tahir, Nefes den Vedat’ın sekiz yıldır Nefes’e neler çektirdiğini öğrenir.

Daha liseye giderken bir gün babasının çalıştığı iş yerine gidince karşılaşmışlar Vedatla ve Vedat Nefes’i babasından para karşılığı almış. Babası kızını zorla o caniye vermiş. Daha o ilk gün ilk dayağını yemiş ve kendinden geçince de Nefes’e sahip olmuş Vedat. Yapmadığı işkence kalmamış. Nefes anlatırken o anları yeniden yaşadı ağladı.

Nefes’in yaşadıklarını öğrenmek, o sert Karadeniz delikanlısının hüngür hüngür ağlamasına neden oldu. Nefes kaçtı ama nereye giderse gitsin acısı yüreğinde, bedenindeki izler gibi silinmiyor hep onunla gidiyordu. Nefes kendinden, geçmişinden, acılarından kaçamıyordu.

Onlar saklandıkları yerde acılarıyla boğuşurlarken, Vedat ve Eyşan herkes için yeni acılar yaratmanın peşindedirler. Eyşan dersine iyi çalışıp gelmiş, Mustafa beyi köşeye sıkıştırdı. Bankada az paraları kaldığını, borçları olduğunu, bu borcu ödemek içinde onlar ile yaptıkları anlaşmanın gelecek paranın ne kadar önemli olduğundan bahsedip karşılığında Nefes’i istedi. Mustafa bey de erkek işine karışma evine dön dedi. Ailesinin geçim kaynağı Kaleli Kum’un batma tehlikesiyle karşı karşıya olan Mustafa bey, çare olarak kendine yeni bir ortak bulmak ister. İlk aklına gelen kişiye gider. Ancak kızını istedikleri için onun karşılığında zaten bütün her şeyi ortak olacağı için ortak olmak istemez. Yani Tahir’e kızını vermek ister kızında gönlü vardır ama Tahir’in gönlü yoktur.

Hiç bakkala gitmemiş olan Yiğit’i bakkala götürür Tahir. Nefes’in eli giderek kötüleşir doktor görmesi gerekir tam doktora gidecekken Vedat ve adamları evin etrafını sarar.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz Dizisinde İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 2. Bölüm Analizi(Aslı)” üzerine 6 yorum

 1. Zehra dedi ki:

  VAY CANINA.
  NE GÜZEL DIZIYMIS. Aslim 3.bölüm özetini bekliyorum.

 2. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar radam hos geldin nasilsin kiz cok ozledim seni birtanem gunun nasil gecti

 3. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aslim kiz senin SAK analizi yazdigini bilmiyordum. Guzel muhtesem olmus. Favori dizim her carsambayi iple cekiyorum. Beni gecen sezona goturdun resmen. Eline emegine o guzel yuregine saglik

 4. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim evet cok guzel dizi anlatinca cok duyqulandim cok guzel muhtesem olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin Allah razi osun

 5. Anonim dedi ki:

  Sen anlat kara deniz gözel seryal

 6. Anonim dedi ki:

  Sen anlat kara deniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.