Sen Anlat Karadeniz Dizisinde İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 11. Bölüm Analizi(Aslı)

Burak 27 Eki 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 11. Bölüm Özeti

Sen Anlat Karadeniz 11. Bölüm 04 Nisan 2018 Çarşamba Atv

 

DELİ TAHİR YOL AYRIMINDA!

Deli Tahir yine dellendi. Vedat’ı gemiye halatın ucuna bağlayarak sallandırdı. Şehadet getirmesini istedi. Adam da Allah korkusu yok ki, ne şehadeti Tahir? Tahir’i bu noktaya getiren sebep neydi? Vedat, Berrak’ı döverek tehdit etmiş, kardeşinin ve annesinin saçını kesip getirmiş ve Nefes’i zehirlemesini yoksa kardeşi ile annesinin boğazını keseceğini, Berrak’ın hiç bilmediği bir yerde onları tuttuğunu söylemişti. O sebeple Berrak, Nefes’i zehirlemiş, gündüzleri halisünasyon görmesini sağlamıştı. Sinir krizi geçirdiği ana şahit olmuş, Yiğit bile bugüne kadar annesini böyle görmediği için ne oluyor anneme diyerek korkmuştu.

Berrak bütün bunları görünce ilacı tuvalete dökmek istedi. Vicdanı el vermedi ama birilerinin yaşaması için birilerinin acı çekmesi gerekiyordu. Dökemedi ilacı Berrak. Yiğit de annesine sarıldı.. sakinleşince annesi, sen benim annem misin diye sordu. Lan Vedat müsveddesi evladım dediğin Yiğit’e sen neler yapıyorsun? Onun yüreğinde açtığın yaralar nasıl iyileşecek psikopat manyak.

Tahir, Nefesi, kafasını tamir ettirmek istedi. Doktora gitmem diyen Nefes’e istersen seni sanayi ye götüreyim rotbalansçıya kafanın ayarı biraz kaçtı ya dedi.  Avukat kızda doktora gitmelisin, oğlunun velayetini almak için senin akli dengenin yerinde olmadığını söyleyecek, biz ona şiddet uyguluyor dediğimiz de o da bunu iddia edecek kanıtlayacak, şiddet uygulamadığını bunu senin uydurduğunu akli dengenin yerinde olmadığını söyleyecek oğlunu senden alacak dedi.

Vedat tezgahı iyi kurmuş, Berrak’ı da onun için kullanıyor. Vedat’ın planı tıkır tıkır işliyor. Canı yanan Nefes, acı çeken Nefes, şiddet gören Nefes, şimdi de akli dengesi yerine değildir denilecek, oğlu elinden alınacak yine Nefes. Sevdiğini söyleyen Vedat, sevdiği kadına yaptığı kalmadı. Hay ben senin sevgi anlayışının içine gül şerbeti dökeyim emi.. Sevme sevme sen Vedat sevme.

Vedat kendine avukat tutmuş, Nefes’in akli dengesi yerinde değildir diyecek şahit istiyor, Vedat da saydı birkaç kişiyi olmaz sizin dışınızda aile dışından birileri olmalı deyince, Nazar var, Güya ben Nefes’e işkenceler yapıyormuşum, Nazar’ı da onu elde etmek için kullanıyormuşum, Nazar’a da işkence yapacakmışım da Nefes bana geri dönecekmiş böyle şeyler uyduruyor deyince, Nazar hanım bizim için şahitlik yapar mı? dedi. Vedat da yapar dedi. tezgaha bak ya. Ağını çok güzel işlemiş Vedat. Hangi hakim olsa buna hayır demez. Nefes’in akli dengesi yerinde değil der oğlunu alır elinden. Asıl akli dengesi yerinde olmayan Vedat. Paranoyak, şizofren, Çift kişilikli biri Vedat.

Berrak, Vedat’ı aradı ilacı keselim kız delirdi seni gördü Yiğit’i alıp gittiğini sandı deyince, Vedat ilacı iki katına çıkar dedi. Kız, benden isteme deyince, annen ile kardeşinin boğazını mı? ilacı mı keselim? Annen ile kardeşinin boğazını kesersem iyileşemez, ilacı kesersek Nefes iyileşir oğlumu alamam hangisi deyince, mecbur kaldı ilacı iki katına çıkarmaya. Eyşanın bu kızdan ve yapılanlardan haberi yok. Sorunca da Vedat kurcalama kaldıramazsn dedi. Eyşandan gizli iş yapıyor Vedat ve iş bitince Berrak’ı öldürecek tek yön bilet almış çünkü, gidiş yok.

Berrak, Vedat’ı arayacağına Osman baba ile konuşsaydı, Tahir den yardım isteseydi, polis den yardım alsaydı ne olurdu? gizliden korusalardı kızı ve ailesini bulsalardı. Nefes de zor durumda kalmasaydı olmaz mıydı?

Yiğit mutfakta ağlayan Berrak’ı gördü ve neden ağladığını sordu. O da annesi ile kardeşini özlediğini, yiğitten bile küçük kardeşi olduğunu söyleyince, onu da getirseydin oynardık diyerek Berrak’a sarıldı Yiğit. Böyle duygulu iyi bir çocuğa yapılan işkence değer mi? yapılır mı? Allah ıslah etsin ne diyeyim.

Tahir Nefes’i doktora götürdü. Nefes ilk önce girmek istemedi. Bana inanmayacak dedi. Tahir kenara çekip konuştu. İkna oldu ve içeri girdi Nefes. Resmi evrak soruları bitince sohbete başladılar. Nefes tüm cesareti toplamışken en baştan her şeyi anlattı. Babasını, nasıl verildiğini, 8 yıl eve hapselip orada yaşadıklarını ve doktorun da anlattıklarından etkilendiğini görünce, benim gibi görmediniz herhalde deyince,

Doktor, aksine senin gibi çok bayan var dedi. Nefes de o zaman neden bizi kimse görmüyor diye sordu.. zor soruydu ama doğru soruydu. Cevap olarak belki görürse rahtımız kaçar o yüzden dedi. Rahatı kaçsın istemiyor kimse, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığı bu mudur yani?

Kurtulmayı denedin mi? 8 yıl boyunca 22 kez kaçmayı denedim ama her seferinde yakalandım dedi Nefes. Yiğit, böyle bir ortamda doğduğu için ona karşı tutumun nasıldı sorusuna, Nefes, ikimizde sevgi ile büyüdük, büyüttük birbirimizi ben onu çok sevdim dedi. Nefes içerde konuşurken, Tahir de dışarda velayet davası için hazırlanmış dilekçeyi okudu. Çok iyi hazırlanmış ne olursa olsun akli dengesi yerindedir denmez  ise Nefes’e, Yiğit babaya verilecek.

Nefes’i karadeniz’in sularına dertleştikleri her zaman ki yerine götürdü Tahir. Travma sonrası stres bozukluğu teşhisi konmuş Nefes’e. deprem sonrası, Tecavüz sonrası, büyük beklenmedik olaylar sonrası yaşanırmış. Çakılan çivinin yerinden sökülüp izinin kalması gibi bir şey. Tahir velayet için gelen kağıdı yırtıp attı. Konuştular dertleştiler.

Nefes eve geçince yemek yerken Berrak ve avukat ile konuştu velayet konusunda ve berrak merak edip sordu Vedat ile ilk tanıştığında nasıl biriydi diye. Nefes de iyiydi, nazikti, kibardı ama ben ilk günden içindeki canavarı görüp korkmuştum dedi. Berrak da ben göremedim dedi. pişman Berrak ama geriye dönüşü yok. Tıpkı Nazar gibi o da iyi Vedat’ı görüp inanmış sonra canavar Vedat’ı görmüş şimdi de kurtulamıyor ondan.

Eyşan Vedat’ın sağ kolu olan adam ile konuştu Berrak kim onu getirmi diye sorunca adam tanımadığını söylese de beden dili o kızı tanıdığını söylüyordu. Berrak o adamın akrabası, yada tanıdığı düştü Vedat’ın tuzağına.

Asiye ile Mustafa barıştılar. Burma kadayıf yaptı eşine Asiye. Akşam olunca kapılarda karşıladı. Tahir de geldi. Kafasında bir plan var ki, herkesden helallik aldı. Sabah olunca, Asiye bir terslik olduğunu anladı. Boşuna helallik almamıştı Tahir. Konuştular. Tahir kararlı Vedat’ı vuracak. Kendi bankadaki hesaplarını boşaltmış. Asiyeye verdi Nefes’e versin diye.

Yiğit’in okuldaki ilk günü ve çok heyecanlıydı. Tahir abisi ile yaşadığı bir sürü ilki olmuştu. Sınıfa koşarak gitti. Kendini tanıt diyen öğretmenine kendini tanıttı. Annesinin adını soyadını söyleyince, kendi soyadı ile aynı olmayınca arkadaşları annesi ile babası boşanmış dedi. ailelerinden duyduklarını anlattı çocuklar. Annesinin saçından tutup sürüklenişi ve daha bir sürü şey ve Yiğit üzüldü. Benim annem babamla hiç evlenmedi evlenmeyecekte diye bağırdı. Yiğit’in iyi bir pedagogdan yardım alması şart. Çok canını yakacak arkadaşları ilk günden belli oldu.

Yiğit için en güzel gün olacak olan gün en kötü gün oldu. Okuldan üzgün geldi Yiğit. Tahir abisi de kuymak yaptı. Kuymak en güzel kuymak olmuştu afiyet ile yediler. Berrak Vedat’ı aradı. Ara demiş, sanırım Berrak ilaç vermiyor ama veriyorum dedi. Okula gittiği halde gitmedi evde kaldı dedi. Nefes’i korudu Berrak ama nereye kadar bakalım. Tahir, Nefes’e işe gitme, okula gitmesin Asiye abla sizi yaylaya götürecekmiş sabah dedi. Biraz konuştular.

Tahir, Nefes’e sarılırken korktuğunu, Vedat’ı hatırlatırım endişesi yaşıyor. Asiye de Mercan’ı görmeye gitti. yine bileklerini kesmiş evdekilerin haberi yok bundan. Annesi benim kızım deli değil, doktora gidemez demiş. Böyle zihniyette anne olursa çocuk ölümü elbet düşünür. Asiye de annesi pazara gidince gizlice götürecek Mercan’ı doktora. Eyşan da oradaydı Nazar şahitlik etsin istiyor mahkemede.

Deli Tahir dellendi. Vedat’ın peşine düştü. Vedat’ın sağ kolu da düştü peşine öldürmek istedi Vedat’ı ama Tahir’e bıraktı. Kızını gördü. Berrak o adamın kızıymış. Berrak babasına kızdı. yıllarca biliyordun o adamın nasıl biri olduğunu ve yanında çalıştın annemi ve kardeşimi sakladı deyince, Vedat ölürse anneni bulamayız diyerek peşlerine düştü.

Berrak içeri geçti sayıklayan Nefes’i uyandırdı. Sanki Vedat’ı hiç tanımıyormuş gibi Tahir birini kaçırdı dedi. Tarif etti. Nefes de Mustafa abisini aradı. Tahir Vedat’ın işini bitirmekte kararlı ama önce camide namaz kıldı.

Osman hoca sabah namazı vakti değil ne namazı diye sordu. Tövbe etmeyemi dua etmeyemi geldin deyince, Tahir her ikisi de dedi. günahtan kaçınmak tövbe etmekten kolaydır. Tövbenin kabul olup olmadığını bilmeden ömür geçirmek zordur hapiste daha zordur dedi Osman hoca. Tahir, Ebu cehil nefesin peşini bırakmıyor, bana da tek yol kalıyor tövbe namazı kılmaya geldim dedi. Osman hoca da sabrı cemil, diyerek sana sabretmek düşer Allah sana sabır versin dedi.

Tahir Kaleli 1 gemisine bindi. Kaptana hareket emri verdi. bir süre sonrada dur emri ve Vedat’ı çengelin ucuna asacakken Kaptan gördü. Tahir onu durdurmak için yukarı çıktı. Tahir gelene kadar çoktan Mustafa yı aramıştı. Onu bağladı ve sonra da gitti Vedayı baş aşağıya salladı. Tam vuracaktı ki, Vedat sana bir şey anlatacağım dedi. ne anlattı? ne söyledi bilmem ama Tahir Vedat’ı vurmadı.

Sabah olduğunda polisler, Mustafa, Asiye, Nefes, Eyşan, hepsi oradaydı. Vedat serbestti. Polisler kelepçe takıp Vedat’ı götürecekleri yerde Tahir’i götürdüler. Vedat da Tahir’e veda ettin git şimdi de oğluna veda et dedi.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz Dizisinde İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 11. Bölüm Analizi(Aslı)” üzerine 3 yorum

  1. A'e dedi ki:

    Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.

  2. K.Azeri. dedi ki:

    Hayirli ak$amlar.Aslim bir az iyimisin,durum nasil? Te$ekkúr sana.Ellerine, yúreyine saglik canim benim. Bu Vedat ne ya$adi da bu kadar manyak oldu,mutlaka var bir $eyler,kim bilir?

  3. xanim dedi ki:

    hayirli aksamlar aslim arkadasim benim analiz cok guzel olmus okuyunca cok duyqulandim eline yureyine saglik ellerin dert gormesin ALLAH razi olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.