Sen Anlat Karadeniz Dizisinde İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 10. Bölüm Analizi(Aslı)

Burak 27 Eki 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 10. Bölüm Özeti

Sen Anlat Karadeniz 10. Bölüm 28 Mart 2018 Çarşamba Atv

 

KONAK’TA BAŞKALDIRI VAR!

Vedat çok büyük ve bir o kadar da pis bir oyunu Nefes’e oynar. Berrak adındaki kadın Vedat’ın adamı ve Nefes’in olduğu eve girip Nefes’in güvenini kazanmayı başardı. Vedat ile gecenin bir vakti buluşup bana inandı dedi.

Tahir, ailesinin ve kendisinin oturdukları evi kaybetmemek için ihaleyi alabilmek için gerekli olan parayı Cemil den tahsil eder. Tabi bunu tahsil etmesi kaçak silahları koz olarak kullanması ile olur. Tahir parasını alır getirdiği malları da alır gider. Cemil nerden bildi de geldi deyince, eşi arkadan biz seninle konuşurken bu kız duydu o söyledi dedi. Mercan her şeyi duymuş Tahir’i uyarmıştı. Ben demedim dese de babasından okkalı bir tokadı Mercan yedi.

Sen o tokadı kızına atacağına git aynanın karşısına geç kendine at baba mısın lan sen? kaçak mal alıp satarsın, haram lokmayı evine sokarsın sonra da kızına kızıp tokat atarsın. Hele ki Cuma vaazından sonra bunu yaptıktan sonra ne desek boş sizin gibi zihniyette olan erkeklere.

Tahir eve vardı uyuyan ev halkını kaldırdı. Abisine paraları verdi. Vedattan çekleri al dedi. annesi ile hesap gördü. Nefes’e yaptıkları için kızdı ve onun gideceğimizden haberi yoktu hiç suçu olmayan kızı saçından sürükledin ben ona sevdalıyım ama onu bu eve gelin getirmem dedi ağlayarak.Tahir gemileri yakmıştı bir kere, onun sevdiği kadına zulmeden ailesiyle hesaplaştı. Vedat zulmedince boğazına sarılıyorum ama siz yapınca ne yapsın bu deli Tahir? Abim sevdiğim kadından oğlunu ayırdı, öz anam sevdiğim kadını saçından tutup sürükledi kim için benim için dedi Tahir.

Nefes ile konuştuğunu, o isterse evet derse gideceklerini söyledi ve son kez baba ocağında uyumak istediğini söyleyerek odasına geçti. Geçerken de geçmişten anıları hatırladı. Çok güzel anıları vardı o evde. Nefes de gece yine kabus görüyordu uykusundan uyandı. Berrak’a baktı. Yorganın altına yastık koyup çıkmış dışarı eve gelince medreseye gidip geldim dedi oturup Nefes’in gördüğü kabusdan konuştular.

Nefes Berrak’a Tahir’in buralardan gitmek istediğini söyledi ama nereye gideceklerini söylemedi.

Asiye konakta grev başlattı. Yakında gelinler sendikası kuracakmış. oy anam oy. Ne ütü, ne yemek, hiçbir iş yapmadı. Asiye, kaynanasını ve kocasını cezalandırmak için ev işleri boykotuna gitti.

Cemil efendi de Vedat’ın yanına giderek olanları anlattı. kendi zararının karşılanmasını istedi. Vedat da çek yazıp gönderdi. Eyşan geldi Vedat ona da anlattı olanları. Tahir’in Cemil den paraları aldığını, silah kaçakçılığı yapan Cemil’in deposunu patlattığını hepsini anlattı Vedat.

Eyşan da Vedat’a bir hafta önce Berrak adında birine bilet almışsın o kim diye sordu. 5 gün öncesine gidildi. Vedat arayıp çağırmış Berrak’ı abim diyor öz kardeşi değil. Kardeşi anası varmış, yurt dışından gelmişler. Vedat ne isterse onu yapacak Berrak.

Tahir’in daha fazla canı yanmasın diye burdan götürmek için ısrar ettiği Nefes gitmek ile kalmak arasında kararsızdır. Mustafa Kaleli Nefes’i iş yerinde ziyaret eder. Yiğit’i neden Vedat’a verdiğini videoyu izleterek anlatır ve af diler. Ancak Nefes ben seni affedecek kadar büyük değilim, seni Allah affetsin der.

Mustafa, Nefes’i Tahir’in mekanına götürür ve Tahir karadeniz gibidir. Onun gibi dalgalı, hırçın, asi, o bu denize bakmadan havasını içine çekmeden yapamaz der. Burada yaşar gurbette yaşayamaz demeye getirir. Üstü kapalı Tahir gitmesin der Nefes’e ister kal ister git sen bilirsin der Mustafa. Nefes ağlar.

Yangazlardan Murat Nazar’ı görmeye gider pencereye merdiven dayar ve Mercan’ın ağladığını görür. Nazar da onu ve merdiveni iter Murat yere düşer. Bayılmış numarası yapar. Ne kadar istemediğini söylese de Nazar endişelenir koşarak gelir. Bir şeyi yoktur. Vedat’ın tuzağına düşme diye uyarır. Oradan ayrılırken de Tahir’i arar Mercan’ın babasından dayak yediğini sebebinin de kaçak silahlar olduğunu söyler. Tahir dellenir ve tam teslim etmek üzere olduğu silahları denize atar.

Bunun üzerine Cemil dellenir Kalelilerin konağını basar. Mustafa da bu iki oldu diyerek adamı def eder. Murat a da hesap sorar. Murat bildiklerini anlatır, dayak olayını falan, fazlasını bilmediği için her şeyi devletten beklemeyin gidin telgraf Naciye ye sorun der gider.

Gece herkes uykudayken, berrak Vedat ile buluşmak ister ancak peşine yangazlardan Fatih takılır. Takip edildiğini anlayınca medreseye girer. Oradan telefonla Vedat’ı arar. Gelemeyeceğini söyler. Sonra Tahir gelir. Cama taş atarak Nefes’i dışarı çıkarır. Biraz uzakta konuşurlar. Tahir, gidiyor muyuz? Derken Nefes kalalım der. Kalırlar.   

Vedat ise Truva atı misali kullandığı Berrak’la, şimdiye kadar ilmek ilmek hazırlandığı planını devreye sokar. Nefes i derinden sarsacak büyük plan, başlamaktadır. Berrak, ilk geldiğinde onun tanıdığı Vedat abisi gitmiş yerine manyak, deli, psikopat, biri gelmiş ve inandırıcı olsun diye berrak’ı çok fena halde dövmüş. Bunu da Nefes ikna olsun da eve alsın diye yapmış. Şimdi ise, nefes’in gündüzleri de kabus görmesi için bir ilaç verdi berrak yapamam deyince, önce anneni mi? yoksa küçük kardeşini mi öldüreyim dedi.

Berrak’ın tanıdığı Vedat abisi yoktu. Vedat da dedi zaten ben senin tanıdığın Vedat değilim dedi. Bunu anlamayan bir tek kişi var o da Nazar. Nazar’ı da böyle yapmak isteyecek bu manyak herif.

Tahir evine dönerken yolda Vedat’ı görür ve araçla bir süre takip eder, sonra da araçtan iner Vedat’ı bir güzel döver. Vedat da ağzına geleni söyler. Sabah olunca da Pazar günü kahvaltısını iki aile Vedat ve Cemil ailesi ile dışarda yaparlar resim bile çekinirler. Bu resmi de özellikle Nazar ile yakından olanı Nefes’e gönderir.

Nefes kahvaltı yapar Osman baba, Yiğit ve berrak ile ve Berrak Nefes’in çayının içine zehir atmıştır. Yiğit okula gitmeyi Berrak için ertelemiştir. Okumayı biliyorum annem öğretti deyince, Osman baba da, Allah’ın bize verdiği ilk emir nedir bilir misin diye sordu Yiğit’e. Yiğit de bilmediğini söyler nitelikte başını salladı.

Allah, bize ilk önce oku demiş. ( Ikra : oku )

Bismillahirrahmânirrahîm.
1) Ikra’ bismi rabbikelleziy halak.. 2) Halekal’insane min ‘alak 

3) Ikra’ ve rabbükel’ekrem.. 4) Elleziy ‘alleme bilkalem
5) Allemel’insane ma lem ya’lem 

Anlamı:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
1- Yaratan Rabbinin adıyla oku!
2- İnsanı bir kan pıhtısından yarattı!
3- Oku! Rabbin sonsuz kerem sahibidir.
4- O Rab ki kalemle yazmayı öğretti.
5- İnsana bilmediği şeyleri öğretti.

Nefes lise mezunu değil okusam lise diploması alabilir miyim cahilim dedi. Alırsın diye destek geldi herkesten. Osman baba da sen cahil değilsin. Cahil, gülün güzelliğini görmez. Gülün dikenine bakar. Hem gülün canı yanar. Hemde kendi canını yakar dedi. Oku ilk emirdi evet doğru ama sadece kitap okumak değil, insanı okumak, tabiatı okumak, kendini okumaktır. Şerdeki hayrı görmektir ki Nefes şerdeki hayrı görüyor Ikra budur.

Komiser Mithat geldi. Fatih Berrak tan bahsetti araştırmasını istedi. Mithat komiser içeri geçti. Onun getirdiği polis aracı berrak’ı rahatsız etti ağladı. Sebebi ise, Vedat’ın anne ve kardeşinin saçından bir parça getirmiş olması. Olur da polise giderse annesi ile küçük kardeşinin boğazını keseceğini söyledi korkudan ondan ağlıyor.

Nefesi zehirlemeye başladı Berrak ve Nefes gündüzleri de kabuslar görmeye başladı. Yiğit özel okula kayıt oldu. parasını Tahir ödedi velisi olarak da annesi ile Tahir yazıldı. Okuldan ayrılırken Cemil arabası ile kızını görmeye gelen yangaz Murat’ın peşinden geldi. Tam Yiğit’e araba çarpacaktı ki Mustafa Yiğit’i aldı Tahir’e attı araç Mustafa ya çarptı. Bu kaza ile Yiğit ve Mustafa’nın arası düzelmiş oldu. Nefes’in kabusları giderek artmaya başladı. En son darbeyi de Vedat velayet davası açarak yaptı. İlaçların etkisi ile oğluna bakamaz diyecekler ve Yiğit i annaesinden alacak Vedat. Vedat’ın planı bu.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz Dizisinde İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 10. Bölüm Analizi(Aslı)” üzerine 8 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Te$ekkür ederim canim kizim. Sana da iyi hafta sonlari.

 2. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim nasilsin seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim

 3. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim yazdiklarinda haklisin sana islerinde kolay gelsin rabbim yardimcin cok yorma kendini sende cokkkkk seviliyorsun ALLAHA emanet ol

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Sen de seviliyorsun canim benim.Hem de çok!..

 5. aslı dedi ki:

  Herkese günaydın arkadaşlar, xanım çok teşekkür ederim.
  K.Azeri canım benim benim, şeytan Vedat’ın yanında melek kalır. Berrak Vedat’ın böyle psikopat , manyak, ruh hastası biri olduğunu bilmiyordu ki, tıpkı Nazar gibi. Herkes Nazarı uyarıyor ama Nazar uyaranlara değil Vedata inanıyor. Nefes gibi, Berrak gibi canı yanınca anlayacak o zaman da iş işten geçmiş olacak. çift karakterli biri Vedat. önce herkese iyi yüzünü gösteriyor, ağına düşürüyor sonrasında da yapacağı ne kadar kötülük varsa onu yapıyor. şimdiye kadar 10 bölüm izleyip yazdım bu 10 bölümde anladığım bu neyse ben çıkıyorum arkadaşlar kaldığım yerden yazmaya devam işlerim var onları halledeyim. görüşürüz seviliyorsunuz.

 6. K.A dedi ki:

  Bu Vedat $eytanin ta kendisi. Allah cezani versin be.Hele Berrak,nasil alet oldu onun oyunlarina.

 7. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim kiymetli arkadasim benim analizi okudum cok guzel olmus bayildim huzur buldum

 8. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim kiymetli arkadasim benim analizi okudum cok guzel olmus bayildim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.