Sen Anlat Karadeniz 49. Bölüm Analizi “Aslı”

Tahir, Osman hocanın ricası üzerine ilaç götürmek üzere bir eve vardı orada vuruldu ve sabahına da Nefes ile Mustafa abisi o eve geldiler. Evin torunu Tahir’e yardım ederken Nefes geldi ve onları gördü yanlış anladı. Yaşlı teyzede Mustafa ile kapı önünde konuştu. Torununu Tahir ile evlendirmek istiyor. Nefes’i de Tahir’in kız kardeşi sanıyor.

Nefes de buna sinir oluyor. Hanife teyze Nefes’e de birinin resmini gösterdi onunla evlendirecek onu Nefes de Tahir’e inat olsun diye resme baktı. Kahveler içildi. Tahir’e kız isteniyor sanıyor Hanife anne.

Nefes ve Tahir eve dönene kadar yolda fena tartıştılar. Tahir hamile oluşuna bağladı. Mustafa onların arasına girmek istemedi. Nefes de bağırdıkça bağırdı. Tartışma evde de devam etti.

Osman baba da evden gitmeden Nefes ve Tahir ile konuştu. Şu kapıdan kim çıkarsa çıksın gideni kırgın uğurlayamayın. Ne küs uyuyun, nede kırgın ayrılın. Kimin uyanacağı, kimin uyanamayacağı belli değil. Bu kapıdan çıkan acaba geri gelebilecek mi? Geldiğinde bıraktığını bulabilecek mi? Bu da belli değil. Kırgınlığınızı ertelemek için her türlü bahaneye sarılın, sevginizi belli etmek için de hiçbir fırsatı da kaçırmayın. Birilerini sevmekte, birileri tarafından sevilmekte kabul edilmiş bir duadır dedi ve sizleri Allah’a emanet ediyorum diyerek ayrıldı.

Hazan’ın babasının başına gelenleri az çok biliyor Saniye anne ile Asiye. Hazan daha küçük bir kız iken babası attan düşüp boynunu kırmış ama adam çok iyi at binermiş annesi de çok zengin yabancı biri ile evlenmiş. Psikopat manyak adamın teki Vedat gitti yerine bu adam geldi. Hazan’ın bir de küçük kardeşi varmış. Hazan bu üvey babasını sevmiyor. Sevmemekte de haklı.

Vedat gitti yerine bir manyak daha geldi. Hanife teyzenin torunun babası ölünce annesi bu psikopat ile evlenmiş, atları var ve atı kaşalayan Metin adında gencin sırtına kaşağı yaptı sertçe. Şu yer yüzünde bu dizisi için merhametli erkek kalmamış mı? Güya eğitim veriyormuş. Böyle eğitim mi olur?

Kalelilere bir davetiye geldi Mustafa da yırtıp attı. Genco adında birinden herkese kum işi yapan herkese gönderilmiş bu davetiyeden. Adam pis, yurt dışında yaşayan ama Trabzon dan çiftlik alan biriymiş. Nerde paralı bir iş olsa altından o çıkıyormuş. Bu kişi yi Cemil de tanıyor. Onun yanına çiftliğe gitti. Bu adam Metin’in sırtına kaşağı yapan psikopat manyak. Gemileri satın alacak ve tek el olacakmış.

Nefes de Asiye ile Mercan’ın verdiği bebek kıyafetleri üzerine konuştular. Nefes onları birilerine vermek istedi. Asiye de olur, göz olur, nazar olur, kötü enerji olur, ben sevmem öyle şeyleri dedi.

Allahhh.. Bu Genco denen manyak herif Mercan ile tanışacak akşam yemeği yiyecekmiş ailecek, Cemil ile çiftlikte konuştular. Tarık adında oğlu ile evlendirecek Mercan’ı. Önceki kızını Vedat ile yakan Cemil bu kez Tarık ile Mercan’ı yakacak. Nefes Vedat dan kurtuldum derken, bu deli manyakla mücadele edecek anlaşılan.

Tahir ile Mustafa kendilerine gelen davete gitmeye karar verdiler ve gittiler. Herkes oradaydı. Cemil en başta sağ kolu gibi davetçinin yanındaydı. Fikret beyin gemileri yoktu ama o da vardı. Mustafa biz ekmek teknemizi satmayacağız deyip masadan kalktılar. Tahir ile Nefes’in arası düzeldi sonunda. Nefes, Tahir’in yarasına pansuman yaptı. Yaparken de hamilelikte alınan kilolardan bahsederek, kendisi de kilo alırsa sever miydi Tahir? Onu konuştular.

Erkek olursa abisinin adını koymak istiyor Nefes. Sabah olunca ekmek alıp dönen Mercan yolda eskici ile karşılaştı arabasında Mercan’ın Nefes’e hediye ettiği bebek kıyafatlerinin olduğu bohça duruyordu ağlayarak eve gitti.

Hazan’ın annesi geldi kızı ile konuştu ve kardeşi ile konuşmasını isteyerek ayrıldı. Hazan öğretmenmiş ve Yiğit’in okulunda işe başladı. Kalelilere göz dağı vermek isteyen Hazan’ın üvey babası dükkanı yakmak istemişler ama içerde yangazlardan Murat uyuduğu için hırsızlık süsü vermişler. Ali geldi bu işte bir iş var dedi.   

Nefes ile Tahir de alış verişe yürüyüşe çıktılar. Eve döndüklerinde Murat’ın evi terk ettiğini öğrendiler. Fatih baktı bulamadı yok hiçbir yerde. Tahir de aramaya çıktı.

Genco denen pislik herif eşinin ve üvey küçük kızının, Hazan ve büyük annesini görmesini istemiyor. Kadını takip ettiriyor, attığı her adımdan haberi var. Yemek organizasyonu yapmış, Mercan ile tanışmak için, adam Mercan’a göz koymuş belli. Ne kadersiz kızmış bu Mercan gülmedi gitti yüzü. Türkan hanım yemek yemedi buna da sinir oldu Genco.

Hazan’ın annesi küçük kızını ablası için görüşsün diye yemekten kaçırdı. Vedat gibi pis bu herif. Belanın biri gitti diğeri geldi. Misafirleri gönderdikten sonra karısını tuvalete götürüp kafasını duvara vurdu ve burnu kanadı. Yerleri de ıslattı ve dışarı çıkıp buranın sorumlusu nerede diye bağırdı. Allah’ım sen böyle erkekleri yer yüzünden sil yok et. Hay o ellerin kırılsın senin emi. Mercan çok fena işkenceler görür bu adamdan. Her şey sil baştan. Nefes’in yaşadıkları bir başkasının hayatında tekrar ediyor.

Murat geceyi dışarda geçirdi. Sabah olduğunda Genconun olduğu yerde uyandı. Kaşağı yaptığı çocuk onu bıçaklamak istedi Murat bunu gördü ve engelledi. Genco da can borcunu ödemek borçlu kalmak istemediğini söyleyerek adını soyadını sordu. Murat belanın büyüğüne bu şekilde bulaşmış oldu.

Tahir de Nefes’in kanamasının olduğunu öğrenince, Vedat’ın cd sini izletti ve doktora giderek ultrasondan bebeğe baktılar.

dizibilgi google play

Sen Anlat Karadeniz 49. Bölüm Analizi “Aslı” (4 Yorum)

  1. Hayirli ak$amlar arkada$lar. Nasilsiniz? Te$ekkúrler Aslicim. Amin canim amin.Ne yazik ki, böyle $iddet uygulayan erkekler var.

    • hayırlı akşamlar canım, Allah böyle şiddet uygulayan erkeklerle kimseyi karşılaştırmasın evlerden ırak olsunlar amin.

  2. Ellerine sağlığ Aslıcım . Nasılsın inşallah iyisin. Anneannen nasıl? Allah şifalar versin . Amin. Ellerinen öpərim. Arkadaşlar yoklar. İnşallah iyiler. Aslıcım Mercan iyi kalbli kız. Nefes elbiseleri vemeseydi iyi olurdu. Onu kötü kalble vermedi. İyi düşünerek verdi. Sonra denize atdı. Yazık oldu kıza. Çekeceyi çilesi çok. Hazan iyi kıza benziyor. Bakalım o ne yapıcak. Nefes Tahiri kıskanmağa başladı. Yiğitde hocasına aşik olmuş. (Hazana) Sezon finali yapıcakmı???

    • Hayırlı akşamlar Günaycım sağ ol canım, çok şükür biraz baş ağrım var ama iyiyim. o da iyi çok şükür yarın doktor kontrolüne götüreceğim. inşallah sende iyisindir. Arkadaşlar da iyilerdir umarım. çok az kişi kaldık. dizi sezon finali yapar. yeni sezon devam edecek diye biliyorum biter mi kesin bilgi yok. bir sezon daha devam edecek.