Sen Anlat Karadeniz 48. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 18 Nis 2019 Analiz SAK  0

Nefes Mercan’ı ziyarete gitmiş dönerken de elinde ona hediye verilen bohça ile eve dönmüştü. Elindeki bohçayı masanın üzerine koyarak bir bardak su içti. Gözleri karardı. Düşecek gibi oldu. Bohçayı aldı odasına gidecekken düşüp bayıldı. Tahir aradı ulaşamadı. Evde kimse olmadığı için yardım eden de olmadı. Bu bayılma hamile olduğu için mi? Yoksa Vedat’ın dediği o hastalık yüzünden mi? Bilinmez ancak Tahir eve gelip Nefes’i yerde baygın bir halde görünce hemen alıp hastaneye götürdü.

Hamileliğe bağlı bayılmaymış ilk üç ay böyle olur dedi acildeki doktor. Tahir başka doktora götürmek istedi Nefes kabul etmedi. Kendi doktorları ile görüştüler. Kan uyuşmazlığı varmış Nefes’in dikkat etmesi, kontrol altında olması gerekiyormuş. Tahir içindeki korkuya ve cevabını bulamadığı soruyu bir türlü soramıyor doktora. Yalnızken doktorla konuşsaydı olurdu ama yapmadı. Başka doktora da gitmediler.

Bende diyorum ki, tedbir amaçlı ikinci bir hastane ve doktor ile görüşmekte, fikrini almakta fayda var. Bazı hastanelerde olan cihazlar da görünmeyenler, başka bir hastane cihazında görülüyor. Bu nasıl oluyor bilmiyorum ama oluyor. Hem Vedat hasta ise ve hastalığını Nefes’e bulaştırdı ise, Tahir’in de hasta olması gerekmiyor mu? Bulaşıcı bir hastalık ise bu? Vedat dan Nefes’e geçti ve bebeğe de geçecekse, onların hayatı tehlike de ise, Tahir’in de hasta olması gerekmiyor mu? Tahir turp gibi maşallah. Hasta değil. Tahir’in bunu düşünüp bu hastalık bana da geçmiş olabilir diye doktora gitmesi, kontrolden geçmesi gerekmiyor mu? Tahir kendisinden gerçeği öğrenmiş olur. Ama Tahir bunu akıl edemiyor.

Osman baba Nefes ile görüşmeye geldiğinde kapının açık olduğunu gördü. Saniye hanımda torunlarını parka götürmüş orada Fikret bey ile karşılaşmışlardı. Sonra da eve döndüler. Osman baba ile evin açık kapısından girdiler. Evde kimse yoktu. Tahir’i aradılar en sonun da Nefes Tahir’in telefonun dan Nefes ile konuşan Mustafa eşi ile arasını yapması için Nefes den yardım istedi.

Fikret bey Tahir’i aradı konuşmak istediğini söyledi. Tahir de Fikret beyin evine gitti. Bu yalan haber dedi Fikret, sonra da kendini gerçekleştiren kehanetten bahsetti. Bir insan fala büyüye inanırmış, bir gün bir falcıya gitmiş, adama sen üç ay sonra öleceksin demiş, adam buna inanmış üç ay sonra ölmüş. Başka bir örnek verdi. Bir çocuğa her gün bisiklet süremeyeceğini söyle o çocuk bir daha asla bisiklet süremez dedi.

Neden mi? Çocuk buna inandı. Şartlandı da ondan. En basit bir örnek de benim vermem gerekirse, çocukları büyütürken, hayvanlardan korkutursanız o çocuk hayvanlardan korkar. Korku ile büyüdüğü için. Ama yok, korkutmadan büyütürseniz, başına kötü bir olay gelmediği sürece hayvanlardan korkmaz çocuk. Şartlandırılmış çaresizlik, bir başka deyişle öğrenilmiş çaresizliktir bunun adı. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Bu konuda hayvanlar üzerinde çok deney yapılmıştır. Filler, balıklar vesaire.

Fikret bey, olmuş olan için çok geç, olacak için erken, şimdi şuan önemli dedi. Mustafa ile Asiye’nin arasını Tahir ile Nefes yaptılar. Akşam yemeğinde bir araya gelen tüm aile çiftin barışması için elinden geleni yaptı. Sorun Asiyenin Mustafanın telefonuna şifre koyması yüzünden açamaması. Mustafa anlattı. Şifreyi yanlış girince pin kodu istemiş o yüzden de yeni bir şifre koymuş. O da evlilik tarihi olay tatlıya bağlandı barıştılar.

Nefes, Tahir ve Yiğit ile ders çalışırken gece canı greyfurt istedi. Tahir de abisi ve yangazlarla greyfurt bulmak için dışarı çıktılar. Nefes evde Asiye ile sohbet ederken ağladı. Bu 3. Hamileliğim ilk kez aş eriyorum ve sevdiğim adam kardeşleri ilk kez benim için greyfurt arıyor dedi. Saniye hanımda sese uyandı. Olanları öğrenince kız olacak, ye ekşiyi doğur Ayşe yi, ye tatlıyı doğur Hakkı yı dedi.

Tahir telefonundan sesli olarak abisini aramak istedi ama telefon abisinin telefonunun kayıtlı olmadığını söyledi. Teknoloji harikası akıllı telefonlar pek de akıllı olamıyorlar. Tahir bir meyve satan dükkan buldu ama kapalı aracından indi telefon arabada ve o akıllı olan telefon kendi kendine Mercan’ı aradı. Hayda akıllı olan telefon azıcık aklını yemiş, durduk yere ne diye insanı gece gece arıyorsun? Sana kim ara dedi? Aklı kıt telefon.

Tahir greyfurtu alabilmek için herkesi çağırdı yanına uzun sopalar ile çekerek bir tane aldılar. Parasını da bıraktılar, sabah olunca da gelip söyleyecek helallik alacaklardı ama polise yakalandılar. Ali de onların haline güldü. Dükkan sahibini aradılar şikayetçi olmadı eve bir greyfurtla döndüler. Tahir sabah uyandığında Mercan aradı. Gece olanları anlattı Tahir de ben aramadım dedi. Mercan konuşmak istediğini söyledi. Sahilde buluştular.

Yangazlardan Murat internetten tanıştığı bir kızla buluştu ama hüsrana uğradı. Kızları karıştırmış.

Tahir ile son kez konuşmak isteyen Mercan, çocukluk aşkı olan Tahir den önce su almasını istedi. Sonrada çocukluk anılarından, gittikleri bir yerden bahsetti. Bu konuşmanın son kez olduğunu bir daha olmayacağını söyleyerek ben seni sevdim, Nefes’i de sevdim dedi. Bu bir veda idi. Kendisini öldürmek isteyen Mercan son kez sevdiği Tahir’i görmek istemiş, ona onu sevdiğini son kez söylemek istemişti. Bunu da yaptı. Özür diledi. Teşekkür etti ve ayrıldılar.

Tahir Nefes’i aradı sahile gelmesini istedi. Buluştular. Tahir olanları anlattı. Nefes de kendisine bir şey yapacak dedi. Annesi aradı evde olmadığını öğrendiler. Çocukken gittikleri bir yeri söylemişti oraya bakmaya gittiler Mercan oradaydı. Bir sürü ilaç içti. Bir yudum su ile burası mantıksızdı. Onca ilacı içip bir yudum su içmekle o kadar ilacı yutmasına imkan yoktu. Nefes ile Tahir geldi. Hayalinde Tahir ona sarılıyordu ama gerçek öyle değildi.

Nefes Mercan ile yalnız konuşmak istedi. Tahir dışarı çıktı. Mercan ilaç içmişti fenalaştı Nefes Tahir’i çağırdı hastaneye gittiler kurtarıldı Mercan. Ailesine haber verildi geldiler kızlarını alıp gittiler.

Tahir Osman babanın yanına gitti onunla konuştu dertleşti. Osman baba da bir teyzenin ilacını götürmesini istedi. Tahir de tamam dedi adrese gitti. Telefonunun şarjı bitti. Oranın nenesi de tavuklarına musallat olan tilki yi vurmak isterken Tahir’i vurdu. Tahir düz geliyordu nasıl oldu ise sırtından vurdu teyze. O teyzenin torunu varmış o da geldi sese. Nene bu torunu evlendirmek istiyor. Kısmet ayağına geldi diye düşündü. Ben onu vurdum o da sana vurulur inşallah dedi. Tövbe Mercan bitti şimdi de Hazan çıktı. Nefes var Nefes.

Nene çok fena, iffetine dokunmadı torunum, çok yakışıklısın dedi. Erkeğe asılan nene amma da komik oldu. Bu nene daha önce nerdeymiş? Gülümsetti beni. Torunu Hazan ile Tahir’i evlendirmek istiyor. Daha dur bismillah yeni gördün, vurdun, mumya gibi sardınız sarmaladınız. Saçma temizledik diye bu ne hal Tahir? Şimdi de baş göz edip evlendiriyor nene. İlk görüşte aşk neneninki.

Osman babadan Tahir’in yerini öğrenen Mustafa Nefes ile o eve gitti. Kapıyı nene açtı. Gelenlerin Damat Tahir’in akrabası olduğunu duyunca torununu istemeye geldiklerini sandı. Nefes’i de Tahir’in bacısı sandı. Nefes fena kıskandı. Nene demez mi Tahir dün gece burada kaldı sözlüsü ile beraber, ben erkenden yattım sonra ne oldu? Ne bitti bilmem dedi. Nefes bunu duyarda durur mu daldı içeri. Hazan Tahir’in gömleğinin düğmesini ilikliyordu. Oy nenem oy.     

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 48. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 5 yorum

 1. Günel. dedi ki:

  Hayırlı Akşamlar Dizibilgi Tv Yorumcuları Nasılsınız❤️Aslı Abla❤️Hayırlı Akşamlar Nasılsınız Elerinize Sağlığ Gözel Analiz Yapmısınız Kelbinizde Gözel Hekaye Yaratmısınız Sağ Olun Var Olun Yorulmayın❤️Sen Anlat Karadeniz❤️Tahir Nefes Aşkı İle Gözel İdi Yeni Oyuncu İyi Ola Biler Ama Nefes Ola Bilmez Bizler Nefese Cok Alışdığ Dizide İki Aşk Hekayesi Yarandığda İnsan Üzülür Dizi Oyuncuların Uğurlar Arzu Ediriz

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Günelcim, bu geceyi düşünüyorum. Layıkı ile geçirmek istiyorum inşallah hayırlar olur. Berat kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar.

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Her kese hayirli gûnler. Aslim te$ekkûrler sana canim,bu kadar i$in gûcün arasinda analizimizi de yazdin.Evet haklisin,çocuklari korkutarak búyûtmek búyùk yanli$lik, böyle çocuklar hem gûvensiz,hem kompleksli olurlar,korkak insan her kötúlúyû yapar. Tahirin her kesden çekeceyi var, problemin biri bitmemi$ biri ba$liyor,yazik yandi..

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı günler canım, evet yazdım gece hiç uyumadım yoksa yetişmeyecekti. Darısı inşallah vuslat dizisi ve hercai dizisinin başına. aslında onlarda rayında gidecekti ama işte bir yengem var herşeyi mahvetti. bütün işlerimin düzeni onun yüzünden bozuldu, işleri düzene koymaya çalışıyorum.

   1. K.Azeri. dedi ki:

    Hayirli ak$amlar .Ûzúlme canim,in$allah her $eyi yoluna koyacaksan. Allah yar ve yardimcin olsun canim benim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir