Sen Anlat Karadeniz 47. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 11 Nis 2019 Analiz SAK  0

Vedat öldü gitti ama arkasında bıraktığı cd Tahir’in eline geçti. İçinde Vedat’ın Nefes dışında biri ile daha ilişkisi olduğu ve bu ilişki sonrası hastalık kaptığı, bu nedenle de Nefes hamile kaldığında öleceğini söylediği bir kayıt vardı. Tahir’in mutluluğunu, sevincini kursağında bırakan bu cd gece yarısı Fikret’e gitmesine neden oldu. Tahir soluğu Fikret’in evinde aldı. Uyuyan Fikret’i yatağından kaldırıp Vedat’ın mezarının başına giderek bu işe bir son vermesini istedi.

 

 

Fikret de o öbür tarafta hesap veriyordur dedi. Tahir de sinirden bana ne dedi. Öyle olmuyor işte Tahir, mahkemeyi kübra da çetin hesap gününde boynuzsuz koyun boynuzlu koyundan hakkını alacak. Kaçarı yok. İnce hesap görülecek. Burada kandıranlar orada kandıramayacaklar, burada hak yiyenler orada hak yiyemeyecekler. 

Bu durum Yiğit’e uykusunda malüm oldu. Babasını görmüş, annesini itiyormuş Nefes düşüyor Tahir de kurtaramıyormuş. Çocuk yüreği hissetmiş olanları. Annesi Tahir’e bakmaya giderken sesini duydu sakinleştirdi Yiğit’i.

Tahir’e baktı. Yoktu. Bilgisayar açık, telefonu masada duruyordu. Asiye geldi. Olmadık şeyler söyledi. İstanbul’a gittiklerinde bir kadın arkadaş buldular mı bunlar diye bilgisayara baktılar. Sonra da Nefes’e telefona bakmasını söyledi. Nefes ilk başta yok dese de sonra baktı. Bir şey yoktu içi rahat etti.

 

 

Berrak ve Nazardan ayrılan yangazlar birlikte içerlerken birileri baktı güldü derken kavga çıktı. Dayak yediler karakolluk oldular. Abileri aldı onları eve getirdiler. Anneleri de onları evlendirmek için kız bakmaya gittiler ama kızlar yoktu göremediler. Dışarda ayva gördü canı çekti Nefes’in aldılar. Saniye hanım aldı kendi elleri ile soyup verdi Nefes de anne dedi. Farkında değildi. Asiye de onları kıskanmamak için zor tuttu kendisini.

Asiye Mustafa ya kızarak baba evine gitti. Mustafa da Asiye nin eve dönmesi için kapısında şarkı söyledi. Saniye hanım da torunlarını parka götürdü. Çok mutlu babaanne olduğu ve Nefes anne dediği için.

Nefes ile Tahir doktor kontrolüne gittiler. Tahir tam nedenini söyleyemese de yapılacak bütün testlerin yapılmasını istedi. Doktor detay bilmediği için gerek yok dese ve ultrasonla bakılmasa daha iyi dese de Tahir ısrar etti. Ultrasona bakılmadı ama kan test yapıldı sonucun çıkmasını beklediler. Osman baba ve Fikret bey ile konuşan Tahir, bunun Vedat’ın bir oyunu olmasını çok istedi. Bu Vedat’ın bir oyunu muydu? Yoksa gerçekten söylediği bir gerçek miydi? Nefes ölecek mi? Yaşayacak mı? 

 

 

Mercan’ı da babası hiç görmediği biri ile evlendirmek istiyor. Mercan boynu bükük kabul etti. Nefes gelmeden hayatlarına girmeden Tahir’i seven Mercan, bir gün Tahir ile evlenir ve çocukları olursa diye bebek beşiği için gerekli kıyafatleri patik, battaniye örmüş elleri ile onları Nefes’e verdi. Nefes eve yürüyerek gitti. Tahir de habersizdi. Nefes’i almaya geldi. Mercan da Tahir’e Nefes’in gittiğini söyleyerek verdiklerinden bahsetti. Hayatımın sonuna kadar seni seveceğim dedi. Tebrik etti çocuğu olacağı için. Babasının arkadaşının oğlu ile evleneceğini adını dahi bilmediğini, Adı Tahir değilse bir önemi de yok diye söyleyerek sende beni tebrik edebilirsin dedi gözü yaşlı Mercan. Bunları söylediğim için ömrümün sonuna kadar pişmanda olacağım biliyorum ama seni hayatımın sonuna kadar seveceğim dedi. Tahir ise sessizce dinledi.

 

 

Nefes eve çoktan varmış ve elindeki bohçayı masanın üzerine koyarak bir bardak su içti. Gözleri karardı. Düşecek gibi oldu. Bohçayı aldı odasına gidecekken düşüp bayıldı. Tahir aradı ulaşamadı. Evde kimse olmadığı için yardım eden olmadı. Bu bayılma hamile olduğu için mi? Yoksa Vedat’ın dediği o hastalık yüzünden mi?

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 47. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 6 yorum

 1. Günay dedi ki:

  Selam arkadaşlar. Analiz mühteşem Aslıcım. Nefes diziden ayrıla bilirmi?

  1. aslı dedi ki:

   Selam Günaycım, dizi 3. sezonda devam edecek. Nefes diziden ayrılır mı bilemem. Ancak Dizi nefes’in hayatını yaşadıklarını anlattığı için onunla bitmesi gerekir. diziden ayrılırsa Nefes’in hikayesi bitmiş olur. O zaman Karadeniz neyi anlatacak?

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin her kese. Amin Gözelim,sana da mutlu, hayirl gûnler.
  Aslicim te$ekkûrler canim. Ellerine saglik.Çok gùzel her zamanki gibi. Vedatin yaptigi hakikat olmaya bilir. Ama Yigitin gördûyú rûya.. Bu çok korkunc bir $ey,hakikat olursa.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, Vedat’a kimse inanmak istemiyor ama Yiğit’in gördüğü rüya bunun üzerine olunca insan acaba Nefes ölecek mi? sorusunu sormadan edemiyor. bir de diziye yeni giren oyuncular var. yeni başlıklarda onları da okuyabilirsiniz sitede. 5 yeni oyuncu geliyor diziye ve yeni fragmanda Tahir vuruluyor Hazan ona bakıyor.

 3. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canlar mutlu hayirli bereketli gunler.Aslim teşekkuller bitanem ellerine saglyk allah razy olsun cok guzel olmuş.ay inşalla o hastalyk yuzunden dildir.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Gözelcim, teşekkür ederim amin inşallah.
   Nefes daha önce hiç böyle bayılmamıştı hamile olduğu iştahı artınca Asiye fark etti. hamile olduğu için bayılmış olsa hastalığı sadece Vedat’ın oyunu olsa iyi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir